FR-18 - paleta gatunków muzycznych w pięknym instrumencie

FR-18 - paleta gatunków muzycznych w pięknym instrumencie

20 lutego 2011, 00:00
Producent: Roland

[img:1]

Firma Roland przedstawia pierwszy na świecie diatoniczny akordeon cyfrowy! Z tą samą jakością dźwięku i naturalną, dynamiczną odpowiedzią jak jego poprzednicy z rodziny V-Accordion.

Nowy diatoniczny FR-18 jest spełnieniem marzeń akordeonistów szukających światowej klasy instrumentu diatonicznego. Diatoniczny FR-18 zawiera całkowicie nowy zestaw brzmieniowy z błyskawicznym dostępem do 12 wirtualnych akordeonów diatonicznych oraz różnorodnych instrumentów orkiestrowych, organów Virtual Tone Wheel, instrumentów perkusyjnych i innych

  • Pierwszy na świecie cyfrowy akordeon diatoniczny
  • 12 wbudowanych modeli akordeonu, w tym trzy zestawy użytkownika
  • Wbudowane organy Virtual Tone Wheel z dźwiękiem obrotowych głośników (slow oraz fast)
  • Cztery pamięci registrów użytkownika
  • Programowalny układ dźwięków na klawiaturze prawej ręki oraz w sekcji basowej
  • Funkcja grania brzmieniem perkusji na guzikach basowych i akordowych
  • Swoboda poruszania się z instrumentem dzięki opcji zasilania bateryjnego (AA) oraz nadajnika bezprzewodowego*
  • Opcjonalny nadajnik bezprzewodowy oraz baterie są sprzedawane oddzielnie


12 diatonicznych akordeonów w jednym

Bez względu na repertuar koncertujący akordeoniści mogą grać tylko z tym jednym instrumentem dzięki możliwości błyskawicznego przełączania brzmień i układów guzików klawiatury oraz sekcji basowej. Diatoniczni muzycy już nie muszą się martwić o samochód dostawczy dla ich akordeonów. Oprócz zdumiewającej kolekcji wirtualnych akordeonów, diatoniczny FR-18 posiada na pokładzie również inne brzmienia m. in. instrumenty orkiestrowe i dęte, perkusyjne, organowe - wszystkie łatwo dostępne. Zestaw użytkownika umożliwia przypisanie wybranych brzmień i ustawień, w celu ich późniejszego natychmiastowego przywołania.

Zestawy tabulatur

Diatoniczny FR-18 posiada tuzin tabulatur występujących w różnych akordeonach, błyskawicznie przełączanych bez potrzeby zdejmowania instrumentu! W dodatku istnieje możliwość tworzenia własnych za pomocą oprogramowania PC/Mac (dostępnego pod tym linkiem). Oprogramowanie to pozwala skonfigurować własny układ dźwięków klawiatury prawej i lewej ręki. Transmisja i odbiór tabulatur pomiędzy komputerem i akordeonem jest uproszczona dzięki połączeniu USB.

Styl wykonania i komfort

Pozbawiona głośników lekka konstrukcja diatonicznego FR-18 daje komfort podczas noszenia i gry. Długa żywotność baterii pozwala na swobodne poruszanie się po scenie, bez zbędnych kabli. Czarne wykończenie wszędzie wygląda dobrze i stylowo, również na scenie w klasycznym ustawieniu. Dodatkowe wkładki wymienne umożliwiają w w prosty sposób zmianę wyglądu instrumentu i są łatwe do wykonania.

Prywatnie i publicznie

Umożliwiające grę na instrumencie zaraz po wyjęciu z pudełka, wysokiej jakości słuchawki Roland dostarczone są wraz z diatonicznym akordeonem FR-18. Ćwiczenia w domu nie będą już zakłócały spokoju innym domownikom lub sąsiadom. Kiedy przyjdzie czas występu, podłącz diatoniczny FR-18 do wzmacniacza scenicznego np. uznanego na świecie modelu Roland SA-300.
Akordeony, bandeony

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Roland Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Sklepy muzyczne > Roland rozwiń listę sklepów

Arturia PolyBrute 12 - syntezator z możliwościami morphingu
Więcej wiadomości