MESSE11: Allen & Heath iLive

MESSE11: Allen & Heath iLive

31 maja 2011, 10:33
Producent: Allen&HeathWięcej o konsoletach : iLive


 

[img:1]
Cyfrowa konsoleta mikserska Allen&Heath iLive jest bardzo rozbudowanym narzędziem do pracy na scenie. Zaproponowane przez producenta rozwiązania, zarówno sprzętowe jak i programowe powodują, że komfort i szybkość pracy oraz możliwości brzmieniowe stawiają to urządzenie w czołówce konsolet cyfrowych.

System jest podzielony na dwie części – kontroler (surface) oraz jednostkę centralną (mix rack). Obydwa urządzenia łączy się ze sobą za pomocą zwykłej skrętki CAT5 – jednego z najtańszych obecnie kabli, a dzięki zgodności z protokołem TCP/IP można wykorzystać również połączenie bezprzewodowe WiFi. Możliwe jest również sterowanie z poziomu komputera.

System umożliwia miksowanie 64 kanałów (oraz dodatkowych 8 powrotów efektów) do 32 szyn, które można dowolnie rozdzielać pomiędzy wyjścia główne, auxy, grupy i matryce.. Każdy kanał wejściowy posiada 3 procesory dynamiki (bramkę, kompresor i limiter/de-eser), filtr dolnozaporowy oraz czteropasmowy parametryczny korektor, przy czym skrajne pasma mogą pracować jako filtry półkowe, pasmowe lub zaporowe. Każda z szyn wyjściowych posiada 2 procesory dynamiki (kompresor i limiter), korektor parametryczny oraz korektor graficzny. Taki układ toru audio kanałów wejściowych i wyjściowych jest stały i nie wymaga dodatkowej konfiguracji. Dostęp do wszystkich funkcji jest bardzo prosty dzięki dedykowanym enkoderom.

Ilość wejść i wyjść jest zależna od ilości zainstalowanych kart – mix rack posiada 10 slotów. surface 4. Karty wejściowe i wyjściowe można dowolnie montować w obu urządzeniach, przy czym tylko 64 kanały wejściowe mogą być miksowane do 32 szyn. Pozostałe wejścia i wyjścia mogą służyć jako punkty insertowe dla zewnętrznych urządzeń czy wyjścia Direct Out. Dostępne są ośmiokanałowe analogowe i cyfrowe (AES/EBU i S/PDIF) karty wejściowe i wyjściowe oraz karta z 16 wyjściami zgodna z ADAT i AVIOM. Możliwe jest też zainstalowanie ośmiokanałowej karty wejściowej z podwójnymi wejściami, które przełączane są z poziomu urządzenia.

Oprócz olbrzymiej ilości procesorów dynamiki oraz korekcji urządzenie wyposażone jest w 2 lub 8 (w zależności od wersji) procesorów efektów. Użytkownik dostaje kilka typów algorytmów (reverb, delay, chorus, dubler czy subharmonic synthesizer), które można poddawać pełnej edycji, a brzmienie tych efektów zadowoli nawet realizatorów studyjnych.

Dzięki wykorzystaniu protokołu EtherSound możliwe jest rozdzielanie sygnałów pomiędzy kolejne takie urządzenia na drodze cyfrowej. Wystarczy, że sygnały analogowe z mikrofonów trafią do jednego Mix Racka, który może być na przykład stołem przodowym, do drugiego takiego urządzenia (które może być stołem monitorowym) wystarczy podać sygnał za pomocą zwykłej skrętki z pierwszego. Nie ma więc konieczności stosowania analogowego splitera, a sygnał można wysłać do kolejnych urządzeń (na przykład do wozu transmisyjnego).

Dużą zaletą jest możliwość dowolnego konfigurowania suwaków kontrolera – w każdej sytuacji możemy stworzyć bardzo wygodny i przejrzysty układ tłumików odpowiedni dla danej chwili. Sposób pracy z urządzeniem został natomiast wymyślony w taki sposób, aby jak najbardziej przypominał pracę na konsoletach analogowych oraz zapewniał wystarczającą szybkość działania, nawet podczas pracy z 20 miksami monitorowymi.

iLive znakomicie sprawdza się jako stół monitorowy – możemy stworzyć do 30 miksów monofonicznych albo 15 stereofonicznych, przy czym ilość wysyłek mono i stereo można płynnie zmieniać. Każdy tor monitorowy można zdefiniować czy jest on wysyłką do toru podłogowego czy do IEM – odsłuchując wtedy daną wysyłkę, system automatycznie będzie kierował sygnał na wyjścia zdefiniowane oddzielnie dla wedge’a i oddzielnie dla systemów IEM.

Kontrolery dostępne są w wersjach z 20, 28, 36 i 44 tłumikami. Dostępne są dwie wersje Mix Racków – jeden z 10 slotami na karty wejściowe i wyjściowe, drugi bez możliwości instalacji takich kart – świetne rozwiązanie w sytuacji, kiedy drugi stół dostaje wszystkie sygnały drogą cyfrową z konsoli głównej, ewentualnie w sytuacjach, kiedy 4 sloty na karty w kontrolerze są wystarczające (możemy wtedy skonstruować mikser 24in 8out).

Urządzenie posiada wbudowany analizator widma, możliwość sterowania z urządzeń zgodnych ze standardem PL-Anet oraz MIDI. Przydatną funkcją jest też zdublowane gniazdo słuchawek – dwa (mały i duży jack) w kontrolerze oraz jedno (duży jack) w Mix Racku, umożliwiające technikowi odsłuchanie danego sygnału.

Miksery Cyfrowe Konwertery ad/da Interfejsy audio FireWire Studio - akcesoria Procesory dźwięku Procesory inne PCI / PCMCIA Akcesoria inne

Gdzie kupić?

Allen&Heath Allen&Heath www.allen-heath.com

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  08.00 - 16.00 

adres:
ul. Gajdy 24 02-878 Warszawa

Sklepy muzyczne > Allen&Heath rozwiń listę sklepów

HiFi

Tascam Mixcast 4  - kompleksowa stacja do produkcji podcastów
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz