YAMAHA LS6

YAMAHA LS6

27 lutego 2007, 11:19
Producent: Yamaha
Płyta przednia: Lity Świerk Engelmann
Tył i boki: Palisander
Szyjka: Lity Indian, Mahoń, Padauk
Podstrunnica: Piecio-warstwowy heban
Mostek: Heban
Głębokość pudła rezonansowego: 100-120 mm
Siodełko szyjki: 44 mm
Menzura: 650 mm
Mechanika: Open Gear
Kolor: Natural
Wykończenia: Hi-Gloss Vintage Finish


Najlepszy wybór materiałów oraz unikalna umiejętność łączenia tradycji z zaawansowanymi technologiami produkcji sprawiają, że nasze instrumenty są wyjątkowej jakości, a jednocześnie niezbyt kosztowne.

Nowa technologia naciągu
Wszystkie gitary serii L czerpią z nowej technologii naciągu, który sprawia, że brzmienie jest pełniejsze i bardziej skupione. Modele #36 i #26 posiadają prostokątny naciąg, który wykorzystuje boczne naciągi do połączenia naciągu najbliżej otworu pudła rezonansowego na płcie przedniej do jego przeciwnego naciągu na płycie tylniej. Takie rozłożenie powoduje szybsze przeniesienie rezonansu strun na tył pudła, powodując, że cały instrument posiada wzmocnioną charakterystykę niskich tonów.

Wybór korpusu
Jeśli preferujesz pełno-wymiarowe korpusy LL typu dreadnought, małe korpusy LS, czy modele audytoryjne LJ, wybór należy do Ciebie. Każdy z tych korpusów pozwala na wybór instrumentu, który spełnia Twoje oczekiwania jeśli chodzi o brzmienie, styl czy koszta.

Korpus z cutawayem
Wenecki cutaway zapewnia dostęp do górnych progów a także dodaje piękna do tych wspaniałych instrumentów.

Mechanika
Wyszukane metalowe maszynki, dodają klasycznego wyglądu dla wszystkich modeli gitar tej serii.

Mostek
Mostki na każdej nowej gitarze serii L oferują więcej mocy niż ich poprzednicy wszystko po to, aby zapewnić wspanialsze brzmienie dla każdego z instrumentów. Ich wzornictwo oparto na delikatnych, smukłych liniach i krawędziach, aby nie obciążać zbytnio powierzchni grających.

Pięcioczęściowe szyjki
Pięcioczęściowe szyjki w modelach #36 i #26 zostały wycięte z pojedynczego laminowanego bloku, który został wykonany z dwóch warstw drzewa padauk niesłychanie twardego wykorzystywanego do tworzenia pasków brzmieniowych w marimbie umieszczonych pomiędzy trzema warstwami mahoniu. Dzięki temu, szyjka jest niesłychanie wytrzymała i stabilna - dla tych muzyków, którzy preferują niższą wysokość strun. Modele #16 i #6 posiadają podobne rozwiązanie 3 warstw palisandru pomiędzy dwoma warstwami mahoniu. [img:1]
Akustyczne

Gdzie kupić?

Yamaha Yamaha pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

Yamaha Music Europe GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce

adres:
ul. Wielicka 52 02-657 Warszawa

Sklepy muzyczne > Yamaha rozwiń listę sklepów

Gitara

Zoom MultiStomp MS-60B+ - łakomy kąsek dla basistów
Więcej wiadomości