MESSE12: Pierwszy unikalny fortepian Bösendorfer „Klimt” już w Warszawie!

MESSE12: Pierwszy unikalny fortepian Bösendorfer „Klimt” już w Warszawie!

3 kwietnia 2012, 10:39
Producent: Bosendorfer
Dystrybucja: Salony Muzyczne RIFF

[img:1] 

Znana na całym świecie, legendarna marka wiedeńskich fortepianów Bösendorfer wprowadziła na rynek muzyczny niezwykłą, limitowaną serię swoich instrumentów, z ornamentem słynnego obrazu „Pocałunek”, austriackiego malarza Gustawa Klimta. Fortepian zdobiony ręcznie, motywami z 24-karatowego złota, wprowadzony jest przez markę Bösendorfer z okazji sto pięćdziesiątej rocznicy urodzin legendarnego malarza. Polski salon Bösendorfera, mieszczący się na warszawskim Nowym Świecie, jest pierwszym spośród światowych dealerów wiedeńskich fortepianów, do którego zawitał ten instrument.

 Marka Bösendorfer jako reprezentant austriackiej, a w szczególności wiedeńskiej kultury muzycznej począwszy od XVIII wieku, stanowi doskonały związek z malarstwem jednego z najsłynniejszych austriackich malarzy i założyciela wiedeńskiego ruchu secesyjnego, jakim był Gustaw Klimt. W roku 2012 wybrano do wprowadzenia pierwsze z nowej artystycznej serii fortepianów, dedykowane właśnie temu artyście.

Model Klimt będzie limitowaną serią, ograniczoną do 25 unikalnych modeli. Każdy instrument będzie numerowany indywidualnie, solidną płytą z mosiądzu. Fortepian „Klimt” powstał we współpracy z wiedeńskim Muzeum Belweder, gdzie znajduje się najbogatsza na świecie kolekcja dzieł Klimta, włączając światowej sławy „Pocałunek”.

 [img:2]

Do zdobienia użyto wysokiej rozdzielczości zdjęcia tego obrazu i dzięki zastosowaniu techniki reprografii, z sukcesem udało się go odtworzyć na wewnętrznej stronie nakrywy fortepianu. Samą nakrywę z kolei, oparto na konstrukcji z modelu 200cm, cieszącego się największą popularnością wśród sprzedawanych fortepianów Bösendorfera. Poza wysokim połyskiem poliestru położonego na ornamencie, rzemieślnicy dodatkowo wzbogacili go o zdobienia w postaci elementów złotego liścia, który przewija się tez dość często w obrazach Klinta.

W hołdzie malarzowi, który był miłośnikiem wykorzystywania złota, dodano również kolejne złote elementy do konstrukcji fortepianu. Konstruktorzy „Klimta”, inspirując się charakterystyczną dla twórczości malarza asymetryczną linią oraz organiczną ornamentyką, stworzyli specjalne linie zarówno na pulpicie jak i na górnej części nóg fortepianu.

 [img:3] 

Co więcej, każdy kto zakupi ten unikalny instrument dodatkowo otrzyma kopię książki Alfreda Weidingera pt. "Gustav Klimt / Josef Hoffmann, Pionierzy modernizmu ", podpisaną przez autora. Książka, opracowana została przy okazji cieszącej się ogromnym zainteresowaniem wystawy w Muzeum Belveder, zorganizowanej pod tym samym hasłem co tytuł książki. Wspomnieć należy, że Weidinger jest zastępcą dyrektora w wiedeńskim Muzeum Belweder i światowej sławy ekspertem dzieł Klimta. Wystawa Klimta i Hoffmanna jest o tyle istotna dla Bösendorfera, iż Hofmann, będący cenionym architektem, był też jednym z projektantów fortepianu marki Bösendorfer.

Niezależnie od nazwisk, a bardziej ze względu na eleganckie szczegóły, takie jak chociażby logo Bösendorfera na podpórce nakrywy górnej, liczne złocenia czy indywidualne numerowanie każdego z instrumentu przy pomocy solidnych, mosiężnych płyt, czyni fortepian „Klimt” godnym nazwania go prawdziwym dziełem sztuki.

[img:4] 

 

Poniżej znajdą państwo kilka zdjęć z warszawskiego salonu:

 

Zapraszamy do salonu Riff w Warszawie

 

Riff Warszawa Bösendorfer
ul. Nowy Świat 6/12
00-400 Warszawa

 
Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 11-19
sobota: 10-14

Fortepiany akustyczne

Gdzie kupić?

Bosendorfer

Dystrybucja w Polsce:

Yamaha Music Europe GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce

adres:
ul. Wielicka 52 02-657 Warszawa

Sklepy muzyczne > Bosendorfer rozwiń listę sklepów

Arturia PolyBrute 12 - syntezator z możliwościami morphingu
Więcej wiadomości