Funkcja śledzenia obiektu w kamerze PTZ AutoDome HD serii 800

Funkcja śledzenia obiektu w kamerze PTZ AutoDome HD serii 800

8 października 2012, 09:36
Producent: Bosch

[img:1]

Bosch Security Systems wprowadza nową wersję oprogramowania (firmware 5.52) dla kamer PTZ AutoDome HD serii 800. Obejmuje ono nową funkcję Intelligent Tracking dla 2-megapikselowych kamer PTZ.

Funkcja Intelligent Tracking wykorzystuje wbudowane w kamerach AutoDome oprogramowanie do inteligentnej analizy obrazu (IVA - Intelligent Video Analysis), które w sposób ciągły monitoruje filmowane sceny pod kątem ruchu i automatycznie śledzi obiekty poruszające się w zasięgu kamery.

Użytkownicy mogą wykorzystywać oprogramowanie IVA firmy Bosch do określania warunków, w których aktywowana jest funkcja ciągłego śledzenia. Mogą na przykład zaprogramować kamerę na śledzenie wszystkich pojazdów poruszających się w określonym obszarze i w konkretnym kierunku.

Śledzenie obiektu można także rozpocząć w dowolnym momencie, klikając na poruszający się cel widoczny na ekranie. Kamera skoncentruje się wtedy na jego śledzeniu i w zależności od potrzeb będzie wykorzystywać przy tym funkcje obrotu, pochylenia lub powiększenia. Kamera automatycznie zatrzyma śledzenie, gdy cel czasowo znajdzie się w obszarze maskowanej strefy prywatności lub ukryje się za innym obiektem i powróci do śledzenia obiektu, gdy ten pojawi się ponownie w jej zasięgu. 


Funkcja Intelligent Tracking dostępna jest w kamerach AutoDome HD serii 800 oraz w kamerach sieciowych AutoDome serii 700. Daje to klientom możliwość wyboru monitoringu z rozdzielczością standardową lub megapikselową (HD). 

 

Zastosowane w kamerach HD 2 MP / 1080p połączenie funkcji Intelligent Tracking z wyższą rozdzielczością oraz funkcją zoomu 20x eliminuje możliwość przeoczenia podejrzanych zachowań i pozwala na dokładną rejestrację ważnych cech umożliwiających identyfikację. Szczegóły takie jak rysy twarzy czy numer tablicy rejestracyjnej zostaną dokładnie zarejestrowane nawet przy znacznej odległości od filmowanego obiektu. Dzięki temu kamery PTZ AutoDome HD serii 800 z funkcją Intelligent Tracking oraz zautomatyzowaną funkcją monitorowania znakomicie sprawdzają się w systemach dozoru wizyjnego. 

 

Telewizja przemysłowa Kamery

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

Robert Bosch Sp. z o.o.

adres:
ul. Jutrzenki 105 02-231 Warszawa

Sklepy muzyczne > Bosch rozwiń listę sklepów

HK Audio FINEO - seria "skrojona" pod instalacje
Więcej wiadomości