Giggity od Voodoo Lab - Praktyczny preamp gitarowy w kostce

Giggity od Voodoo Lab - Praktyczny preamp gitarowy w kostce

25 sierpnia 2012, 00:00
Producent: Voodoo Lab

[img:1]

Giggity od Voodoo Lab to ciekawa kostka, pełniąca rolę preampu do gitar. Długo wyczekiwany efekt, na razie wydany w niewielkich ilościach, wyposażony jest w narzędzia, które pozwolą nam lepiej kształtować brzmienie.

[img:2:R]

Voodoo Lab Giggity posiada niezbędną kontrolę EQ oraz 4 brzmienia przedwzmacniacza. Może zachowywać się jak drugi kanał wzmacniacza, jeżeli nie całkowicie nowy wzmak w formie małego efektu. Pokrętło głośności steruje przedwzmacniaczem, gdzie niższe ustawienia są idealne do czystego brzmienia, natomiast w miarę przekręcania potencjometru w prawo, dodamy trochę piasku i kompresji dla brzmienia przesterowanego. Potencjometr „Body” służy do obcinania, bądź podbijania niskiego środka/wyższych częstotliwości basu, podczas gdy potencjometr „Air” kontroluje wysokie tony. Na koniec do dyspozycji potencjometr „Master” który odpowiada za całkowity poziom głośności sygnału wyjściowego.

Gwoździem programu jest czteropozycyjny przełącznik Sun/Moon. Gdy wybierzemy ustawienia „Sun” uzyskamy nacisk na detale wysokich częstotliwości, podczas gdy przełączając w stronę „Moon” będziemy uzyskiwać cieplejsze brzmienie. Cztery brzmienia preampu zostały zaprojektowane by dać wystarczającą elastyczność w modelowaniu własnego brzmienia.

James Santiago, szaman Voodoo Labu, powiedział: Konstrukcja Giggity jest ukoronowaniem 20 lat światowych występów, nagrań oraz doświadczenia w kreacji brzmienia. Czy to przy pomocy lampy czy tranzystorów, cyfrowego modelowania, lub po prostu analogowo, Giggity może dodać ciepła i krągłości do brzmienia, lub podkreślić jego szczegóły i czystość. To są właśnie te właściwości, które sprawiają, że czujesz jakby gitara oddychała gdy na niej grasz.”

 

 

Efekty Kostki podłogowe

Gitara

Zoom MultiStomp MS-60B+ - łakomy kąsek dla basistów
Więcej wiadomości