Moogerfooger Delay - wreszcie jest! Oraz inne nowości z Mooga.

Moogerfooger Delay - wreszcie jest! Oraz inne nowości z Mooga.

28 października 2012, 00:00
Producent: Moog Music

[img:6]

 

Firma Moog nabrała wiatru w żagle. Co kilka miesięcy "atakuje" rynek smakowitymi nowościami, nie tylko syntezatorowymi. Właśnie dotarła do nas kolejna dostawa, a w niej:

Moogerfooger MF-104M Delay

Prapremiera MF-104 miała miejsce już ponad 10 lat temu i model ten znalazł tylu nabywców, ile wyprodukowano egzemplarzy, czyli około 1000. Po kilku latach pojawił się następca i on też zniknął z rynku w krótkim czasie. Podobnie z kolejną, trzecią, generacją tego klasycznego analogowego delaya - ostatnie egzemplarze sprzedano blisko dwa lata temu.

Problemem zawsze była mała dostępność specjalnych analogowych linii opóźniających Bucket Brigade, które odpowiadają za fantastyczne brzmienie tego efektu. Produkowane niegdyś przez firmę Panasonic są jednymi z najbardziej poszukiwanymi na świecie podzespołami elektronicznymi.

[img:1]

[img:2]

[img:3]

Na szczęście "odnaleziono" kolejną ich partię i oto możemy się cieszyć najnowszym modelem Moog Moogerfooger MF-104, tym razem z literką "M".

To bardzo rozbudowany efekt, po raz pierwszy wyposażony w wejście MIDI, które pozwala na synchronizację tempa delaya z tempem utworu. Poza tym pozwala na sterowanie i dostęp do ukrytych parametrów urządzenia. Więc mamy do czynienia z "nowym-starym" efektem, ponieważ pełne sterowanie przez tradycyjny CV pozostało. Nowością jest też generator LFO, który pozwala na dynamiczną modulację efektu delay.

Kostka działa przepięknie - już sprawdziliśmy. To najprawdopodobniej najbardziej naturalny i "kremowy" delay na świecie. Każdy gitarzysta czy klawiszowiec, a także wokalista i właściciel studia nagrań powinien go przynajmniej "przesłuchać" - jeśli lubisz tego typu efekty, to niestety będziesz go chciał natychmiast mieć...;-)

MF-104M kosztuje 2.950 zł brutto i występuję w wersji czarnej oraz...

No właśnie - zapowiadana już wcześniej limitowana seria kostek Moogerfooger w wersji White jest także dostępna!

 
[img:4]
[img:5]

W "śnieżnej" obudowie możemy kupić:

 • MF-101 Lowpass Filter
 • MF-103 12-Stage Phaser
 • MF-104M Delay
 • MF-105M MIDI MuRF
 • MF-108M Cluster Flux

 

Opisy efektów Moogerfooger: http://audiostacja.pl/index.php?page=2&le=produkty&pr=produkty&firma=MOOG

 


Moog Minitaur 2.0

Ostatnią nowością jest uaktualnienie "najlepiej sprzedającego się syntezatora wszech czasów", czyli Minitaura. Wersja 2.0 [zwana przez producenta Rev(olution) 2.0] dodaje następujące funkcje:

 • możliwość zapisania do 100 presetów za pomocą darmowego edytora
 • wywoływanie presetów z panelu instrumentu [!]
 • możliwość zmiany funkcji wejść CV i Gate [za pomocą edytora]:
 • wejścia CV pitch i mod mogą być przyporządkowane do dowolnej funkcji
 • wejście Gate może być przyporządkowane do dowolnej funkcji typu on/off
 • przytrzymanie przycisku Release i obrócenie gałki Decay/Release pozwala kontrolować niezależnie parametrami Decay i Release
 

Najlepszą wiadomością jest to, że uaktualnienie do 2.0 jest darmowe - wystarczy pobrać plik ze strony moogmusic.com i dokonać aktualizacji firmwaru już posiadanego syntezatora.

Efekty Multiefekty gitarowe Kostki podłogowe Syntezatory

Gdzie kupić?

Moog Music Moog Music

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > Moog Music rozwiń listę sklepów

Gitara

Old schoolowy LP JR oraz lidera Blackberry Smoke
Więcej wiadomości