Rico prezentuje nowe ustniki z serii Reserve

15 listopada 2012, 14:06

[img:1]

Inspirowane wielokrotnie nagradzanymi ustnikami z lat 20-tych, ustniki Reserve są uosobieniem nowoczesnej, pionierskiej technologii firmy D’Addario, odtwarzającej nieporównywalną sztukę rzemieślniczą z tych legendarnych dzieł sztuki.

Nie profilowane, a wycinane z jednego kawałka twardego surowca dla równomiernej konsystencji, ustniki Reserve są produkowane według najostrzejszych norm. Ale prawdziwe piękno Reserve, ponad wypolerowanymi łukami, wspaniałymi krzywiznami i opatentowaną technologią, leży w czymś o wiele ważniejszym - ich dźwięku.

 

[img:3]

Najważniejsze cechy serii Reserve:

  • Pierwsze na świecie w 100% precyzyjnie przycinane ustniki, inspirowane modelami vintage
  • Cięte z jednego kawałka twardego surowca, a nie odlewane z półfabrykatów
  • Specjalnie stworzona formuła surowca jest unikalna dla ustników Reserve
  • Precyzyjna obróbka maszynowa zapewnia niezrównaną dokładność - nie jest potrzebne ręczne wykańczanie produktu
  • Zaprojektowane przez zespół muzyków, rzemieślników i inżynierów
  • Dostępne w trzech odchyleniach: małe (close), średnie (medium) i średnio otwarte (medium open)
 
Charakterystyka:


Precyzyjnie cięty, nie profilowany...

Maszynowe cięcie z jednego kawałka surowca zapewnia maksymalną kontrolę każdego aspektu ustnika i regularność parametrów w każdej wyprodukowanej sztuce. Wybór ustnika dla Ciebie i Twoich studentów nigdy nie był łatwiejszy!

Zrobiony z twardego surowca o specjalnie zaprojektowanej recepturze...

Unikalny projekt i materiał ustników Reserve przynoszą niezwykle skoncentrowany dźwięk, który pozostaje ciepły, stały i czysty, niezależnie od głośności i rejestru. To sprawia, że rejestry są bardziej wyrównane i w sekcji klarnetowej łatwiej jest uzyskać homogeniczne brzmienie.

Inspirowany przez najlepsze modele vintage, stworzony przez profesjonalistów...

Ustniki do klarnetów vintage są cenione przez wielu klarnecistów za piękno dźwięku, łatwą artykulację i niezwykle dokładną intonację. Niestety, rzadkość i cena tych wyrobów powoduje, że dla większości są one poza zasięgiem. Dzięki Reserve te pożądane cechy są teraz dostępne dla wszystkich klarnecistów.

 

Cytaty:

 

[img:6:L]

 

Ustniki Reserve podniosły poprzeczkę. Rico odniosło sukces tworząc ustnik, który brzmi jak wspaniałe ustniki vintage, ma doskonałą intonację i artykulację i daje muzykowi olbrzymią satysfakcję; za tylko ułamek ceny!

Mark Nuccio - New York Philharmonic

 

 

[img:7:R]

 

Ustnik Reserve to najlepszy ustnik, na jakim grałem! Pozwala mi tworzyć aksamitny, bogaty dźwięk z rdzeniem błyszczącym jak diament. Przy nim wszystkie inne ustniki sprawiają wrażenie prostych i dwuwymiarowych.

Richie Hawley - Rice University, Houston

 


[img:8:L]

 


Ustniki Reserve pomogą klarnecistom grać swobodnie i pięknie i otworzą drzwi do wspaniałego, ekspresyjnego tworzenia muzyki.

Lee Livengood - Utah Symphony

 

Ceny:


Reserve X0
Close (1.00mm)
Symbol: MCR-X0
Cena detaliczna: 449 PLN

Reserve X5
Medium (1.05mm)
Symbol: MCR-X5
Cena detaliczna: 449 PLN

Reserve X10
Medium open facing (1.10mm)
Symbol: MCR-X10
Cena detaliczna: 449 PLN

 
Ustniki Reserve są już dostępne!


Tabela porównawcza:

 
[img:5]
 

Historia: 

 
Aby stworzyć pierwszy na świecie, w 100% precyzyjnie cięty ustnik do klarnetu inspirowany modelami vintage, potrzeba trzech rzeczy: zespołu czołowych klarnecistów i rzemieślników, firmy nastawionej na innowacje technologiczne oraz uporczywej determinacji do stworzenia legendarnego wyrobu. Ustniki Reserve zostały stworzone podczas wieloletniej kampanii, wymagającej ciągłego rozwiązywania problemów, nastawienia na perfekcję i zdumiewających osiągnięć technologicznych. Przy każdym z ponad tysiąca udoskonaleń tego wspaniałego produktu przesuwano i przekraczano granice w produkcji nowoczesnych ustników. Doradcy artystyczni - Mark Nuccio (New York Philharmonic), Richie Hawley (Rice University, Houston) i Lee Livengood (Utah Symphony) mieli wspólną wizję: stworzenie najlepszego na świecie ustnika w stylu vintage, stawiając sobie i firmie Rico swoiste wyzwanie.

[img:4]

Kombinacja wszystkich elementów ustnika musiała zapewnić piękny, harmonijnie bogaty dźwięk, jednolity na różnych poziomach głośności. Musiał być użyty najlepszy twardy surowiec, a sam ustnik musiał prezentować dźwięk najlepszej jakości i przynosić grającym dużo satysfakcji. I najważniejsza rzecz: ustnik powinien być interesujący dla ich kolegów po fachu, ale dostępny cenowo również dla ich studentów. Od kiedy modele vintage stały się coraz droższe i coraz rzadsze, klarneciści nie mają dostępu do ustników o dobrej jakości i brzmieniu. Odpowiedzią na ten problem są ustniki Reserve. Dzięki nim każdy ma dostęp do ich inspirujących brzmień.

Akcesoria Ustniki

Gdzie kupić?

D'Addario Woodwinds

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > D'Addario Woodwinds rozwiń listę sklepów

HiFi

Bidon Zildjiana do zdobycia przy zakupie zestawu talerzy
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz