Line-up 10 edycji Heineken Open’er Festival zamknięty!

Line-up 10 edycji Heineken Open’er Festival zamknięty!

10 czerwca 2011, 09:21
Ostatnie zespoły dołączają do festiwalowego rozkładu. Poznaj nowe aktywności Open’era.

[img:1]

Tres.B (Young Talents) - Chyba najbardziej międzynarodowy skład na polskiej scenie muzycznej. Trzy osoby w zespole, aż 5 narodowości i mnóstwo świetnego popu z wieloma alternatywnymi naleciałościami. Od kilku tygodni z Tres.B związany jest niejaki Fryderyk, przyznany grupie w kategorii ‘debiut roku’. Co prawda nagrodzony album „The Other Hand” nie jest debiutem, ale czepiać się nie będziemy.

Karbido (Alter Space) - Ten wrocławski projekt na Alter Space pojawi się ze swoim najbardziej znanym spektaklem audio – „Stolik”. Przedstawienie - bo to chyba najodpowiedniejsze słowo - zostało zaprezentowane na wielu światowych imprezach o charakterze muzycznym i teatralnym, a ostatnio doczekało się także wersji DVD.

Contemporary Noise Sextet (Alter Space) - Kolejne po Something Like Elvis i Contemporary Noise Quintet muzyczne oblicze braci Kapsa. W składzie perkusja, pianino, saksofony, gitara, bas, trąbka przedstawią swoją wizję jazzu, muzyki filmowej i improwizacji. Ich najnowszy album „Ghostwriter’s Joke”to kolejny znakomity punkt na mapie współczesnego polskiego jazzu.

Plazmatikon (Alter Space) zajmuje wyjątkowe miejsce na polskiej scenie alternatywnej. Wykorzystuje w swojej muzyce instrumentarium powstałe w zamierzchłych czasach, gdy istniało jeszcze ZSRR. Bitmaszyny i syntezatory rodem z demoludów, zestawione z elektrycznymi dźwiękami basu i gitar dają razem niebezpieczną i wybuchową mieszankę. Muzyka kipi wściekłością punka i elektro, w kontrze równoważoną subtelnymi melodiami - tak jak na ostatniej płycie „Klezmatikon” - na której dali upust swoim klezmerskim fascynacjom.

Woody Alien (Young Talents) - Gdyby amerykańska formacja Lightning Bolt przestała istnieć, Woody Alien byliby idealnym następcą. Pierwsze kroki już poczynili – kilka tygodni temu zagrali na hiszpańskim festiwalu Primavera Sound i zostali bardzo ciepło przyjęci przez publiczność. Ten perkusyjno-basowy duet w swojej muzyce dochodzi do momentów w których jazz-core spotyka się z noisem. Weźcie zatyczki!

Wilson Square (Young Talents) - Nie prowadzimy statystyki, ilu członków danego zespołu ma dyplom szkoły muzycznej, ale akurat Wilson Square taką statystykę by zawyżali – 100%. „Ghost Behind The Curtain” to tytuł debiutu tej warszawskiej formacji i jednocześnie album, na którym w nawias wzięto dokonania rockowej sceny lat 70-tych. Chwytliwe i porządnie zagrane.

Cuba de Zoo (Young Talents) - Dowód na to, że do świadomości słuchacza można przebić się bez kontraktu płytowego, promocji, a nawet managera. Wystarczył upór artysty i chwytliwy refren utworu „Czarne Auto”, który latem ubiegłego roku pojawił się w rozgłośniach radiowych. Od tego momentu wiele się zmieniło – Cuba de Zoo związał się z wytwórnią, wydał debiutancki album „Rozkaz” i raczej nie ma powodów, by „widzieć to czarno”.

Futuristen (Young Talents) - Kolejny poznański zespół na scenie Young Talents. Wielkopolska stoi nowymi twarzami - w tym wypadku piątki chłopaków, którzy nie mają problemu z rozkręceniem wzmacniaczy i zagraniem w stylu Does It Offend You, Yeah?. Jeszcze bez płyty, ale z kilkoma utworami, na które warto zwrócić uwagę, np. „Ciemna Strona Marsa”.

Revlovers (Young Talents) został założony przez członków łódzkich zespołów: Vixo i Cutcat. Wkrótce do zespołu dołączyła Basia Szafarz i w takim składzie rozpoczęła się twórcza działalność we własnym studiu nagraniowym. Sesje zaowocowały internetowym wydawnictwem „Heart The Universe” , które niekiedy brzmi tak, jakby Bat For Lashes nagrała płytę z grupą Interpol.

Asi Mina (Young Talents) czyli Joanna Bronisławska to jedna z najbardziej oryginalnych i rozpoznawalnych postaci polskiej alternatywy. Występowała w zespołach Mołr Drammaz oraz The Complainer. 1 lipca ukaże się jej solowa płyta, na której znajdą się jej kompozycje, zaaranżowane przez Piotra Steczka z AUKSO, do tekstów Lecha Janerki oraz kompozytorki. Muzyka Asi Miny, pełna monumentalnych brzmień, zaskakuje i poraża energią. Zwłaszcza w wersji koncertowej.


Kino w Alter Space

Generacja Open’era

Film zrealizowany przez absolwentów Łódzkiej Szkoły Filmowej. Portret wykonawców, którzy wychowani w podobnym klimacie muzycznym i słuchający tych samych wykonawców, mogą śmiało nazwać siebie Generacją Open’er. Swoimi przemyśleniami dzielą się m. in. zespoły Muchy, Łąki Łan, Paula i Karol, Popkultura.

Future Shorts

Future Shorts wystąpi na Open’erze z swoimi najnowszymi programami prezentowanymi w ramach FS ONE. Do podstawowego zestawu filmów krótkometrażowych z całego świata, klipów muzycznych i animacji zaprezentują także coś specjalnie dla festiwalowej publiczności.

Wideokracja

Włoska telewizja w rękach Berlusconiego. Jak można wpływać na naród, który 80% swojej wiedzy o świecie czerpie z programów telewizyjnych?

All Tomorrow’s Parties

Dokument powstały z materiałów kręconych przez uczestników niezwykłego festiwalu, jakim jest odbywający się od lat w Wielkiej Brytanii All Tomorrow’s Parties.

Full Metal Village

Co roku, do małego niemieckiego miasteczka Wacken na trzydniowy festiwal zjeżdżają dziesiątki tysięcy fanów metalu. Jak w tym towarzystwie odnajdują się mieszkańcy tego małego miasteczka?

Fight For Your Right Revisited

Dalszy ciąg jednego z najbardziej znanych teledysków Beastie Boys – „(You Gotta) Fight For Your Right (To Party!)”. 30 minut, których nie zapomnicie. Humor właściwy wyłącznie temu nowojorskiemu zespołowi.


Nowości

WYSTAWA – 10 lat heineken Open’er Festival w ALTER SPACE

Wspomnień z dziesięciu lat Heineken Open’er Festival jest bez liku. Aby uchwycić sedno tego, czym jest i był Open’er Festival, podczas dziesiątej edycji zostanie pokazana jubileuszowa wystawa fotografii ze wszystkich edycji tego wydarzenia. Oprócz nich, na wystawie pokazane zostaną gadżety ze wszystkich edycji.

diabelski młyn

Z okazji jubileuszu goście będą mogli przejechać się na ogromnym diabelskim młynie. Koło młyna będzie mieć średnicę aż 30 metrów. Miłego oglądania festiwalu z lotu ptaka!

SILENT DISCO

Kolejną atrakcją festiwalu będzie Silent Disco. Niecodzienna formuła DJska sprawdziła się już na zagranicznych festiwalach, a w Polsce będzie pierwszym tego typu wydarzeniem na tak dużą skalę. Każdy uczestnik otrzymuje parę bezprzewodowych słuchawek. Na dwóch osobnych kanałach będzie grało dwóch DJ-ów, co sprawia, że każdy może słuchać muzyki, na którą ma w danej chwili ochotę. Silent Disco będzie grało w hangarze nr 4 przez wszystkie dni festiwalu.

KIDS ZONE

Co z tymi gośćmi Open’er Festival, z których dopiero za kilka, lub nawet za kilkanaście lat wyrosną pełnoprawni festiwalowicze? W tym roku, po raz drugi z myślą o nich zorganizowano na terenie festiwalu zupełnie wyjątkowe miejsce: KIDS ZONE. Ponieważ Open’er Festival stawia na muzykę i twórczość, takie też są motywy przewodnie zajęć, organizowanych w KIDS ZONE. Warsztatów do wyboru jest tak dużo, że zarówno przedszkolaki (4-6 lat), jak i uczniowie podstawówek (7-11 lat) znajdą wśród nich coś dla siebie. Strefa otwarta jest codziennie od 16.00 do 23.00, bez ograniczeń czasowych przebywania na jej terenie. Dzieci muszą cały czas być pod opieką jednego opiekuna, a osoby bez opasek nie mają wstępu do strefy.

APLIKACJA OPEN’ER 2011

Aplikacja Open’er 2011 to nie tylko kieszonkowy przewodnik, w którym znajdziemy mapę czy dokładny program festiwalu, ale także narzędzie, dzięki któremu można na bieżąco śledzić wydarzenia związane z imprezą czy pobrać multimedia występujących artystów. Pozwoli też nie przeoczyć oczekiwanego występu lub odszukać dowolny punkt na festiwalu. Aplikacja jest bezpłatna i będzie dostępna w App Store, Android Market i w Ovi Sklepie kilka dni przed festiwalem.

SIGNING TENT

Po raz drugi na festiwalu będzie można skutecznie zapolować na podpisy ulubionych gwiazd! Namiot Signing Tent będzie znajdował się po prawej stronie Sceny Głównej (gdy stanąć przodem do niej).


Dotychczas ogłoszeni wykonawcy, których zobaczymy w Gdyni to m.in.:
Prince, Coldplay, The Twilight Singers, Foals, The National, British Sea Power, Caribou, Big Boi, Pulp, The Wombats, Paolo Nutini, These New Puritans, Chromeo, The Strokes, James Blake, Crystal Fighters, Simian Mobile Disco (live), Kate Nash, M.I.A., Cut Copy, Deadmau5, Primus, Fat Freddy's Drop, Youssou N’Dour, Abraham Inc., Gooral, Hurts, Chapel Club, The Asteroids Galaxy Tour, Pustki, The Black Tapes, Neony, Twilite, Igor Boxx, Snowman, D4D, Paristetris,Brodka, Pogodno, Vavamuffin, Baaba Kulka, Wojtek Mazolewski Quintet, Tides From Nebula, New New.

Ceny biletów na nadchodzącą edycję festiwalu przedstawiają się następująco:

Karnet 3 dni (1-3.07.2011) - 310 PLN
Karnet 3 dni + pole namiotowe - 350 PLN
Karnet 4 dni (30.06-3.07.2011) - 370 PLN
Karnet 4 dni + pole namiotowe - 410 PLN

Bilety do nabycia: www.opener.pl oraz w punktach sprzedaży sieci www.ticketpro.pl i www.eventim.pl
więcej: opener.pl

Muzyka

Anastacia zagra w Polsce
Więcej wiadomości