Pedał DigiTech Whammy DT HARMAN’S z  Drop Tuning i True Bypass już w sprzedaży!

Pedał DigiTech Whammy DT HARMAN’S z Drop Tuning i True Bypass już w sprzedaży!

19 lipca 2011, 00:00
Producent: Digitech
Dystrybucja: ESS Audio
HARMAN’s DigiTech poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego pedału Whammy DT. Od swego słynnego poprzednika Wammy’ego różni się tym, że posiada dodatkowo drop tuning, capo tuning i true bypass. Od momentu pojawienia się na rynku zbiera wręcz oszałamiające opinie muzyków, którzy mieli okazję go przetestować.

Zastosowania dla tego pedału są nieskończone.  Może on być używany do jakiegokolwiek stylu muzyki i to właśnie czyni go tak mocnym. – powiedział Ben Carter, gitarzysta BC Grooves

Whammy DT nie jest zwykłym one- trick pony. Podczas gry szybko pokazał swoją wartość jako sprzęt do komponowania.dodał Kelly Ritchotte z Luthiera.

Whammy DT startuje z klasycznym efektem pitch shifting poprzedniego Whammy’ego, który uczynił go (Whammy’ego) jednym z najbardziej rozpoznawanych efektów rocka. Posiada rozszerzone możliwości pitch bendig, włączając 9 modułów bendigu Whammy od dwóch oktaw w górę do dwóch oktaw w dół, 9 modułów harmony bendig, 2 detune i popularnego efektu Dive Bomb (6 oktaw w dół).[img:1]

[img:2]


Whammy DT pozwala również gitarzystom (również basowym) na natychmiastowe modyfikowanie ich tuningu bez konieczności zmiany instrumentów czy rujnowania nastroju dziwnymi odgłosami przestrajania sprzętu na potrzeby następnej piosenki. Whammy DT może obniżyć lub podwyższyć dźwięk o 7 półtonów albo o całą oktawę w górę lub w dół z jakiegokolwiek tonu, na którym aktualnie jest gitara. Dzięki jego wyrafinowanemu i wymyślnemu przetwarzaniu sygnału cyfrowego i algorytmom pitch shifting, precyzja akordów jest perfekcyjnie utrzymana.

Na dodatek Whammy DT ma szybki przełącznik nożny, który niezwykle włącza wysokie i niskie dźwięki, idealny do uzyskiwania efektów typu "Hammer-On” i “Pull-Off”. Grający mogą natychmiast uzyskać drop lub raise w wysokości nut przez proste nadepnięcie na pedał i przytrzymanie przełącznika – zwalnią go, by wrócić do poprzedniej wysokości- świetna opcja dla udramatyzowania solówki czy riffów.
Efekty Kaczki i whammy

Gdzie kupić?

Digitech

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Digitech rozwiń listę sklepów

Gitara

Gibson i Adam Jones pracują nad sygnowaną Flying V
Więcej wiadomości