Washburn sygnatura Nuno - N1, N2

Washburn sygnatura Nuno - N1, N2

19 sierpnia 2011, 09:24
Producent: Washburn
Dystrybucja: Music Info
[img:3]


Nuno Bettencourt słynny amerykański gitarzysta urodzony 20.09.1966 w Portugalii. W połowie lat 80-tych Nuno zakłada grupę Extreme a w 1989 roku wydają pierwszą płytę „Extreme‘’, która staje się błyskawicznie hitem na rynku muzyki z elementami hard, heavy rock.

Grupa wydaje jeszcze trzy płyty cieszące się ogromną popularnością wśród fanów muzyki heavy, jak również wśród odbiorców lekkiej balladowej muzyki. Extreme wyróżniało się własnym niepowtarzalnym stylem. Sam Nuno nie ukrywał wpływów Eddiego Van Halena, wirtuozeria w połączeniu ze znakomitymi innowatorskimi kompozycjami musiała przynieść wielki sukces. Wirtuoz nigdy nie ukrywał wpływów i sympatii do mistrzów klasycznego rocka, flamenco czy jazzu jak: The Beatles, Led Zeppelin, Prince, Queen, Pat Trawers, Paco de Lucia, Al Di Meola czy Aerosmith.

W 1990 Nuno doczekał się własnej sygnowanej gitary, była to gitara firmy Washburn N4. Firma Washburn wypuściła całą serię gitar sygnowanych nazwiskiem Nuno Bettencourt z myślą również o gitarzystach początkujących model N1.

Proponowane modele to:
N1, N2, N3, N4, N5, N6, N8- ( double Neck )

[img:2]


Po rozstaniu z grupą w 1995 roku Nuno aktywnie działa na rynku muzycznym, zakładając własne zespoły, uczestniczy aktywnie w muzycznych projektach, wydaje płyty, koncertuje, daje lekcje gitary na całym świecie ( kliniki ). W 2007 grupa Extreme reaktywuje się a muzycy pracują nad nową płytą ( Saudades de Rock ) wydaną w sierpniu 2008 a następnie ruszają w trasę koncertową promującą nowy album.

W roku 2009 artysta rozpoczyna współprace ze słynną wokalistką Rihanna. Trasy koncertowe, praca w studio a efektem współpracy, nowe wielkie przeboje gwiazdy. Jest to kolejny etap Nuno w wielkim świecie muzycznym.

Sygnowane modele Washburn:

N1 PS, N1 NM - 755 zł cena detaliczna brutto
N2 PS, N2 NM - 1599 zł cena detaliczna brutto


[img:4]

Elektryczne Gitary

Gdzie kupić?

Washburn Washburn www.washburn.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Washburn rozwiń listę sklepów

Gitara

Zoom MultiStomp MS-60B+ - łakomy kąsek dla basistów
Więcej wiadomości