Polyrhytmic percussion, czyli brzmienie Afryki

Polyrhytmic percussion, czyli brzmienie Afryki

30 czerwca 2011, 00:00
Producent: Native Instruments
[img:1]

[img:2:L]Native Instruments zaprezentowało pakiet sampli w stylu zachodniej Afryki. Konga, bonga i przeróżne instrumenty etniczne zostały zsamplowane przez specjalistów z NI. Następnie całość została zmieniona w instrument przeznaczony dla samplera Kontakt 4. Afrykańskie rytmy zawsze potrafią wzbogacić występ DJa czy tworzoną produkcję.

Instrument choć został stworzony dla samplera Kontakt, to jednak coś więcej niż tylko multisample. Dzięki technologii zastosowanej w samplerze NI, mamy ogromne możliwości w ingerencję brzmienia zsamplowanych instrumentów.

To co jest najważniejsze, to to, że ingerencja w sample nie odbywa się na zasadzie programowej tylko, w momencie kiedy zmieniamy np. wysokość dźwięku to oprogramowanie automatycznie odwoła się do sampla zgranego z tą wysokością. Dlatego pakiety takich sampli dla samplera Kontakt nazywa się instrumentami. Nie jest to chwyt reklamowy, tylko prawda, ponieważ modulując sample wewnątrz instrumentu cały czas odnosimy się do zsamplowanych oryginałów.

Podsumowując. Dzięki WEST AFFRICA jesteśmy za pomocą np. padów zagrać jak na prawdziwym kongo zachowując autentyczne brzmienie, a gotowe sekwencje są w stanie wzbogacić występ na żywo. Jeżeli nie odpowiadają nam gotowe sekwencje, możemy stworzyć je sami, dzięki ogromnej ilości pojedynczych sampli instrumentów.

Szczegóły:

 • liczba zsamplowanych instrumentów: 26 rodzajów etnicznych perkusji i 8 akustycznych instrumentów (74 presety w formacie ''nki''),
 • liczba gotowych sekwencji:
  • 38 połączonych rytmów (perkusja, instrumenty) z 12 typami zagrań,
  • 28 rytmów perkusji (12 różnych patternów),
  • 8 melodii zagranych na akustycznych instrumentach (12 patternów),
 • rodzaje instrumentów: zestawy perkusji, pałeczki, instrumenty strunowe i dęte,
 • rozmiar: 3GB (po rozpakowaniu),
 • wymagania: Kontakt 4 PLAYER (od wersji 4.2.3) lub Kontakt 4 (od wersji 4.2.3)

Cena:
99 EUROOprogramowanie i DAW Pluginy, instrumenty, sample Instalacje - akcesoria Automaty perkusyjne Samplery / efektory Oprogramowanie DJ

Gdzie kupić?

Native Instruments

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Native Instruments rozwiń listę sklepów

Studio

Żyj kolorowo - Klasyczny mikrofon RØDE NT1 w nowej odsłonie
Więcej wiadomości