Warszawski obóz muzyczny

Warszawski obóz muzyczny

26 lutego 2012, 12:44

Między 16 a 18 marca budynek warszawskiego Uniwersusu przy ul. Belwederskiej 20/22 stanie się miejscem wyjątkowego obozu dla muzycznych rekrutów. W ramach Red Bull Music Academy Bass Camp najświeższe pokolenie polskich muzyków będzie miało okazję poczuć na własnej skórze klimat Muzycznej Akademii Red Bulla. Przez cztery dni będą dzielić się doświadczeniem i szkolić swoje umiejętności pod okiem muzycznych autorytetów, a wieczorami wspólnie zagrają w wybranych warszawskich klubach. Piątkową (16.03.) gwiazdą wieczornej imprezy Red Bull Music Academy Bass Camp będzie Moodyman!!!

[img:1] 

Zanim sześćdziesiątka wybrańców wyruszy na tegoroczną edycję Red Bull Music Academy do Nowego Jorku, na całym świecie organizowane są kilkudniowe warsztaty – tzw. Bass Campy, którą mają być pełnowartościowym oddaniem tego, co można przeżyć podczas Akademii. Przez kilka dni wybrani producenci muzyczni, DJe, wokaliści spotykają się w jednym miejscu, by wspólnie spędzić czas podczas warsztatów w studio nagraniowym oraz na wykładach prowadzonych przez muzyczne autorytety. Każdego wieczoru będą też mieli okazję, by zaprezentować swoje możliwości podczas imprez w najmodniejszych klubach.

 Jednym z piętnastu muzyków, którzy wezmą udział w warszawskiej edycji Red Bull Music Academy Bass Camp jest Michał Zakrzewski, grający, na co dzień we wrocławskim kolektywie Hush Hush Pony. „O Red Bull Music Academy słyszałem do tej pory same pozytywy, ze względu na bezcenną okazję do wymiany poglądów z wieloma świetnymi artystami i możliwość doskonalenia swoich umiejętności. Jestem przekonany, że udział w Bass Campie upewni mnie, że warto przygotować jak najlepszą aplikację na tegoroczną edycję w Nowym Jorku” - przekonuje Michał.

 

 W ramach Red Bull Music Academy Bass Camp odbędzie się także spotkanie otwarte, podczas którego wszyscy zainteresowani tegorocznymi warsztatami w Nowym Jorku będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o Akademii z ust jej absolwentów. Spotkanie będzie miało miejsce w niedzielę 18 marca w Cafe Kulturalna przy Placu Defilad 1. Start przewidziany na godzinę 17:00. Wstęp jest bezpłatny.

 

16 MARCA, PIĄTEK

Miejsce: klub 1500 m2, ul. Solec 18

Zagrają: MOODYMAN, Kuba Sojka oraz uczestnicy Red Bull Music Academy Bass Camp

Start imprezy: 22.00

  

****

 

Red Bull Music Academy to międzynarodowy cykl warsztatów, organizowanych corocznie w innym mieście. W ciągu dwóch dwutygodniowych turnusów Akademia skupia w jednym miejscu pasjonatów wyrafinowanych rytmów i dźwięków, którzy kształtują współczesne brzmienie muzyki. Zaproszeni do warsztatów muzycy reprezentują różnorodne style i zupełne odmienne techniki, którymi dzielą się ze sobą podczas wspólnej pracy w studiach nagraniowych mieszczących się w murach Akademii. Każdego dnia uczestnicy biorą udział w wykładach prowadzonych przez muzyczne autorytety takie jak Erykah Badu czy M.I.A. Wieczorami mają szansę występować w najgorętszych i najbardziej znanych klubach oraz salach koncertowych w mieście, w którym odbywa się ta wyjątkowa akademia.

Więcej informacji na: ww.redbullmusicacademy.com

Studio

Sennheiser ACCENTUM Plus Wireless już w sklepach
Więcej wiadomości