WNAMM 2012: Nowości sE Electronics i Moog

13 lutego 2012, 11:15
[img:1]
 
Targi Winter NAMM 2012 rozgrzały rynek, mimo śniegu za oknem. Prezentujemy dziś najistotniejsze produkty prezentowane przez firmy sE Electronics i Moog.  Oryginalne odsłuchy studyjne, niezwykłe mikrofony i legendarny syntezator, dostępny dla każdego? Proszę bardzo!
 
 
 

sE Electronics

 

sE Munro - The Egg

 

Efekt? Znakomity, liniowy, pięknie wykonany i bardzo głośny [jeśli chcesz] system odsłuchowy dla szanującego się studia. Wystarczy posłuchać, potestować. Uśmiech gwarantowany - i nie chodzi nam o kształt charakterystyki częstotliwościowej ;-)

Produkt, który jest już dostępny i już zdążył porządnie namieszać na nieco skostniałym rynku studyjnych monitorów odsłuchowych. 
Firma sE, przy współpracy ze słynnym projektantem odsłuchów studyjnych Andy Munro [znanym chociażby z bardzo zaawansowanych adaptacji akustycznych w słynnych studiach nagrań oraz projektowaniu najlepszych wersji monitorów studyjnych Dynaudio] podeszła do zagadnienia od nowa. Można rzec od jajka...
Od dawna wiadomo, że idealnym środowiskiem akustycznym jest kula. W przypadku głośników jest to niemal niemożliwe do zrealizowania, ale można się do tego zbliżyć projektując obudowy w kształcie jajka właśnie. Trzeba było pokonać główną trudność, czyli stronę technologiczną - w tym celu opracowano specjalne tworzywo do budowy monitora.

Aby nie "popsuć" regularności obudowy od wewnątrz, zrezygnowano z umieszczania w obudowie monitora wzmacniaczy i innych elementów elektronicznych, przenosząc je do zewnętrznego, dedykowanego modułu rack. Dało to dodatkowe korzyści w postaci wejść AUX [np. dla iPoda lub odtwarzacza CD] oraz manipulatorów [analogowy kontroler głośności, zmiana charakterystyki, system pomagający prawidłowo umieścić monitory itd.] i pozwoliło na stworzenie kompletnego i eleganckiego rozwiązania odsłuchowego dla studia nagrań.

Premiera rynkowa: dostępne od ręki. Cena detaliczna: 8.700 zł za kompletny system [monitory, wzmacniacz, okablowanie].

[img:2]

 


sE 2200A MkII Multi Pattern


Mikrofon sE2200a II Multi-Pattern to mikrofon pojemnościowy z funkcją wyboru charakterystyki, następca modelu sE2200, czyli najlepiej sprzedającego się mikrofonu sE w ostatnim dziesięcioleciu, który został nagrodzony wieloma nagrodami na całym świecie za stosunek jakości do ceny. 
sE2200a II Multi-Pattern wyposażony jest w ręcznie produkowaną, złoconą 1-calową membranę, dla której można wybrać różne charakterystyki kierunkowe [kardioidalną, ósemkową, omni]. Możliwość zmiany charakterystyki w sE2200a MKII to odpowiedź na oczekiwania użytkowników modelu 2200a, którzy uwielbiają nagrywać za pomocą tego mikrofonu i pytali o wersję z wieloma charakterystykami. sE2200a MkII otrzymał nowy wygląd, dostępny będzie w specjalnym czarnym, gumowanym wykończeniu.


Premiera rynkowa: luty 2012. Przewidywana cena detaliczna: ok. 1.200 zł.

[img:3]

 


sE X1R


Mikrofon sE X1R to nowy, niezwykle funkcjonalny, pasywny mikrofon wstęgowy. Przeznaczony jest do szerokiej gamy zastosowań, w tym do rejestracji sygnału z kolumn gitarowych, ścieżek perkusyjnych overhead, instrumentów dętych blaszanych i drewnianych, smyczków, audycji oraz do nagrań lektorskich. Obudowa i elementy zewnętrzne sE X1R zaczerpnięte zostały z niezwykle popularnego mikrofonu pojemnościowego sE X1, dzięki czemu możesz cieszyć się wyjątkowym brzmieniem i jakością ręcznie wytwarzanej kapsuły, jakich spodziewasz się po mikrofonach sE, lecz za ułamek ceny, która trzeba zapłacić za produkty innych, butikowych marek. 


Premiera rynkowa: dostępne od ręki. Cena detaliczna: 1.450 zł

[img:4]

 

 


Moog


Minitaur


Moog Music zaprezentował jeden, ale za to bardzo interesujący produkt. Moog Minitaur to "zminiaturyzowana" wersja syntezatora basowego Taurus. Mały, ale potężny. W pełni analogowy, z dwoma oscylatorami, pełną gamą pokręteł i przełączników, z wejściami MIDI i CV. W dodatku to pierwszy Moog w tak niskiej cenie. Wszyscy, którzy marzą o oryginalnym Moogu, ale do tej pory taki zakup musieliby sfinansować sprzedażą własnych organów [nomen omen ;-)] mogą się już szykować...


Premiera rynkowa: maj 2012. Przewidywana cena detaliczna: ok. 2.200 zł.
 
[img:5]
 
 
<div align='center' style='padding:10px 0;'><img width='389' src='/img/artykuly/zdjecia/L8HB6uM1zhMC44ODU1NjEwMCAxMzI3MDU5Njk3.jpg' alt='<span class='zdjecie center'><img width='600' height='600' src='/img/artykuly/zdjecia/2XuovXzc74MC42ODA4MDUwMCAxMzI4Nzk1NDU0.jpg' alt='[img:2]' /></span>' /></div>
Monitory studyjne Mikrofony Pojemnościowe Syntezatory aktywne

Gdzie kupić?

sE Electronics sE Electronics www.seelectronics.com

Dystrybucja w Polsce:

AUDIOSTACJA

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > sE Electronics rozwiń listę sklepów

HiFi

ISE'20: MX24 - XTA rozszerza serię MX o nowy switcher audio
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz