Nowatorskie produkty od firmy ART

Nowatorskie produkty od firmy ART

11 lutego 2011, 16:30
Producent: ART
Tegoroczne targi NAMM Show w Los Angeles już za nami. Wśród wielu wystawców znalazła się również firma ART, która zaprezentowała kilka interesujących nowości.


Pierwszą pozycją na liście ART’owskich premier jest USB DualTubePre. Pod tą nazwą kryje się kompaktowy, wysokiej jakości, dwukanałowy, lampowy przedwzmacniacz, wyposażony w interfejs USB.

[img:1]

USB Dual Tube Pre został zaprojektowany by zapewnić doskonałe lampowe brzmienie, oraz najwyższą jakość podczas nagrań w studio i poza nim. Oba nisko szumowe kanały posiadają wzmocnienie rzędu 40dB, oraz diody wskazujące pojawienia się sygnału i przesterowanie.

Dodatkowo do dyspozycji użytkownika znajdziemy również przełącznik fazy, załączany filtr górno-przepustowy, nisko szumowe zasilanie phantom 48V, oraz zawansowany optyczny kompresor pozwalający na większą kontrolę dynamiki dźwięku.

Przedwzmacniacz dodatkowo zaopatrzono w stereofoniczne gniazdo słuchawkowe 1/8” TRS z regulatorem głośności, służące do monitorowania nagrywanego sygnału w czasie rzeczywistym. Dzięki osobnemu regulatorowi „mix” istnieje możliwość ustalenia odpowiednich proporcji pomiędzy sygnałem wejściowym a sygnałem z komputera. Sygnał „Monitor Mix” jest również wysyłany na złącza wyjściowe 1/4” TRS, co umożliwia odsłuch również na monitorach zewnętrznych Interfejs USB jest zgodny ze specyfikacją USB i nie wymaga żadnych dodatkowych sterowników.

Podczas trwania targów firma ART, zaprezentowała również dwie nowe aktywne zwrotnice.

CX-310 to stereofoniczna zwrotnica aktywna, 2-drożna w trybie stereo i 3-drożna w trybie mono.

[img:2]

Wyposażona jest w filtry 4-tego rzędu 24dB/okt. Linkwitz-Riley. Każdy z kanałów wyposażony został w regulację poziomu wejściowego, regulacje poziomu dla niskich i wysokich częstotliwości oraz regulację punktu podziału częstotliwości w zakresie: 80Hz – 920Hz lub 800Hz – 9200Hz. Na panelu przednim umieszczony został także przełącznik umożliwiający wyciszanie poszczególnych pasm. Zwrotnica wyposażona została w gniazda XLR oraz jack 1/4”.

[img:3]

CX-311 to również stereofoniczna aktywna zwrotnica, 2-drożna, przeznaczona do napędzania kolumn dwudrożnych w bi-ampie z dodatkowym wyjściem na subwoofer. p>Wyposażona jest w filtry 4-tego rzędu 24dB/okt. Linkwitz-Riley. Każdy z kanałów wyposażony został w regulację poziomu dla niskich i wysokich częstotliwości oraz regulację punktu podziału częstotliwości w zakresie: 250Hz – 6kHz. Dodatkowo zwrotnica posiada wyjście nisko-tonowe regulowane w zakresie 50Hz – 250Hz (12dB/okt.). Każdy z kanałów posiada również włączany filtr górno-przepustowy 30Hz.

Jeśli ktoś myślał, że to już wszystko, co ART miał do zaprezentowania w tym roku to grubo się pomylił. Konstruktorzy przygotowali dla nas jeszcze kilka niespodzianek, którymi chętnie się z nami podzielili.

Już dziś w rodzinie produktów firmy ART, znajdziemy nową grupę, którą stanowią cztery krosownice: TPatch, XPatch, P16 i P48.

[img:4]


P48, jak sama nazwa wskazuje to 48 punktowa krosownica, wyposażona w symetryczne złącza 1/4” TRS, z możliwością pracy w trybach „normal” i „half-normal”. Odpowiednio P16, wyposażona jest w 16 symetrycznych złączy XLR. Solidna obudowa urządzeń P16 i P48, została zaprojektowana i przystosowana do montażu w racku, co pozwala na łatwą instalację i niezawodną pracę.

TPatch to kompaktowa, 8-punktowa krosownica, wyposażona w symetryczne złącza 1/4” TRS, która może pracować w dwóch trybach: „normal” i „half-normal”. Drugą, również kompaktową propozycją jest krosownica o nazwie XPatch, która z kolei posiada 3 symetryczne złącza XLR. Większymi wersjami, które znajdą zastosowanie zarówno w studio jak i na scenie są krosownice P48 i P16.

Obecność tych urządzeń i ich mniejszych odpowiedników w naszym studio lub w skrzyni rackowej umożliwi nam lepszą organizację i szybszą lokalizację naszych kabli. Zapewni łatwiejszy dostęp do urządzeń audio, oraz pozwoli na elastyczne i swobodne poruszanie się w studio i na scenie.

Ponadto na stoisku ART’a, można było obejrzeć i przetestować znane już w Polsce i będące w ofercie firmy Arcade Audio, dwukanałowe wersje popularnych Di-Boxów (Dual zDirect i Dual xDirect) oraz całą grupę korektorów graficznych EQ341, EQ-351 i EQ355.


Wszystkie nowości już niedługo w ofercie Arcade Audio!!!

Interfejsy audio USB Procesory dźwięku

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Sklepy muzyczne > ART rozwiń listę sklepów

Studio

Słynna konsoleta Harrisona na Twoim biurku
Więcej wiadomości