The Gossip wracają z nową płytą

The Gossip wracają z nową płytą

16 marca 2012, 08:52

Ulubieńcy publiczności – Beth, Hannah i Nathan czyli grupa Gossip – wracają z nową płytą! Ich piąty, a trzeci nagrany dla Sony album nosić będzie tytuł "A Joyful Noise" i na całym świecie ukaże się 22 maja.

[img:1]

Materiał wyprodukował Brian Higgins, odpowiedzialny za brzmienie takich gwiazd jak Kylie Minogue czy Pet Shop Boys a przedsmakiem wypracowanego z nim brzmienia jest singiel „Perfect World”, który  już teraz można odsłuchać na stronie internetowej zespołu.

Łączący w swojej twórczości elementy muzyki soul, gospel, rock, funk, disco, punk z namiętnością i młodzieńczym buntem, Gossip rozpoczęli działalnośc w 1999 roku w Olympii w stanie Washington (USA). Na odkrycie czekali aż do 2006 roku kiedy ich trzeci album “Standing In the Way of Control” odkryli najpierw słuchacze w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu zespół nie schodzi z ust wielbicieli muzyki alternatywnej a to za sprawą kolejnych albumów („Music For Men” z 2009 roku rozeszło się w ilości miliona egzemplarzy!) a to solowych dokonań Beth Ditto muzycznych: taneczna EP-ka nagrana w ubiegłym roku z Simian Mobile Disco i pozamuzycznych: kampania reklamowa MAC Cosmetics).

Nowy album powstawał w studiach Xenomania w Wielkiej Brytanii i KBC Studios amerykańskim Portland.  Jak twierdzi zespół – nosić będzie wszystkie znaki charakterystyczne dla twórczości Gossip – choć nie brak tu brzmieniowych eksperymentów i ciągłego odkrywania na nowo swojej tożsamości. Z pomocą Higginsa stworzyli swój własny rodzaj muzyki pop. Jak mówi Ditto: „Przez cały rok nie włączałam radia, słuchałam tylko ABBY”. I nowy materiał ma duże szanse spodobać się właśnie tym fanom, którzy nie boją się brzmieniowych eksperymentów Gossip.Tracklista:

1. Melody Emergency
2. Perfect World
3. Get A Job
4. Move In The Right Direction
5. Casualties of War
6. Into The Wild
7. Get Lost
8. Involved
9. Horns
10. I Won't Play
11. Love In A Foreign Place


Premiera: 22.05.2012

Muzyka

NEXT FEST Showcase & Conference w Poznaniu
Więcej wiadomości