Upgrade serii Q - Joemeek Q2

Upgrade serii Q - Joemeek Q2

25 maja 2012, 00:00
Producent: Joemeek

[img:1]

 

 

Niezwykle popularna seria Q firmy Joemeek, 19-calowych, montowanych w racku channel stripów poddana została dość gruntownemu i znaczącemu ulepszeniu.

Półprzewodnikowy preamp Burr Brown z pierwszej odsłony serii  "Q" był niezwykle czysty i brzmiący neutralnie, ale zauważyliśmy, że większość użytkowników pozostawiała przełącznik "IRON" (parowanie transformatorów) przy wejściu mikrofonowym bez przerwy w pozycji "on", aby nadać brzmieniu kolorytu. Postanowiliśmy więc ulepszyć transformator mikrofonowy montując topowy Cinemag. Teraz sygnał mikrofonowy przebiega nieprzerwanie przez ów nowy transformator, czego efektem jest czyste, klasyczne brzmienie Meeka.


Alan Hyatt, Szef PMI Audio

Zmiany we wnętrzu dotyczą m.in. zasilacza, który podniesiono zwiększyć tzw. Headroom. Obecnie sygnał wyjściowy jest dwukrotnie silniejszy gdy użyty zostanie tor zbalansowany. 

 

Tu, w Wielkiej Brytanii, zaintrygował nas fakt, iż w niektórych częściach USA uważa się, że jeśli nie można stopić stali za pomocą sygnału wyjściowego, to znaczy że jest on za niski! Wzmacniacze Burr Brown OPA2134 używane są teraz na całości linii. Dzięki nim, a także dzięki usprawnionemu osprzętowi uziemiającemu, nowe produkty Joemeek osiągają ten sam stosunek noise to ratio, co oryginalne sprzęty, lecz z większym gainem na wyjściu.

Projektant firmy Joemeek, Allan Bradford

 

Wejście liniowe posiada swoją własną ścieżkę czystego sygnału, ale teraz, dzięki przełącznikowi "IRON", wybierać można spośród różnorodnych sygnałów wysyłanych na transformator mikrofonowy w celu wydobycia dodatkowych smaczków. Gdy funkcja jest nieaktywna, struktura gainu zoptymalizowana jest pod niski szum, a czystość dźwięku pozostaje nadrzędna.

Urządzenia "twinQ2", "oneQ2" i "sixQ2" dostępne będą już wkrótce. "sixQ2" po pojedynczy channel strip w formacie iU19" z kompletnym kompresorem Joemeek, 3-zakresowym suwakowym equalizerem i cyfrowym wyjściem audio S/PDIF. "twinQ2" o formacie 2U to tak właściwie dwa kanały z "sixQ2" z dodanymi wskaźnikami VU i cyfrowym wyjściem audio AES z wejściem word-clock. Kompresor może być użyty w prawdziwie stereofonicznych operacjach. Monofoniczny "oneQ2" to najwyższa półka - zawiera wszystko to co powyżej, ponadto posiada 4-zakresowy equalizer, audio Enhancement i De-Essing oraz wyjście word-clock. Dwie sztuki "oneQ2" mogą zostać sprzężone do stereofonicznych operacji  z kompresją.

 

Joemeek sixQ2

[img:2]

Joemeek twinQ2

[img:3]

Joemeek oneQ2

[img:4]

Procesory dźwięku Procesory dynamiki Korektory Procesory inne

Gdzie kupić?

Joemeek

Dystrybucja w Polsce:

DynaBit

adres:
ul. Pokutyńskiego 6/11 30-376 Kraków

Sklepy muzyczne > Joemeek rozwiń listę sklepów

Studio

Świetne rozwiązanie do podcastu: Mackie DLZ Creator XS
Więcej wiadomości