Sub Focus i polscy artyści na Selectorze

Sub Focus i polscy artyści na Selectorze

11 maja 2012, 14:39

Brytyjski DJ i producent drum’n'bassowy Sub Focus dołącza do zagranicznego składu Burn Selector Festival 2012. Ponadto ujawniono, że na scenie w Krakowie pojawią się tacy rodzimi artyści jak: The KDMS, We Call It A Sound, Sinusoidal, Blossom i Rebeka.

[img:1]

W line-upie Burn Selector Festival są już Chase & Status oraz Magnetic Man. Dziś dołącza kolejny wykonawca z tego obszaru muzycznego, czyli Nick Douwma, znany lepiej jako Sub Focus. W Krakowie zobaczymy jego djskie wcielenie, od którego dziesięć lat temu zaczynał swoją karierę. Sub Focus pracuje obecnie nad kontynuacją debiutanckiego, imiennego albumu, który ukazał się w 2009 roku nakładem prestiżowej drum’n’bassowej wytwórni RAM. Przebojowe single - „Splash” oraz „Could This Be Real” - plasowały się na wysokich miejscach list sprzedaży. Ten sukces powtarzają także kolejne utwory, przymierzane zapewne do tegorocznego krążka.


Od disco po downtepo, od trip-hopu do gitarowo-elektronicznego eksperymentowania. Polska scena na Burn  Selector Festival będzie miała kilka twarzy. Pierwsza z nich należy do The KDMS. Ten Angielsko-polski duet, czyli Kathy Diamond oraz Max Skiba lada dzień wyda debiutancki album. Płyta „Kinky Dramas & Magic Stories” ukazuje się w znanej niemieckiej wytwórni Gomma, co udowadnia, że pomysł i skuteczność są drogą do osiągnięcia zagranicznego sukcesu. Bo sukcesem jest nie tylko release w zagranicznym labelu, ale także mega-pozytywne opinie czołowych producentów i DJ’ów, począwszy od Tenasnake, przez Erola Alkana , na Aeroplane kończąc. Jeśli dodamy do tego remix „Wonderman” wykonany przez Justusa Köhncke i Alexisa Taylora z Hot Chip, mam strzał idealny, którego w tym roku na Selectorze nie mogło zabraknąć.

Gitary i elektronikę na Selectorze połączy grupa We Call It A Sound. Finaliści konkursu Coke Live Fresh Noise, spełnili pokładane w nich nadzieje wydanym w 2010 roku albumem „Animated”. Kilka dni temu ukazała się „Homes & Houses”, płyta, na której trio kontynuuje elektroniczne wycieczki, eksperymentuje z formą i jawi się jako jedni z najciekawszych kompozytorów polskiego alt-popu. 

Wrocławianie, Michał Siwak i Adrianna Strycz reaktywowali Sinusoidal dwa lata temu, a w 2011 roku wydali EP’kę oraz album „Out Of The Wall”. I choć Bristol Sound to najbardziej słyszalna inspiracja Sinusoidal, na ich debiucie znajdziecie nawiązania do najnowszych muzycznych trendów.
 

 

Inny duet, tym razem z Poznania, czyli Rebeka wystąpili na Selectorze już w ubiegłym roku. Jednak od czasu tego koncertu Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny zbudowali solidną grupę fanów, ale przede wszystkim nakładem portugalskiego DISCOTEXAS wydali singiel „Stars” – jedną z najlepszych rzeczy jaką ostatnio słyszeliśmy.

 

 

Poznań będzie miał w Krakowie także innego reprezentanta – Blossoma. Jego debiut „Blue Ballons” tworzy klimat znany z najlepszych wydawnictw Ninja Tune, a sam Blossom pracuje na samplach i żywych instrumentach, czyli tak jak najważniejsi przedstawiciele wspomnianej wytwórni. Podczas koncertu muzykowi będzie towarzyszył saksofonista, kontrastujący downtempowe brzmienie muzyki wyprodukowanej przez Blossoma.

 

Dotychczas ogłoszeni artyści festiwalu:

Miike Snow, Chase & Status, Hadouken!, Magnetic Man, Com Truise, Totally Enormous Extinct Dinosaurs, Niki & The Dove, Disclosure, Stay+, Redinho.

SPRZEDAŻ BILETÓW NA BURN SELECTOR FESTIVAL 2012

Bilety już do kupienia w sklepie internetowym Alter Art www.selectorfestival.pl oraz w punktach sprzedaży sieci Ticketpro www.ticketpro.pl

Ceny biletów:

Karnet 2 dni – 200 PLN
Bilet jednodniowy – 135 PLN

Muzyka

FAITHLESS na koncercie w Polsce
Więcej wiadomości