Höfner prezentuje węższą szyjkę w gitarze klasycznej

Höfner prezentuje węższą szyjkę w gitarze klasycznej

11 grudnia 2012, 00:00
Producent: Hofner

[img:1]

Nowy model prototypowego "klasyka" Höfner'a został właśnie ukończony. Gitarę zaprojektowano z myślą o muzykach mających nieco mniejsze dłonie. Posiada płytsze body i węższą, 48mm szyjkę.

Ten prototypowy model gitary klasycznej jest kierowany do tych, którzy chcieliby grać, ale nie mogli dotychczas znaleźć wśród typowych, zbyt dużych instrumentów, czegoś w sam raz dla siebie.

Średniej wielkości klasyczny Höfner ma siodełko szerokość 52mm. Może wydawać się on bardzo szeroki i trudny przy graniu, szczególnie jeśli wcześniej gitarzysta grał na gitarze elektrycznej - mają one znacznie węższą szyjkę. Ponadto jest wiele osób z mniejszymi dłońmi i one też mają trudności z poradzeniem sobie ze standardową szerokością klasycznego gryfu.

 

[img:2]

 

Höfner wyprodukował 4 prototypowe instrumenty z węższymi szyjkami. Szerokość 48mm oraz body o głębokości o 30% płytszej niż zwykle - wszystko po to, aby poprawić ogólne wrażenia "czucia" gitary.

 

Zwróciliśmy się z prośbą do kilku osób, aby przetestowały gitarę. Wszyscy z nich to gitarzyści elektryczni lub akustyczni. Poprosiliśmy także o to samo kilku muzyków o mniejszych dłoniach. Reakcje były bardzo pozytywne, zwłaszcza u tych, którzy kiedyś próbowali grać na gitarze klasycznej, ale czuli, że nie radzili sobie z nią zbyt dobrze.

 

Jesteśmy również bardzo zadowoleni z niezwykłego brzmienia tej gitary. Były obawy, że zmniejszona głębokość body i mniejsza masa będą ograniczeniem dla brzmienia, ale okazało się to nieprawdą. Jesteśmy zadowoleni też z tego, że udało nam się zachować brzmienie basu z miłą i jasną "górką". Na dodatek gitara ma szybszy atak, niż można by oczekiwać od normalnej gitary klasycznej.

Höfner

 

[img:3]

[img:4]

Gitary Klasyczne

Gdzie kupić?

Hofner

Dystrybucja w Polsce:

Sonorus

adres:
ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej 15c/34 31-234 Kraków

Sklepy muzyczne > Hofner rozwiń listę sklepów

Gitara

Cyfrowy Bogner do Twojego DAW
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz