Midas XL48 - legendarny preamping w formacie 1U

Midas XL48 - legendarny preamping w formacie 1U

28 maja 2012, 12:24
Producent: MIDAS
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

[img:1]

Nadeszła jedna z tych okazji, kiedy większość musi zgodzić się z tym, że szum medialny przekłada się pięknie na kwestie finansowe. Przez dekady brzmienie z stołów mikserskich firmy Midas miało spory popyt, lecz - jeśli chodzi o względy finansowe - niewielu mogło sobie pozwolić na zakup tego sprzętu.

W końcu jednak Midas ku uciesze wszystkich udostępnia znaną midasowską jakość preampingu okrajając konsolę XL4 i dorzucając 8 w pełni odrębnych kanałów. Najnowszy Midas XL48 to 8 najwyższej jakości mikrofonowych preampów tożsamych z tymi w XL4 w opakowaniu w formacie 1U, uzupełniony w suwakowe filtry górno- i dolnoprzepustowe, 8 konwerterów A-D z XL8 i zegar 1ppm z bardzo  niskim jitterem.

Dodatkowe funkcje to:

  • 8-segmentowy wyświetlacz ledowy wyświetlacz poziomów,
  • indywidualne zasilanie phantomowe
  • zmiana polaryzacji
  • pad -20dB. 
     


XL48 kierowany jest do tych, którzy marzą o choćby namiastce dźwięku Midas w swoich konsoletach

Wszystkie wejścia to XLR-y firmy Neutrik i 25-pinowe połączenie D-sub. XL48 ma zarówno cyfrowe jak i analogowe wyjścia w formatach ASAT i AES/EBU.

Wszystkie 5 wyjść może być używane symultanicznie, co pozwala na użycie XL48 jako wielofunkcyjny cyfrowo-analogowy splitter mikrofonów i jednocześnie dodawanie wspomnianego midasowskiego brzmienia preampingu do wszystkich ośmiu kanałów miksu.

Dostępnych jest wiele opcji clockingu, w tym zewnętrzny wordclock, wewnętrzne tryby 96kHz, 88.2 kHz, 48 kHz i 44.1 kHz. Według firmy Midas, konsola sprawdzi się w zastosowaniach przy przenośnym studiu nagrań, przy cyfrowym i analogowym splicie pomiędzy konsolami, a także jako urządzeni, które usprawni działanie zwykłych cyfrowych konsoli dzięki preampom mikrofonowym i funkcjom clockingu.


 


 

Dostepność: czerwiec

Cena: 1764 USD 
                 W Polsce będzie oferowany w 1499 USD netto

 

[img:2]
[img:3]

Przedwzmacniacze

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

HiFi

Tascam Mixcast 4  - kompleksowa stacja do produkcji podcastów
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz