Mikrofony MXL wchodzą do klasy premium

Mikrofony MXL wchodzą do klasy premium

29 listopada 2011, 09:19
Producent: MXL
[img:1]

Mikrofony amerykańskiej firmy Marshall Electronics, znane pod marką MXL to nasi starzy znajomi - od lat cieszą się zasłużenie dobrą opinią wśród użytkowników. Przyjęło się, że MXL to "dobry standard" - mikrofon o stosunkowo niskiej cenie, dobrych parametrach i wysokiej niezawodności [co możemy potwierdzić - usterkowość MXL to grubo poniżej 1%!].

Ale firma nie spoczywa na laurach i konsekwentnie poszerza ofertę. Ostatnie lata to "atak" na terytorium mikrofonów USB i teraz MXL może pochwalić się jedną z najlepszych i największych ofert w tej niszy rynkowej, która zresztą już taką "niszą" nie jest...

[img:2]

Z tym większym zainteresowaniem przyjęliśmy informację, że mikrofony MXL "dorośleją" i firma coraz śmielej będzie proponować produkty, których na pewno nie da się zaliczyć do kategorii "budżetowych".

Najnowszą propozycją jest MXL Genesis II - to w zasadzie dwa ekskluzywne mikrofony pojemnościowe w jednej obudowie. Oto garść szczegółów:

Szkarłatny korpus, kratka osłonna pokryta 24 karatowym złotem, złote napisy i przełączniki (ta kolorystyka objęła także zasilacz) sprawiają, że mikrofon przyciągnie wzrok każdego i w każdym studiu. W modelu Genesis II połączono funkcje wcześniejszego modelu Genesis oraz mikrofonów V67i, dzięki czemu powstała hybryda o intrygującym brzmieniu, która śmiało może konkurować z lampowym mikrofonami kosztującymi dwa razy tyle lub więcej.

[lupa:1]

Genesis II to wielkomembranowy, lampowy mikrofon pojemnościowy o charakterystyce kardioidalnej. Dzięki unikalnej, opatentowanej konstrukcji można wybrać jedną z dwóch dostępnych membran. W środku pracuje, manualnie dobierana ze starych zapasów, podwójna trioda Mullard 12AT7. Po mikrofonie V67i Genesis II odziedziczył nietypowy układ dwustronnej kapsuły. Za pomocą przełącznika z pozycjami "warm" lub "bright" użytkownik może aktywować każdą ze stron. Nowy mikrofon zachował korpus, lampę oraz beztransformatorowy układ wzmocnienia z modelu Genesis I.

Za jedną z nowatorskich cech dwustronnego układu kapsuły należy uznać podświetlenie widoczne za siatką grilla, które informuje o tym, czy mikrofon działa w ustawieniu „ciepłego” lub „jasnego” brzmienia. W mikrofonie znajdziemy też przełączniki dla tłumika -10 dB i filtra dolnozaporowego [nachylenie -6 dB/oktawę przy 150Hz].

Pełny opis na stronie dystrybutora.

Zachęcamy do zapoznania się z całą gamą mikrofonów MXL, która sukcesywnie się powiększa: mikrofony dynamiczne, pojemnościowe, wstęgowe, USB, konferencyjne, lampowe w coraz to nowych wersjach i zawsze w świetnych cenach.

A mikrofon Genesis II jest dostępny od ręki w sugerowanej cenie detalicznej 3.999 PLN brutto.
Mikrofony Pojemnościowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > MXL rozwiń listę sklepów

Trasa Michaela Bublé nagłośniona systemami Meyer Sound
Więcej wiadomości