NAMM11: Premiera talerza Zildjian GEN16 AE na Namm Show 2011

NAMM11: Premiera talerza Zildjian GEN16 AE na Namm Show 2011

7 stycznia 2011, 12:10
Wydarzeniem tegorocznych, styczniowych targów Namm Show 2011 będzie zaprezentowanie przez legendarnego producenta talerzy perkusyjnych Avedis Zildjian Company, innowacyjnego modelu GEN16 AE (Acoustic electric). 


[img:1]

Talerz stworzony jest według technologii Gen16, która wykorzystuje wcześniejsze, sprawdzone rozwiązania Zildjiana, tworząc jednak nowe, coraz bardziej zaawansowane instrumenty. Tym samym, talerz ten jest najlepszym dowodem na to, iż Gen16 rozwija i sukcesywnie wprowadza na rynek akustyczno-elektroniczne produkty perkusyjne najwyższej jakości.

Elektroniczne perkusje są już dosyć powszechne w muzyce, niemniej jednak talerze z serii Gen16 stanowią nowy wymiar gry na bębnach. Talerz Acoustic Electric jest zdolny do tworzenia szerokiej gamy dźwięków, od klasycznego brzmienia talerza Zildjiana do bardzo niepospolitych tonów. Nowy produkt legendarnego producenta talerzy perkusyjnych ma mieć taki sam wpływ na muzyczne inspiracje perkusistów, jak gitara elektro-akustyczna w przypadku gitarzystów.

W przeciwieństwie do większości istniejących systemów elektronicznych perkusji, talerz AR nie jest zwykłym triggerem. Jest i gra natomiast jak rzeczywisty talerz, ale ze zmniejszonym poziomem głośności, wykorzystując unikalny podwójny mikrofon i procesor DSP w celu wzmocnienia i ukształtowania sygnału talerza.

Większość obecnych elektronicznych talerzy dostępnych dla perkusistów to gumowane triggery o kształcie talerza, co powoduje, że nie mają one ani czucia, ani reakcji prawdziwego, perkusyjnego talerza. Zasadniczym założeniem przy tworzeniu talerza AE było to aby, grając na nim mieć poczucie gry jak na prawdziwym talerzu. Jest to swego rodzaju odbiciem dewizy Zildjiana, który zawsze optował za prawdziwym, oryginalnym czuciem dźwięków.

Niezwykłe brzmienie firma Zildjian uzyskuje od 1623 roku, czyli od momentu kiedy ormiański alchemik Avedis Zildjian I, od którego wywodzi się nazwa firmy, łączył wiele stopów metali, po to aby uzyskać doskonałą klarowność i moc dźwięków. Od tamtego czasu, a więc już przez piętnaście pokoleń, Rodzina Zildjian dostarcza perkusistom najlepsze talerze perkusyjne na świecie. Szeroka oferta produktów w pełni zaspokoi potrzeby wszystkich muzyków. Wiele z unikatowych kolekcji talerzy tworzonych jest przy współpracy z uznanymi światowymi muzykami takimi jak perkusista Vinni Colaiuta (kolekcja A Custom). Unikalna technologia kucia, lekkość i efektowne wykończenie brillant, charakterystyczne dla ciepłego i wyrafinowanego brzmienia jest tym, co wyróżnia talerze Zildjian spośród wszystkich innych, dostępnych na rynku.

Pewne jest więc, że również nowy GEN16 AE okaże się talerzem bezprecedensowym w swojej klasie. Stoisko Gen16 na targach Namm Show, gdzie prezentowane będą ekscytujące technologie Zildjiana można odwiedzić również on-line, logując się na www.gen-16.com. 


Czytej więcej o Gen16


Oprogramowanie i DAW Syntezatory Talerze Pluginy, instrumenty, sample Akustyczne

Studio

DirectOut i RME znów łączą siły
Więcej wiadomości