VT-12: Nowy trener wokalowy od Rolnada

VT-12: Nowy trener wokalowy od Rolnada

13 września 2012, 16:07
Producent: Roland

[img:1]

Od szkoły muzycznej do domu, od studia nagraniowego do szatni na zapleczu, kieszonkowy Roland VT-12 może być wszędzie twoim mobilnym trenerem wokalnym.

Nowy produkt Rolanda to niesamowicie uniwersalne urządzenie zarówno dla osób uczących się śpiewu klasycznego jak i szeroko pojętej rozrywki!

Pozwala ono doskonalić twój głos dzięki różnym wbudowanym ćwiczeniom i rozgrzewkom. VT-12 zapewni ci analizę w czasie rzeczywistym twojego dźwięku wizualizując twoje postępy. Podświetlony miernik pokazuje wysokość dźwięku i może rozpoznać nawet dwa głosy śpiewające równocześnie ćwiczenie harmoniczne w stroju równomiernym oraz samą intonację. VT-12 zawiera ponadto wbudowane przewodniki wokalne oraz podkłady muzyczne na podstawie dołączonej książki Berklee Press (departament publikacji Berklee College of Music), a dodatkowo 50 etiud z światowego standardu klasycznych ćwiczeń wokalnych Concone.

Cechy sprzętu Roland VT-12:

 • Możesz wizualnie sprawdzić swój dźwięk na podświetlonej skali półtonowej do pomiaru wysokości
 • Rozpoznaje dwa głosy śpiewające na raz ćwiczenie harmonii dwu głosowej w stroju równomiernym oraz samą intonację
 • Posiada wbudowane ćwiczenia audio z wokalem przewodnim oraz podkładami, w komplecie książka od wydawnictwa Berklee; dla rozgrzania i dla prostego ćwiczenia, miernik wysokości dźwięku porówna twoją wysokość względem wbudowanego przewodnika wokalowego
 • Z światowego standardu Cancone Op. 9 Pięćdziesiąt Lekcji śpiewu klasycznego z akompaniamentem pianina oraz instruktażową ścieżką melodyczną; VT-12 wyświetla na raz wysokość melodii instruktażowej i twojego głosu
 • Funkcja Review dla szybkiego odtworzenia twojego wykonania
 • Wejście jack REC IN (mini stereo) do nagrywania piosenek i innych materiałów ćwiczeniowych
 • W komplecie szablon do nauki i ćwiczeń typu Solfeż z ruchomym "Do"
 • Metronom z nabijaniem tempa
 • Wbudowana podstawka kątowa dla zastosowań typu desktop
 • Zasilany z dwóch baterii AA ( alkaliczne lub akumulatory NI-MH)
 • Dostępny w trzech kolorach: czarny, pomarańczowy metaliczny oraz błękitny morski

 


Wizualizuj Twój Dźwięk

Podczas śpiewania VT-12 pokazuje wysokość twojego dźwięku na półtonowej skali za pomocą prostego miernika, który działa szybko i z bezbłędną precyzją. Wskazania rozjaśniają się przy uzyskaniu poprawnej wysokości dźwięku i ciemnieją w przypadku odchyleń. Jeśli odtwarzany jest dźwięk wzorcowy, na wyświetlaczu pojawia się jego nazwa. Można odsłuchiwać dźwięk wzorcowy (zakres ponad 24 półtonów) naciskając dedykowany przycisk. Oprócz zastosowań ćwiczeniowych, narzędzie to jest doskonałe dla nauczycieli śpiewu do pokazywania uczniom czy śpiewają dźwięk o właściwej wysokości.


Sprawdzanie Harmonii

Nie musisz używać VT-12 samemu! Możesz ćwiczyć z nauczycielem lub towarzyszem, VT-12 rozpoznaje dwa głosy na raz i wyświetla nazwy ich nut. Wbudowane są trzy metody rozpoznawania głosu: MONO EQUAL (wykrywanie jednego głosu śpiewającego w skali równomiernej); CHORD EQUAL (wykrywanie dwóch głosów w skali równomiernej); oraz CHORD JUST (dwa głosy wykrywane są przy użyciu tylko intonacji/dur). Chóry i zespoły a cappella mogą użyć VT-12 do wizualnego sprawdzenia poprawności harmonii.


Sprawdzanie Tempa

Dla śpiewających dźwięk jest podstawą, ale rytm jest równie ważny. Wbudowany w VT-12 łatwy w obsłudze metronom to doskonałe narzędzie do doskonalenia wyczucia czasu - wystarczy tylko wybrać tempo albo manualnie, albo poprzez nabicie. W czasie lekcji śpiewu nauczyciel może poprosić cię, żebyś klaskał akcenty lub inny rytm wraz metronomem dla doskonalenia wyczucia czasu. Równocześnie pracuje funkcja tuner, która pozwala ćwiczyć poprawną wysokość dźwięku podczas podążania za metronomem.


Lekcje Śpiewu z Wydawnictwa Berklee

VT-12 w komplecie ma książkę oraz akompaniujące ścieżki audio stworzone przez Wydawnictwo Berklee (departament publikacji Berklee College of Music). Ćwiczenia dla Wokalistów Rozrywkowych obejmują ważne napinania fizyczne (z obrazkami), plus kontrolowanie oddechu, porady jak dbać o głos i inne. Wbudowane utwory rozgrzewające obejmują różnego rodzaju pochody dźwiękowe, schodzące kwinty i inne. Oprócz podkładów minus-jeden dostępne są też dwu i trzy głosowe ćwiczenia harmoniczne, z których możesz wybrać ćwiczenie z wyciszoną partią dla śpiewania. Dla rozgrzewki i do ćwiczeń podstawowych, VT-12 wyświetla wysokość dźwięku wzorcowego oraz tego, który śpiewasz w tym samym czasie.


Lekcje Śpiewu Concone

VT-12 zawiera ćwiczenia w światowym standardzie Concone Op. 9 Pięćdziesiąt Lekcji ćwiczeń śpiewu klasycznego. Każda z 50 lekcji posiada przewodnią melodię z wyświetlaną w czasie rzeczywistym wysokością dźwięku, oraz akompaniament fortepianowy. Można wyłączyć melodię przewodnią, by śpiewać tylko do fortepianu.


Ocena Swoich Postępów

Kiedy odtwarzasz wbudowane utwory lub rozgrzewki, VT-12 automatycznie rejestruje twój głos - więc tylko śpiewasz i sprawdzasz. Żeby odtworzyć, po prostu naciśnij przycisk REVIEW*. Funkcję Review można także wykorzystać w połączeniu z metronomem dla sprawdzenia wyczucia czasu.

* Nagrania "Review" nie mogą być zapisane. Gdy zaczniesz odtwarzać ten sam utwór lub uruchomisz metronom, VT-12 zacznie nadpisywać poprzednie nagranie.


Poszerz Doświadczenie z VT

Możliwość rejestracji w VT-12 umożliwia łatwe zintegrowanie innych urządzeń z twoją lekcją lub ćwiczeniami. Za pomocą podłączonego do wejścia REC IN (stereo mini) odtwarzacza MP3 lub CD, nauczyciel lub uczeń mogą dodać własne materiały do VT-12. Przewidziane jest dziesięć miejsc w pamięci, każde z 10 minutami nagrywania. Nagrywanie jest bardzo proste: gdy wsadzisz wtyczkę do wejścia REC IN, VT-12 automatycznie przygotuje się do nagrywania. Wtedy wybierz jedną z 10 ścieżek użytkownika, naciśnij przycisk Start/Stop i na zewnętrznym odtwarzaczu uruchom odtwarzanie. Po zakończeniu ponownie naciśnij przycisk Start/Stop. To wszystko! Po tym możesz już nagrywać swój głos razem ze ścieżką użytkownika i oceniać wykonanie za pomocą przycisku REVIEW.

 

 

Specyfikacja VT-12:

Tuner
Zakres Strojenia C2 (65.4 Hz) do A5 (880.0 Hz)
Dokładność Wskazań +/-1 cent
Dźwięk Referencyjny A4 = 415 do 465 Hz (kroki 1 Hz)

Metronom
Tempo 0 do 250
Dokładność +/-0.1 %

User Track
Długość Ścieżki Max 10 minut (dla ścieżki)
Ilość ścieżek Max 10 ścieżek

Wejście/Wyjście
Nominalny Poziom Wejściowy REC IN jack: 0 dBu
Impedancja Wejściowa REC IN jack: 9.5 k ohms
Poziom Wyjściowy OUTPUT/PHONES jack: 15 mW + 15 mW (W przypadku obciążenia 16 ohms)
Zalecana Impedancja Obciążenia 16 ohms lub więcej

Inne
Głośnik Mono

Złącza 
OUTPUT/PHONES jack (Stereo miniature phone type)
REC IN jack (Stereo miniature phone type)
DC IN jack

Wyświetlacz 

7 segmentów, 3 znaki (LED)
Wskaźnik Pitch

Zasilanie 

Baterie Alkaliczne (AA, LR6) lub Akumulatorki Ni-MH (AA, HR6) x 2,
zasilacz AC (PSB-6U: sprzedawany oddzielnie)
Pobór Prądu 380 mA

Szacowana Żywotność baterii przy pracy ciągłej 
Alkaliczne (AA, LR6): Około 6 godzin
* Wartości mogą się zmieniać w zależności od baterii i aktualnych warunków pracy.

Akcesoria 
Baterie Alkaliczne (AA, LR6) x 2
DoReMi nuty
Owner's manual
Practice guide
Track List

Opcje
 (sprzedawane oddzielnie) 
Pokrowiec ochronny (OP-RP1)
Zasilacz AC (PSB-6U)

Rozmiar i Waga 70 mm x 134 mm x 28 mm; 150 g
* 0 dBu = 0.775 Vrms

Akcesoria gitarowe Metronomy, tunery Akcesoria do instr. klawiszowych Metronomy, tunery Inne akcesoria Rejestracja mobilna

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Roland Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Sklepy muzyczne > Roland rozwiń listę sklepów

Studio

Legenda powraca - Neumann prezentuje reedycję M 49
Więcej wiadomości