WNAMM12: KORG AW-2+ - tuner dla instrumentów orkiestrowych

WNAMM12: KORG AW-2+ - tuner dla instrumentów orkiestrowych

23 stycznia 2012, 10:40
Producent: KORG

[img:1]

Korg prezentuje stroik na klipsie - AW-2 + dla orkiestrowych instrumentów transponujących

Korg ogłosił najświeższy dodatek do swojej serii klipsowych stroików AW-2, model AW-2+ dedykowany instrumentom transponowanym. Łączy w sobie oryginalny AW-2, zoptymalizowany pod gitary i basy AW-2G oraz stroik ukulele AW-2U. Nowy AW-2+ posiada funkcję transponowania, dając możliwość normalnego stroju muzykom grającym na tzw. Instrumentach transponujących. Korg zapewnia, że dzięki systemie pozwalający na solidne zamontowanie urządzenia na niemal każdym instrumencie, jak również dzięki ustawialnemu ekranowi i podświetleniu, AW-2+ umożliwia wysoce dokładne, bezstresowe strojenie w każdej sytuacji

Owe orkiestralne instrumenty transponujące nie mają zapisu nutowego takiego jak ich realny dźwięk (np. trąbka czy rożek angielski). Wyjątkowa funkcja Transpose w AW-2+ pozwala użytkownikom tych instrumentów na transpozycję strojenia w sposób dla siebie odpowiedni. Wyświetlacz urządzenia wskazuje również czystość durowych i molowych tercji względem określonej tonacji.

[img:2]

AW-2+ wyposażone jest w 3 różne opcje podświetlenia: wyłączone dla oświetlonych przestrzeni, lekkie podświetlenie dla zaciemnionych pomieszczeń (co pomaga również oszczędzać baterii) i Auto, czyli pełne podświetlenie w sytuacji słabej widoczności. W przypadku używania stroika w pozycji pionowej lub odwróconej, np. pod instrumentem, autorski system Korga – Meter Reverse – orientuje wyświetlaną treść tak, aby informacje były wyświetlane zawsze w prawidłowym położeniu.

AW-2+ szczyci się szerokim zakresem stojenia (A0 – C8). Oprócz wbudowanego mikrofonu, również wbudowana przystawka piezzo zapewnia stabilny strój, nawet w bardzo hałaśliwych warunkach.

Z wyłączonym podświetleniem urządzenie na jednej baterii jest w stanie pracować do 150 godzin. Dodatkowe funkcje to: możliwość kalibracji częstotliwości w celu dostosowania się do tonacji koncertowych, automatyczne wyłączanie i backup pamięci.

Cena i dostępność:
Ceny nie podano. Dostępny ma być od marca 2012.


więcej: www.korg.com
Akcesoria do instr. klawiszowych Metronomy, tunery Akcesoria Akcesoria gitarowe Metronomy, tunery Metronomy, tunery

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > KORG rozwiń listę sklepów

Gitara

Gibson i Slash serwują nam gitarowy old school
Więcej wiadomości