Szukasz skrzypiec na światowym poziomie? Poznaj Scotta Cao!

Szukasz skrzypiec na światowym poziomie? Poznaj Scotta Cao!

20 października 2011, 00:00
Producent: Scott Cao
[img:1:R] Scotta Shu-kun Cao można śmiało zaliczyć do grona najsłynniejszych żyjących współcześnie wytwórców skrzypiec na świecie. Jego instrumenty są ozdobą kolekcji uznanych solistów, słynnych profesjonalistów i kolekcjonerów. Zawdzięczają one swoją niesłabnącą renomę niespotykanej jakości dźwiękowi. W środowisku wytwórców skrzypiec instrumenty Scotta znane są nie tylko z nietuzinkowego brzmienia, lecz także doskonałego wykonania i wyglądu.Scott, twoje skrzypce brzmią wspaniale, uwielbiam je!

Elmar Oliveira


Lista muzyków, dla których instrumenty Scotta Cao stały się nieodłącznym elementem instrumentarium, obejmuje takie nazwiska jak:

  • Nigel Kennedy;
  • Mark Volkert, koncertmistrz Symfonii San Francisco;
  • Bin Hwang, zwycięzca konkursu skrzypcowego “Paganini”;
  • Gideo Grau, dyrygent Filharmonii Palo Alto;
  • Były koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Vancouver;
  • Sheng Ko-Shu, koncertmistrz Orkiery Symfonicznej Taipei;
  • Byung Wookim, były koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej San Jose;
  • Tim Barnes, pierwszy skrzypek Orkiestry Operowej Palm Beach;
  • Nick Dargahi, wiolonczelista Orkiestry Symfonicznej San Jose;
  • Johannsen Wei, skrzypek Orkiestry Symfonicznej Los Angeles.
[img:2]

Wow, potężne brzmienie! Te skrzypce są niesamowite!

Sarah Chang


Scott Cao przez ponad dziesięć lat trudnił się kopiowaniem słynnych modeli skrzypiec. Dzięki rozleglemu doświadczeniu Scott jest w stanie “uszyć” instrument na miarę, zależnie od potrzeb i wymagań brzmieniowych każdego muzyka. Jeśli w oryginalnym modelu czegoś Ci brakuje, Scott wprowadzi innowacje tak, byś nigdy już nie chciał zmienić instrumentu. Dla przykładu: jeśli interesuje Cię ciemne i potężne brzmienie, Scott wykona dla ciebie kopię “Działa” Gesu Guarnieri lub “Ziemi” Stradivariusa. Jeśli zaś potrzebujesz słodkiego, otwartego i czystego brzmienia, kopia “Kreislera” Gesu Garnieri lub “Dawida Oistrakha” Stradivariusa powinna trafić do Ciebie.

Wśród modeli instrumentów, które produkuje Scott znajdują się dziś kopie niemal wszystkich najdoskonalszych skrzypiec, używanych przez najsłynniejszych artystów. Pełna lista wszystkich modeli i nagród otrzymanych przez firmę jest dostępna na stronie Scotta.

[img:3]

Wybrałem moich skrzypiec od Scotta Shu-Kuna Cao, dla ich doskonałej jakości brzmienia. Uźywam ich w pracy z orkiestrą zamiast moich starych francuskich skrzypiec produkcji Granda.

Mark Volkert

Koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej San Francisco 


Jeśli jednak ta lista nie jest dla Ciebie w pełni satysfakcjonująca, producent oferuje indywidualną wsołpracę, z zaznaczeniem że (jak nietrudno zgadnąć) praca ze Scottem Cao kosztować będzie więcej niż z najlepszymi lutnikami jego warsztatu. Scott jest pewny, że będziesz zadowolony z brzmienia jego instrumentów, lecz gdybyś z jakichś przyczyn uznał, że walory brzmieniowe nie spełniają Twoich oczekiwań, Scott oferuje:

  • wymianę instrumentu na inny, wykonany specjalnie dla Ciebie;
  • po odesłaniu instrumentu do Scotta, odsprzeda go on w Twoim imieniu;
  • wybór innego instrumentu z europejskiej kolekcji Scotta.


Smyczkowe Skrzypce Altówki Wiolonczele

Gdzie kupić?

Scott Cao

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Scott Cao rozwiń listę sklepów

Nowy okręt flagowy od Headrush
Więcej wiadomości