Festiwal "Czyste Country" w Wolsztynie już od soboty

Festiwal "Czyste Country" w Wolsztynie już od soboty

28 lipca 2010, 13:36

Pierwszy Międzynarodowy Festiwal pod hasłem "Czyste Country" odbędzie się w Wolsztynie (wielkopolskie) w dniach od 31 lipca do 1 sierpnia.

[img:1]
Wolsztyn staje się drugim po Mrągowie, liczącym się miejscem gdzie miłośnicy muzyki country mogą spotkać i posłuchać wybitnych artystów tego rodzaju muzyki rozrywkowej. Gościem specjalnym festiwalu będzie Zbigniew Hołdys. Wśród sponsorów festiwalu znalazła się firma Zibi, dystrybutor gitar Takamine, Ovation i Tanglewood, gwarantujących czystość brzmienia, na miarę „Czystego Country”.

Zibi jako sponsor muzyczny festiwalu, przez cały czas jego trwania zorganizuje, w specjalnym namiocie wystawę gitar wspomnianych marek. Dzięki temu wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z tymi instrumentami. Dodatkowo, gitary Takamine, Tanglewood i Ovation losowane będą wśród publiczności.

Sam pomysł na hasło festiwalu „Czyste Country” zrodził się z chęci zwrócenia przez organizatorów uwagi, zarówno na czystość stylistyczną muzyki jak i czystość ekologiczną Wielkopolski.

Impreza rozpoczyna się w wolsztyńskim parku miejskim, w sobotę o godzinie 17.00. Tego dnia wystąpią: Honky Tonk Brothers, Lonstar i gość specjalny – Zbigniew Hołdys. Podczas tej części koncertu Lonstar odbierze swoją „Kryształową Płytę”. W następnej kolejności wystąpią Michelle Conner & Far From Home oraz Texas Heat. Zwieńczeniem pierwszego dnia, o którego taneczną oprawę zadbają Strefa Country i Wild Dancing Boots, będzie nocny pokaz fajerwerków.

Drugi dzień rozpocznie się o godzinie 11.00, Mszą Św. Country w kościele św. Józefa. Pierwszy festiwalowy koncert planowany jest na godzinę 16.00. Wówczas na scenie pojawi się Grupa Rogala. Istotnym elementem festiwalu, o godzinie 17.00, będzie "Alamo - Warszawa. Pamiętamy." stanowiące symboliczny akcent dla upamiętnienia 66 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Następnie na wolsztyńskiej scenie country wystąpią The Medley, Karen McDawn, Vixva oraz Colorado Band. Oprawa taneczna należeć będzie tego dnia do Dancing Riders, prezentujących widowisko taneczne pt. „Historia tańca country” oraz Wild Dancing Boot.

Dodatkową atrakcję stanowić będzie festiwalowy retro pociąg z parowozem, na trasie Wolsztyn – Poznań. Wstęp na imprezę jest wolny.[img:2]

Ovation - Historia gitar Ovation zaczyna się w latach 60-tych. Ich twórcą był Charles Kaman, pionier lotnictwa i konstruktor znakomitych helikopterów. To właśnie z technologii lotniczych pochodzi koncepcja stworzenia pudła gitary z kompozytów. Można to kochać lub nienawidzić, ale była to przełomowa technologia, która z powodzeniem stosowana jest do dziś i ewoluuje w coraz to nowszych modelach. http://www.ovationguitars.com

Takamine - Od ponad 40 lat japońska firma Takamine produkuje jedne z najlepszych gitar akustycznych na świecie. Specjalności firmy są gitary elektro - akustyczne. Takamine wprowadziła w tej dziedzinie rewolucyjne zmiany - głównie dzięki zaawansowanym przedwzmacniaczom - DSP czy CTP-1 Cool Tube. Wspólną cechą wszystkich gitar Takamine jest wysoka jakość wykonania i najlepsze brzmienie. Dla początkujących muzyków Takamine oferuje serię Jasmine, zapewniającą wysoką jakość wykonania za bardzo przystępną cenę. http://www.takamine.com

Tanglewood - Marka Tanglewood powstała w 1991 roku w Wielkiej Brytanii i uważana jest tam oraz w Irlandii za najlepiej sprzedającą się markę gitar. Gitary elektroakustyczne zawierają elektronikę B-BAND: seria Michaela Sandena, Sundance, Rosewood Reserve i Nashville oraz FISHMAN'a: seria Evolution i Evolution Exotic. Oferta podzielona jest na 5 serii gitar: Master Design, Sundance, Evolution, Rosewood Reserve, Nashville. http://www.tanglewoodguitars.co.uk/

Muzyka

Guano Apes rusza w jesienną trasę 2024
Więcej wiadomości