Whammy DT - młodszy brat legendy!

Whammy DT - młodszy brat legendy!

9 sierpnia 2011, 16:00
Producent: Digitech
Dystrybucja: ESS Audio


[img:1:R] HARMAN’s DigiTech poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego pedału Whammy DT. Od swego słynnego poprzednika Whammy’ego różni się tym, że posiada dodatkowo opcje drop tuning, capo tuning i true bypass. Od momentu pojawienia się na rynku zbiera wręcz oszałamiające opinie muzyków, którzy mieli okazję go przetestować.

Zastosowania dla tego pedału są nieskończone. Może on być używany do jakiegokolwiek stylu muzyki i to właśnie czyni go tak mocnym – powiedział Ben Carter, gitarzysta BC Grooves. Whammy DT nie jest zwykłym one- trick pony. Podczas gry szybko pokazał swoją wartość jako sprzęt do komponowania – dodał Kelly Ritchotte z Luthiera.

[lupa:1]

Whammy DT startuje z klasycznym efektem pitch shifting poprzedniego Whammy’ego, który uczynił go jednym z najbardziej rozpoznawanych efektów rocka. Posiada rozszerzone możliwości pitch bendig, włączając 9 modułów bendigu Whammy od dwóch oktaw w górę do dwóch oktaw w dół, 9 modułów harmony bendig, 2 detune i popularnego efektu Dive Bomb (6 oktaw w dół).

 

Whammy DT pozwala również gitarzystom (również basowym) na natychmiastowe modyfikowanie stroju bez konieczności zmiany instrumentów czy rujnowania nastroju dziwnymi odgłosami przestrajania sprzętu na potrzeby następnej piosenki. Whammy DT może obniżyć lub podwyższyć dźwięk o 7 półtonów albo o całą oktawę w górę lub w dół z jakiegokolwiek tonu, na którym aktualnie jest gitara. Dzięki jego wyrafinowanemu i wymyślnemu przetwarzaniu sygnału cyfrowego i algorytmom pitch shifting, precyzja akordów jest perfekcyjnie utrzymana.

[img:2]

Na dodatek Whammy DT ma szybki przełącznik nożny, który niezwykle włącza wysokie i niskie dźwięki, idealny do uzyskiwania efektów typu "Hammer-On” i “Pull-Off”. Grający mogą natychmiast uzyskać obniżenie lub podniesienie wysokości przez proste nadepnięcie na pedał i przytrzymanie przełącznika – zwalnią go, by wrócić do poprzedniej wysokości- świetna opcja dla pragnących dramtycznych solówek czy riffów.

[lupa:2]
Efekty Kaczki i whammy

Gdzie kupić?

Digitech

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Digitech rozwiń listę sklepów

Gitara

Baryton i thinline Tele od Harley Benton
Więcej wiadomości