Dirty Robot - nowy e-pedal na iStomp w ofercie DigiTech!

Dirty Robot - nowy e-pedal na iStomp w ofercie DigiTech!

19 stycznia 2013, 20:00
Producent: Digitech

[img:1]

DigiTech, firma z grupy HARMAN, ogłosiła wypuszczenie na rynek produktu o ciekawej nazwie Dirty Robot - wirtualnego pedału dostępnego na iStomp.

Dirty Robot ma za zadanie przełożyć dźwięk gitary, przy pomocy subharmonicznych i syntezy filtrowania, na brzmienia low-endowe i sub-oktawowe, a także nadawać całości charakterystyki syntezatora.

 

Dirty Robot daje gitarzyście możliwość modyfikowania standardowego brzmienia za pomocą szerokiej palety efektów syntezy filtrowania, która wybiega daleko poza standardowe filtry envelope typu "auto-wah".

 

Pozwala to również muzykowi na miksowanie sygnału zmienionego z nieprzetworzonym, dzięki czemu otrzymać może on brzmienia od subtelnych po kompletnie odjchane.

Scott Klimt - Marketing manager

 

DigiTech Dirty Robot posiada kontrolery Mix, Filter, Envelope i Trigger, które zapewnają pełną kontrolę nad możliwościami gitarowego synthu. Pokrętło Mix wplata czysty sygnał w efekt syntetyczny. Filter z kolei określa ilość syntezy dodanej do sygnału sub-oktawowego. Pokrętłem Envelope wybiera się typ filtrowania, z opcjami Rise i Fall oraz ustawialnym zakresem czasowym - pozwalają one na uzyskanie długich sweepów, klasycznych brzmień auto-wah, reverse-wah'ów i wielu innych kreatywnych efektów. Trigger ustawia czułość działania filtru envelope sweep - precyzyjnie ustawiany parametr określa wyzwalanie efektu, czyli im mocniej zagrana jest nuta, tym więcej filtru wpuszcza się do sygnału.

 

[img:2]

 

DigiTech iStomp to nowa koncepcja w dziedzinie stompboxów, która umożliwia muzykom przekształcenie jednego iStomp-a w każdy model dostępny online w sklepie Stomp Shop. Umożliwiający praktycznie nieograniczone możliwości brzmieniowe, iStomp umożliwia podłączenie do urządzeń opartych o iOS i ładowanie do nich wybranych przez siebie e-efektów. Stomp Shop to darmowa aplikacja, w której fabrycznie znaleźć można 10 najpopularniejszych efektów. Daje ona dostęp do ponad 40 dodatkowych efektów, które muzycy mogą dowolnie przeglądać, wypróbowywać i nabywać. Nowe efekty powijają się praktycznie co miesiąc.

DigiTech Dirty Robot jest już dostępny w cenie niecałego dolara jeszcze przez niedługi czas, o czym cena podskoczy do niecałych 5 dolarów.

Cena iStomp to około 690 zł

Efekty Kostki podłogowe

Gitara

Ciekawa, analogowo-cyfrowa hybryda od FTT
Więcej wiadomości