NI Reaktor – przełomowe uaktualnienie

NI Reaktor – przełomowe uaktualnienie

30 lipca 2011, 00:00
Producent: Native Instruments
[lupa:1]
Wprowadzone uaktualnienie jest wbrew pozorom milowym krokiem dla aplikacji. Modularny syntezator Reaktor od teraz jest w pełni kompatybilny z 64 bitowymi systemami.

Reaktor to jedna z bardziej wymagających, jeśli chodzi o zasoby aplikacji od Native Instruments. Możliwość pracy w 64 bitach pozwala jej zaadresować większą ilość pamięci RAM i przekroczyć granicę 4GB. W przypadku opisywanej aplikacji jest to bardzo istotny aspekt. Powodem jest jej rozbudowanie.

Zasada działania to dostępne moduły, z których budujemy nasz własny instrument. Mamy wpływ nawet na pojedynczy oscylator. Wszystkie potrzebne nam elementy łączymy w łańcuchy i sami ustalamy jak i przez co ma przebiegać sygnał. Pełna wolność.
[lupa:2]
Reaktor raczej przeznaczony jest dla zaawansowanych miłośników syntezy, którzy wiedzą co chcą osiągnąć. Choć jest też ciekawą aplikacją dla tych mniej zaawansowanych dzięki gotowym modułom, które można dowolnie modyfikować.

Stworzenie własnego instrumentu hardware jest osiągalne dla wybranych, ze względu na koszty i co najważniejsze wiedzę, już niekoniecznie tylko muzyczną. Reaktor pozwala każdemu na to, kto chce spróbować.

Aplikację można zakupić jako samodzielny produkt lub razem z pakietem Komplete 7.

Do najnowszej aktualizacji dołączona jest 800 stronnicowa instrukcja wyjaśniająca obsługę poszczególnych modułów. Sama ilość stron wskazuje jak wielkie możliwości oferuje. Wcześniej budowę bardzo skomplikowanych syntezatorów potrafił ograniczyć brak wystarczającej ilości pamięci RAM, dziś to przeszłość.

Wersję 5.6 można pobrać za pośrednictwem NI Service Center. Warunkiem oczywiście jest posiadanie legalnej kopii oprogramowania.

Oprogramowanie i DAW Pluginy, instrumenty, sample Syntezatory DAW

Gdzie kupić?

Native Instruments

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Native Instruments rozwiń listę sklepów

Studio

Prosta i skuteczna wtyczka od polskiego producenta
Więcej wiadomości