Mudit - ciekawa propozycja z zakresu muzycznych kontrolerów ruchu

Mudit - ciekawa propozycja z zakresu muzycznych kontrolerów ruchu

14 grudnia 2012, 07:00

[img:1]

Mudit to nowy projekt typu open source, prowadzony przez Agustin Augustinoy oraz Urias Montanaro, którego celem jest zbudowanie handhelda, kontrolera muzycznego, pozwalającego na sterowanie sygnałem audio za pomocą gestów.

Mogłoby się wydawać, że projekt ten jest częścią ostatniego boomu na alternatywne kontrolery muzyczne, o których raz po raz dowiadujemy się za pośrednictwem internetu.

Peter Kirn z Create Digital Music, który od dłuższego czasu był zwolennikiem i obrońcą otwartych systemów do produkcji muzycznych zaznacza:

Wiedza, jak budować nowe, wspaniałe interfejsy dla muzyków coraz bardziej się rozprzestrzenia. A ponieważ występy muzyczne zależą od dzielenia się wiedzą i doświadczeniem praktycznym, sprawy mogą przybrać bardzo ciekawy obrót.


Poniżej filmik, przedstawiający nowy instrument w praktyce:

 

Filmik ten niewątpliwie interesujący, lecz nie pokazuje w pełni jak Mudit działa, lub jakie gesty mają odzwierciedlenie w warstwie audio pod kątem technicznym. Mudit jest otwartym projektem o charakterze DIY (zrób-to-sam). Więcej informacji na ten temat na stronie producentów.

Klawiatury sterujące Moduły brzmieniowe Kontrolery MIDI USB Akcesoria do instr. klawiszowych

Studio

Auto-Tune Pro 11 - nie tylko do korygowania nieczystych nutek
Więcej wiadomości