JBL Professional przedstawia monitory studyjne M2

JBL Professional przedstawia monitory studyjne M2

31 stycznia 2013, 11:19
Producent: JBL

[img:1]

JBL Professional odpowiedziało na potrzeby większej klarowności dźwięku, dokładności i zakresu dynamiki. Wszystko za sprawą nowego sprzętu - głośników M2 Master Reference Monitor.

Według słów przedstawicieli JBL, są to pierwsze tak wysokiej klasy duże odsłuchy studyjne, pasujące do każdego pomieszczenia.

M2 Master Reference Monitor posiada nową, firmową technologię produkcji głowic w postaci kompresyjnego głośnika D2 i innych opatentowanych innowacji. Konstrukcja jest wolnostojąca, dwudrożna i wyposażona w opcje regulacji, dzięki którym dopasować można ją do każdego pomieszczenia, uzyskując najwyższy poziom dokładności.

 

[img:2]

 

Głośnik D2 to dwie obręczowe diafragmy i dwie cewki głosowe, dzięki którym posiada szerokie pasmo przenoszenia i niską skłonność do przesterowań nawet przy bardzo dużej głośności. Niskim pasmem zajmuje się 15-calowy woofer JBL 2216ND Differential Drive, który dzięki specjalnej technologii zachowuje linearność działania niezależnie od nadanej mocy.

Wszystko to składa się na osiągnięcie pasma przenoszenia w granicach 20Hz - 40kHz, czyli idealnego pasma dla współczesnych produkcji bardzo wysokiej jakości. Głośniki osiągają głośność 123 dB SPL na jednym metrze, oddając do dyspozycji dynamikę niezbędną przy produkcjach muzycznych i filmowych.

 

[img:3]

 

Kolejną z nowości, jaką można znaleźć w tym sprzęcie jest opatentowany falowód, który wpłynął znacząco na czystość wysokich tonów i naturalny tembr przy odsłuchu w każdej pozycji słuchacza i w każdym środowisku odsłuchu.

 

 System posiada również:

 
  • Wzmacniacze HARMAN Crown I-Tech HD o mocy ponad jednego kilowata
  • Cyfrowe przetwarzanie sygnału przez procesory Crown I-Tech i BSS Soundweb London z możliwością zapisu presetów korekcji
  • Współpracę z oprogramowaniem HARMAN HiQnet System Architect, pozwalającą na kalibrację systemu i dostrojenie do pomieszczenia niezależnie od wybranego sposobu montażu kolumny
  • Oszczędne wymiary pozwalające na wygodne umiejscowienie w studiu i innych miejscach przeznaczenia

 

M2 Master Referene Monitor dostępny będzie wiosną 2013 roku w konfiguracji stereo i surround u wybranych dealerów JBL Professional.

 

[img:4]

[img:5]

Monitory studyjne aktywne

Studio

Prosta i skuteczna wtyczka od polskiego producenta
Więcej wiadomości