PIANO EUROPE - NOWA FIRMA W INFOMUSIC

PIANO EUROPE - NOWA FIRMA W INFOMUSIC

23 września 2006, 11:37
Producent: Vogel by Schimmel
Nowa firma w portalu INFOMUSIC to "PianoEurope" Sp. z o.o. będąca największym producentem fortepianów i pianin w Polsce. Firma produkuje instrumenty marki VOGEL by Schimmel.

Obecnie oferuje: fortepiany model 160 i 177 (długość w cm) oraz pianina model 115 i 120 (wysokość w cm) w różnych wersjach obudowy.

W roku 1882 Wilhelm Schimmel wyuczył się zawodu budowniczego fortepianów w fabryce fortepianów Vogel & Sohn w Lipsku. Już w roku 1885 założył własną manufakturę produkującą te instrumenty. Obecnie, ten bogaty w tradycje zakład jest prowadzony przez czwartą generację potomków Wilhelma Schimmela, przez Hannesa Schimmela-Vogla.

Hannes Schimmel-Vogel przyjął wyzwanie prowadzenia przedsięwzięcia od wnuka założyciela firmy Wilhelma, od Nikolausa W. Schimmela. Wkrótce rozszerzył on przedsięwzięcie o nowe inwestycje w Polsce. Tak oto powstał w Kaliszu nowy zakład produkcyjny, w którym wskrzeszono markę "Vogel".[img:1]
Tak samo jak Braunschweig (Brunszwik) - niemieckie centrum budowy fortepianów, Kalisz jest polskim centrum, w którym od lat kolejne pokolenia rzemieślników tworzą tradycję budowy fortepianów i pianin. Z tego też powodu nie ma lepszego miejsca w Europie, gdzie można by na nowo ożywić linię instrumentów "Vogel by Schimmel". Instrumenty te powstają z myślą o klientach szukających jakości za rozsądną cenę.

Instrumenty marki Vogel są produkowane według starych, sprawdzonych tradycji przez doświadczonych techników budowy fortepianów i korektorów pod szczegółowym nadzorem i kontrolą jakości firmy Schimmel. Jako gwarancję jakości firma Schimmel udziela produkowanym w Kaliszu instrumentom swego znanego na całym świecie imienia, co uwidocznione jest w nazwie instrumentu "Vogel by Schimmel".

[img:2:L]Pianina i fortepiany Vogel charakteryzują się zrównoważonym ciężarem gry oraz wymowną barwą dźwięku. Zastosowanie najwyższej jakości mechanizmów, klawiatur, młotków i strun "Made in Germany" jak również selekcjonowanego wysokogórskiego drewna świerkowego, solidnej konstrukcji dźwięcznic oraz wysokiej jakości powierzchni poliestrowych rozumie się samo przez się. Nasze instrumenty to prawdziwa "ręczna robota" tworzona z pasją i zamiłowaniem do szczegółów.


Argumenty, które przemawiają za fortepianami i pianinami marki Vogel:

1. Vogel to zarejestrowana marka handlowa firmy Schimmel
2. Vogel to wspaniałe, wysokiej jakości instrumenty produkowane w Europie, w fabryce będącej w 100% własnością firmy Schimmel
3. Za jakość gwarantuje Schimmel swoim imieniem
4. Instrumenty Vogel powstają w Kaliszu, w miejscu o długiej tradycji budowy wspaniałych fortepianów
5. Instrumenty Vogel powstają "pod okiem" i ścisłą kontrolą jakości wykwalifikowanego personelu firmy Schimmel
6. Fortepiany i pianina Vogel noszą Schimmel w nazwie - wyróżnik "by Schimmel"

Pianina i fortepiany Vogel dostępne są tylko w sieci autoryzowanych dealerów firmy Schimmel, co gwarantuje szybką i pewną obsługę każdego klienta. Dealerzy firmy Schimmel zapewnią państwu kompetentną i fachową pomoc.

Gdzie kupić?

Vogel by Schimmel

Dystrybucja w Polsce:

SCHIMMEL Pianos Sp. z o. o.

adres:
ul. ul.Obozowa 68 62-800 Kalisz

Sklepy muzyczne > Vogel by Schimmel rozwiń listę sklepów

Dire Straits Legacy – muzycy Dire Straits na jedynym koncercie w Polsce. To już 9 marca w Bydgoszczy
Więcej wiadomości