MESSE2012: Nowe instrumenty w dystrybucji JHS na targach we Frankfurcie

MESSE2012: Nowe instrumenty w dystrybucji JHS na targach we Frankfurcie

24 marca 2012, 00:00
Dystrybucja: Musikmesse Frankfurt

[img:1]

Światowej klasy dystrybutor gitar John Hornby Skewes & Co Ltd powrócił na targi Musicmesse 2012 z serią nowych, ulepszonych instrumentów, w tym m.in. europejską odsłoną gitar Fret-King Black Label i kilkoma basami.

Efektem współpracy pomiędzy Trevem Wilkinsonem i bardzo znanymi gitarzystami, m.in. Jerry Donahue, Dave "Bucket" Colwell, Gordon Giltrap i Geoff Whitehorn - wszyscy oni osiągnęli wiele i odcisnęli piętno na wielu stylach muzycznych, a także są ludźmi, którzy to i owo wiedzą o gitarach - jest kolekcja gitar inspirowanych właśnie tymi artystami, posiadających funkcje, które uznali oni za potrzebne, użyteczne, ale przede wszystkim dobrze brzmiące.

Oczywiście zobaczyć można było również znane standardy w ulepszonych wersjach. W skład serii nowych Black Label-ów wchodzi Eclat, singlecut z bezkonkurencyjnym klasycznym wyglądem i o palecie brzmień tak wyrafinowanej, że mógłby robić za trzy inne gitary. Country Squire to magiczne połączenie znanego z nowoczesnym. Elise posiada kształt korpusu łączący ze sobą muzyczne style, natomiast Corona - pseudonim od ponad 20 lat związany z high-endowymi brytyjskimi double-cutami Fret-Kings, bazuje na korzeniach legendy. Super-Hybrid wydaje się radykalny, ale pozostaje bardzo użyteczny, natomiast Perception to synonim basu dla prawdziwych basistów.

Fret-King zaprezentował również serię Blue Label, brytyjskią Green Label i STVDIO - serię unikalnych gitar ze studia Treva Wilkinsona.

Dodatkowo zaprezentowane zostały cztery nowe elektryczne ukulele. Jeden z nich to model firmy Vintage, a trzy pozostałe produkowane są przez firmę-córkę - Laka. W te przyciągające oko instrumenty wpakowano wiele świetnych funkcji, które należy zobaczyć/usłyszeć osobiście.

Bardzo popularny producent gitar, firma Vintage, zawitał na Musikmesse 2012 z sygnowanymi gitarami produkowanymi dla Grahama Olivera (Saxon), basisty Tony'ego Butlera (Big Country) i znanego na świecie gitarzysty 12-strunowego Paula Bretta. Na wystawie pojawi się pełne spektrum modeli firm Vintage, Encore, Santos Martinez (gitary klasyczne i elektro-klasyczne, w tym zupełnie nowy model sygnowany przez Raymonda Burleya).

Wystawę uświetnią swoimi występami artyści tacy jak Thomas Blung, Jerry Donahue i Andreas Martelle. Prezentowali oni wybrane modele gitary firm ze stajni JHS.

Na dodatkowym stoisku JHS prezentował się designer i główny wykonawca firmy Odyssey, Peter Pollard. Zobaczyć można było szereg nowości z serii Oddysey Premiere, w tym basowe klarnety,  oboje, piccola, eufonia, tuby, rogi, trąbki, puzony i wiele więcej.

 

<span class=[img:1]" width="600" />

Dęte blaszane Elektryczne Basowe Akustyczne Klasyczne Klarnety Oboje Trąbki Puzony Tuby Waltornie, rogi Elektroakustyczne Gitary Dęte drewniane Flety piccolo Tenory, barytony, eufonie

Gitara

Nowy update softu dla Neural DSP Quad Cortex
Więcej wiadomości