WNAMM12: DigiTech przedstawia iStomp

WNAMM12: DigiTech przedstawia iStomp

26 stycznia 2012, 13:45
Producent: Digitech
Dystrybucja: ESS Audio

[img:1]


DigiTech zaprezentował iStomp, podłogową kostkę efektów, którą określają jako zupełnie nową drogę dla kostek.

Urządzenie pozwala muzykowi zaprogramować efekt i uzyskać dowolne brzmienie, a także zmienić je w dowolnym momencie. Producenci twierdzą, że iStomp, oferując praktycznie nieograniczone źródło brzmień i możliwości modulacji, może łączyć się z urządzeniami iPod Touch®, iPhone® lub iPad®, pozwalając na własną konfigurację kostki przez muzyka.

Rob Urry, wiceprezes HARMAN Professional Division i główny menadżer Signal Processing and Amplifiers Business Units, mówi:

iStomp zapoczątkuje nową erę w funkcjonowaniu kostek efektowych.Do dzisiaj, gitarzyści musieli kupować osobne kostki dla uzyskania poszczególnych efektów. Dziś mogą kupić iStomp i ustawić go pod swoim własnym kątem, po czym w razie potrzeby ściągnąć np. inne brzmienie tego samego efektu bądź zupełnie inny efekt, gdy chcą spróbować czegoś nowego.


iStomp łączy się z urządzeniami opartymi o iOS przez kabel DigiTech Smart, dołączonym do iStomp. Przy pierwszym podłączeniu, urządzenie domyślnie wyposażone jest w dwa bardzo popularne efekty znane z produktów DigiTech – Total Recall Delay i Redline Overdrive. Użytkownik kostki, ma dostęp do całej bazy efektów, które może wypróbować i - gdy uzna, że to trafny wybór – zakupić. Kontrola efektów odbywa się za pomocą czterech pokręteł, których funkcję determinuje każdy efekt osobno.

[img:2]

[img:3]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

 

DigiTech zapewnia, że iStomp ułatwia poszukiwanie nowych brzmień. Nie ruszając się z domu, można pobrać próbki demo, wypróbować każdy efekt przez 10 minut, co najważniejsze, na swojej własnej gitarze i własnym wzmacniaczu. Na start dostępne będą 24 efekty, wybór powiększony zostanie nie tylko o najbardziej ekskluzywne kostki DigiTech, ale również licencjonowane efekty innych producentów oraz klasyki DigiTech i DOD.

Oto co mówi dział PR firmy DigiTech:

Każdy muzyk chciałby wykreować swoje niepowtarzalne brzmienie, kupować, próbować i odsprzedawać kostki efektów w „misji” mającej na celu uzyskania tego ostatecznego tonu. Z iStomp, użytkownicy najzwyczajniej w świecie opłacają koszty pobierania, gdy potrzebują nowego efektu. Kiedy posiada się więcej niż jedną kostkę iStomp, można zarejestrować je na tym samym koncie iTunes, co pozwoli na załadowanie raz kupionego efektu na każdą z nich.Wszystkie zakupy znajdują się w pamięci iTunes, co ułatwia stworzenie własnej kolekcji brzmień.

Koszt i dostępność:

GigiTech iStomp trafi na rynek w styczniu 2012 i kosztować będzie $229.95 (ok. 770 zł). W zestaw wchodzi kostka iStomp, kabel do podłączenia urządzeń iOS, zasilacz i zainstalowane dwa efekty. Dodatkowe efekty będą do pobrania od $4.99 (ok.17 zł) do $19,99 (ok. 67 zł)

 

Efekty Multiefekty gitarowe Kostki podłogowe Pozostałe efekty Kaczki i whammy

Gdzie kupić?

Digitech

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Digitech rozwiń listę sklepów

Gitara

Gibson i Adam Jones pracują nad sygnowaną Flying V
Więcej wiadomości