Co łączy ponad 80% projektów które zdobyły 54th GRAMMY? Konsoleta SSL

Co łączy ponad 80% projektów które zdobyły 54th GRAMMY? Konsoleta SSL

15 marca 2012, 08:29
Producent: Solid State Logic
Dystrybucja: AUDIOTECH
[img:1]
 
Nagroda Grammy za Najlepsze Nagrania Operowe powędrowała w ręce Metropolitan Opera, za transmisję HD live i nagranie DVD "Doctor Atomic" Johna Adamsa. Była to część serii "The Met: Live in HD", w której przedstawienia operowe transmitowane są na żywo do teatrów na całym świecie i nadawane na PBS. Produkcja muzyczna dla wszystkich emisji telewizyjnych i radiowych jest wykonywana przy użyciu emisyjnej konsolety cyfrowej SSL C100HDS, zainstalowanej w 2008 roku w Met.

Wspaniale jest widzieć wielu utalentowanych i rozpoznawalnych artystów, procucentów i inżynierów ze wszystkich gatunków muzycznych. Jest szczególnie ekscytujące, że jedna z naszych konsolet emisyjnych znalazła się na Grammy po raz pierwszy. Każdy w SSL kto jest zaangażowany w projekt i budowę konsolety jest bardzo dumny ze swojej pracy, jest też dumny z pracy inżynierów producentów i artystów którzy używają naszych konsolet.

- powiedział Piers Plaskitt, dyrektor SSL.

Oto kilka wypowiedzi tegorocznych laureatów Grammy Award:

John Kersell, szef oddziału audio w Operze Metropolitan, którego nagranie "Doctor Atomic" Johna Adamsa zdobyło Grammy za najlepsze nagranie operowe:

Zainstalowaliśmy konsoletę SSL C100 w roku 2008. Met ma tak napięty plan, że często robimy próbę jednego przedstawienia popołudniu, a wieczorem wystawiamy inne, więc natychmiastowy powrót do projektu na C100 pozwala na bardzo szybkie przekonfigurowanie systemu, co jest wielkim zyskiem. Z tak dużą liczbą wejść (92 przy Doctor Atomic) C100 sprawia że produkcję jest łatwiej opanować, i polegamy na tym w serii "Metropolitan Opera: Live in HD". Zawsze można usłyszeć jakość nagrania, podobnie jak w zwycięskim przedstawieniu.

[img:3:R] Ken Lewis  produkował, aranżował i grał na albumie "Watch the Throne" (Jay-Z i Kanye West), który otrzymał nagrodę Grammy za najlepsze wykonanie Rap, jak również dwie nagrody Grammy: za Najlepszą Piosenkę Rap, i Najlepszą Współpracę Rap/Śpiew dla utworu "All of The Lights" (Kanye West, Rihanna, Kid Cudi i Fergie):

Tworzę muzyke dla artystów takich jak Kanye, Drake czy Eminem, a SSL zapewnia brzmienie. Otrzymałem podziękowania za 10 nominacji do nagród Grammy w ciągu ostatnich 2 lat, a mój SSL był używany na każdej z nich.

Martin Walters, realizator miksu i Terri Lyne Carrington, której "The Mosaic Project" wygrał Grammy za Najlepszy Jazzowy Album Wokalny: 

Zarówno podczas rejestracji jak i miksu "The Mosaic Project" analogowe kanały i pluginy SSL odgrywały ważną rolę w osiągnięciu brzmienia o które nam chodziło.

F.Reid Shippen, jeden z realizatorów miksu odpowiedzialny za "And If Our God is For Us" Chrisa Tomlina, kóry otrzymał nagrodę za Najlepszą Współczesną Muzykę Chrześcijańską:

Jestem szczęśliwy, dzieląc moją siódmą nagrodę Grammy ze wspaniałym zespołem wspierającym Chrisa Tomlina. Każda płyta którą kiedykolwiek zmiksowałem była zrobiona na SSL, najlepszej konsolecie na świecie.

 [img:2]

 

Czytaj więcej...

 
 
Na tegorocznej edycji międzynarodowych targów muzycznych Winter NAMM w Anaheim w Kalifornii, brytyjski magazyn Sound on Sound ogłosi...
SSL z dumą informuje o zdobyciu prestiżowych nagród TEC 2012, za szczególne osiągnięcia techniczne w dwóch...
Miksery Cyfrowe

Gdzie kupić?

Solid State Logic Solid State Logic www.solidstatelogic.com

Dystrybucja w Polsce:

adres:
Jeziorki 86a 02-863 Warszawa

Sklepy muzyczne > Solid State Logic rozwiń listę sklepów

Praca szuka człowieka - Specjalista ds. sprzedaży w Adam Hall
Więcej wiadomości