MESSE2012: Nowe instrumenty w dystrybucji JHS na targach we Frankfurcie

MESSE2012: Nowe instrumenty w dystrybucji JHS na targach we Frankfurcie

24 marca 2012, 00:00

[img:1]

Światowej klasy dystrybutor gitar John Hornby Skewes & Co Ltd powrócił na targi Musicmesse 2012 z serią nowych, ulepszonych instrumentów, w tym m.in. europejską odsłoną gitar Fret-King Black Label i kilkoma basami.

Efektem współpracy pomiędzy Trevem Wilkinsonem i bardzo znanymi gitarzystami, m.in. Jerry Donahue, Dave "Bucket" Colwell, Gordon Giltrap i Geoff Whitehorn - wszyscy oni osiągnęli wiele i odcisnęli piętno na wielu stylach muzycznych, a także są ludźmi, którzy to i owo wiedzą o gitarach - jest kolekcja gitar inspirowanych właśnie tymi artystami, posiadających funkcje, które uznali oni za potrzebne, użyteczne, ale przede wszystkim dobrze brzmiące.

Oczywiście zobaczyć można było również znane standardy w ulepszonych wersjach. W skład serii nowych Black Label-ów wchodzi Eclat, singlecut z bezkonkurencyjnym klasycznym wyglądem i o palecie brzmień tak wyrafinowanej, że mógłby robić za trzy inne gitary. Country Squire to magiczne połączenie znanego z nowoczesnym. Elise posiada kształt korpusu łączący ze sobą muzyczne style, natomiast Corona - pseudonim od ponad 20 lat związany z high-endowymi brytyjskimi double-cutami Fret-Kings, bazuje na korzeniach legendy. Super-Hybrid wydaje się radykalny, ale pozostaje bardzo użyteczny, natomiast Perception to synonim basu dla prawdziwych basistów.

Fret-King zaprezentował również serię Blue Label, brytyjskią Green Label i STVDIO - serię unikalnych gitar ze studia Treva Wilkinsona.

Dodatkowo zaprezentowane zostały cztery nowe elektryczne ukulele. Jeden z nich to model firmy Vintage, a trzy pozostałe produkowane są przez firmę-córkę - Laka. W te przyciągające oko instrumenty wpakowano wiele świetnych funkcji, które należy zobaczyć/usłyszeć osobiście.

Bardzo popularny producent gitar, firma Vintage, zawitał na Musikmesse 2012 z sygnowanymi gitarami produkowanymi dla Grahama Olivera (Saxon), basisty Tony'ego Butlera (Big Country) i znanego na świecie gitarzysty 12-strunowego Paula Bretta. Na wystawie pojawi się pełne spektrum modeli firm Vintage, Encore, Santos Martinez (gitary klasyczne i elektro-klasyczne, w tym zupełnie nowy model sygnowany przez Raymonda Burleya).

Wystawę uświetnią swoimi występami artyści tacy jak Thomas Blung, Jerry Donahue i Andreas Martelle. Prezentowali oni wybrane modele gitary firm ze stajni JHS.

Na dodatkowym stoisku JHS prezentował się designer i główny wykonawca firmy Odyssey, Peter Pollard. Zobaczyć można było szereg nowości z serii Oddysey Premiere, w tym basowe klarnety,  oboje, piccola, eufonia, tuby, rogi, trąbki, puzony i wiele więcej.

 

<span class=[img:1]" width="600" />

Dęte blaszane Elektryczne Basowe Akustyczne Klasyczne Klarnety Oboje Trąbki Puzony Tuby Waltornie, rogi Elektroakustyczne Gitary Dęte drewniane Flety piccolo Tenory, barytony, eufonie

Gitara

Kultowy efekt gitarowy doczekał się ultra-tuningu
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz