Konsoleta STUDER Vista 9 w wozie produkcyjnym ATM

Konsoleta STUDER Vista 9 w wozie produkcyjnym ATM

21 listopada 2012, 00:00
Producent: STUDER
Dystrybucja: ESS Audio

[img:1]

Ostatnim spektakularnym projektem firmy 4Vision - integratora systemów - jest zabudowa 52-tłumikowej cyfrowej konsolety mikserskiej STUDER Vista 9 w najnowszym wozie produkcyjnym, wykonanym w całości dla firmy ATM.

 

ATM System jest jedną z największych firm produkcyjnych w Polsce. Jej najnowszy wóz produkcyjny HD2 zdążył już obsłużyć kilka największych wydarzeń w całej Europie, między innymi rozgrywki polskiej ligii piłki nożnej, festiwal muzyczny Woodstok oraz targi IBC2012 w Amsterdamie.

 

[img:2]

 

Zainstalowana w wozie konsoleta STUDER Vista 9 została dostarczona przez polskiego dystrybutora koncernu HARMAN, firmę ESS Audio i jest pierwszą konsoletą tej serii zainstalowaną w Polsce.

Najnowszy wóz produkcyjny HD2 firmy ATM ma 16,7 metrów długości i 4 metry szerokości. Po rozsunięciu dwóch bocznych ścian powstaje przestrzeń o powierzchni 45 metrów kwadratowych, zapewniająca komfortowe warunki pracy dla 25 osób.

 

[img:3]

 

Instalacja i proces integracji wszystkich systemów w tym wozie zajął 4 miesiące. Chrzest bojowy wozu został wykonany już w tydzień po zakończeniu prac, podczas transmisji meczu piłki nożnej.

 

Według nas, Vista 9 jest najlepszą konsoletą dostępną na rynku. Oferuje niezawodność i znakomitą funkcjonalność, a właśnie tego wymaga firma ATM. Ponieważ inny wóz ATM używa konsolety Vista 8, można bezproblemowo połączyć ze sobą te dwa wozy i wykorzystać ich potencjał podczas ogromnych realizacji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Taka możliwość, połączona z prawie identyczną intuicyjną obsługą obu konsolet spowodowała, że wybór konsolety Vista 9 do najnowszego wozu był jednoznaczny.

Maria Pirga, Prezes firmy 4Vision

 

[img:4]

 

Mariusz Nowak, Realizator Dźwięku w firmie ATM System powiedział, że:

 

Konsoleta Vista 9 to bardzo stabilny system i potrafi poradzić sobie ze wszystkim, czego od niej oczekujemy podczas pracy.

 

Najciekawszą funkcją według Mariusza jest Histogram. Jak powiedział:

 

To bardzo przydatna funkcja na przykład w sytuacji, w której z nieznanych przyczyn tracę sygnał na jednym z kanałów wejściowych i nie jestem w stanie powiedzieć który to kanał. Histogram pozwala mi bardzo szybko zlokalizować ten kanał i od razu zareagować dokonując niezbędnych regulacji i ustawień. Podobnie rzecz się ma z nagłym przesterowaniem sygnału w którymś kanale, wystarczy spojrzeć na czerwone ostrzeżenie w oknie Histogramu i błyskawicznie zareagować. To bardzo unikalna funkcja.

 

[img:5]

 

Mariusz podkreślił także zalety systemu FaderGlow, czyli różnokolorowego podświetlania tłumików w zależności od przypisanej do nich funkcji.

 

To nadzwyczaj wygodna funkcja umożliwiająca realizatorowi przyporządkowanie jednego koloru podświetlenia do korespondujących tłumików. Mogę bardzo szybko zidentyfikować jaką funkcję obsługuje każdy tłumik, co znacząco przyspiesza pracę.

 

Podobnie z systemem Vistonics, w który wyposażona jest konsoleta Vista 9.

 

To bardzo rozbudowany, ale jednocześnie bardzo intuicyjny interfejs kontrolny. Jest bardzo przydatny, za pomocą jednego dotknięcia i wybrania żądanej funkcji, mogę regulować parametry kompresora, korektora, procesorów efektowych, właściwie każdej funkcji, której potrzebuję.

 

[img:6]

Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Wzmacniacze i miksery instalacyjne Źródła dźwięku Systemy interkomowe Telewizja przemysłowa Rejestrator Ciekawe instalacje w Polsce Instalacje - akcesoria Rozdzielnie prądowe Szafy instalacyjne Miksery Cyfrowe Systemy przyłączeniowe Splitery Stage box Bębny kablowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 21 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > STUDER rozwiń listę sklepów

Pro Audio

HK Audio FINEO - seria "skrojona" pod instalacje
Więcej wiadomości