Nowy Gretsch G5422DC-12

Nowy Gretsch G5422DC-12

1 sierpnia 2012, 13:26
Producent: Gretsch Guitars

[img:1]

Gretsch G5422DC-12 to nowa 12 strunową gitara z serii Electromatic z korpusem hollow-body oraz przystawkami Black Top Filter’Tron.

Zamiast zwyczajnie kopiować popularny kształt ES-335, G5422DC-12 wyposażono w podwójny cutaway, który oddaje wyraźnie charakter marki Gretach. Korpus wykonany jest z klonu i oferuje wspaniałe brzmienie oraz elegancie, rezonansowe „efki”. Gitara jest dostępna w wysokim połysku lakieru czarnego bądź przypalanego „sunbrust”.

[img:2:R]

Gryf również wykonany jest z klonu. Zwieńczony wspaniale wyglądającą podstrunnicą z bindingiem. Posiada 22 progi medium jumbo z trapezowymi markerami oraz skalę 24.5”.

Podobnie jak wszystkie nowe gitary hollow-body z serii Electromatic, G5422DC-12 posiada przetworniki Black Top Filter’Tron. Są one oparte Filter’Tron z wczesnych lat 70. Według Gretach te pickupy zapewniają to samo gretschowe brzmienie jednak z wyraźnym dodatkiem górnego pasma. Przystawki kontrolowane są za pomocą 3 pozycyjnego selektora, niezależnych potencjometrów głośności oraz wspólnych potencjometrów tonu i głośności.

Osprzęt jest chromowany i zawiera palisandrowy mostek adjusto-matic oraz otwarte vintageowe klucze. Strunociąg posiada wycięcie w kształcie litery „g”, oraz wreszcie, jako znak aprobaty Gretsch, gitara posiada srebrny pickguard z plexi z etykietą Gretsch. Obecnie gitara kosztuje $1,150.

[img:3]

Gitary Elektryczne

Gdzie kupić?

Gretsch Guitars Gretsch Guitars www.gretschguitars.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gretsch Guitars rozwiń listę sklepów

Gitara

Gibson i Slash serwują nam gitarowy old school
Więcej wiadomości