Miksy z Nowego Yorku w twoim domu.

Miksy z Nowego Yorku w twoim domu.

28 lutego 2012, 09:55

[img:1]

TELEFUNKEN prezentuje pliki z wielościeżkowej sesji nagraniowej.

Najnowsza edycja plików z wielościeżkowych sesji nagraniowych od T.E. została nagrana w Germano Studio podczas 131ego Konwentu Związku Inżynierów Dźwięku w Nowym Yorku. Całość realizowana była przez dźwiękowca studia Germano, Kenta Yonesaka za pomocą konsoli SSL Duality i przy asyście pracownika T. E., Brendana Morawskiego.

Artyści, którzy wzięli udział w nagraniu to: autor tekstów Andrew Cole i wspomagająca go wokalnie Chantel Upshaw, gitarzysta Lee Sylvester, perkusista Bryan Kelly, basista Bill Carleton i pianista Tony Parlapiano. Piosenka autorstwa Cole’a, „Dead Roses”, to akustyczna, folk-popowa kompozycja z głębokim męskim głosem i urzekającą linią damskiego wokalu.

[img:2]

W niektórych z nagrań słychać efekt pracy na klasycznym sprzęcie wokalnym TELEFUNKEN Elektroakustik. ELA M 251, U48, C12, a także R-F-T AR-51 i CU-29 stały się standardowym zestawem przy realizacji owych sesji. Co ciekawe, para mikrofonów R-F-T AK-47 MkII została ustawiona tuż obok dwóch klasycznych C-12 na overheadach perkusji.

Dodatkowo, TELEFUNKEN Elektroakustik po raz pierwszy użyła dwóch prototypowych modeli z serii mikrofonów dynamicznych : M82, projektowanego dla stopy perkusyjnej, a także M81, świeżo wdrożonego na rynek mikrofonu dla instrumentów. M81 posiada bardziej płaskie pasmo przenoszenia, został więc użyty przy nagłośnieniu tomów, tuż obok R-F-T CU-29 „Copperhead” i AR-51s (przy gitarze elektrycznej).

Także w przypadku mniej „mikrofonowych” ustawień użyto mikrofonów: Ela M 260 (przy nagrywaniu pianina) i prototypowych DI i R-F-T CU-29 (debiutujące przy nagrwaniu basu). Dla dopełnienia efektu użyto stereofonicznego mikrofonu R-F-T AR-70 zbierającego wszystkie dźwięki pomieszczenia.

Wszystkie pliki nagrań dostępne są do pobrania i użycia w programach DAW, w jakości 24 bit 44.1k i formacie WAV. Udostępniający nie tylko zachęcają do odsłuchu, ale i również do dogłębnego zapoznania się i porównania z innymi scenariuszami ustawień wielomikrofonowych, co może pomóc w znalezieniu odpowiedniego balansu teksturalnego, wypełniającego indywidualne potrzeby estetyczne słuchacza.

Zachęcamy słuchaczy, by używali tych plików do zaznajomienia się z ofertą produktowi firmy TELEFUNKEN, a także do ciągłego ponoszenia swoich umiejętności.

Alan Venicvofsky, dyrektor operacyjny

Gdzie kupić?

Telefunken Elektroakustik

Dystrybucja w Polsce:

Music Toolz

adres:
ul. Złota 9/4 00-019 Warszawa

Sklepy muzyczne > Telefunken Elektroakustik rozwiń listę sklepów

Electrum Up2Date w Białymstoku
Więcej wiadomości