Stylowy wzmacniacz gitarowy CUBE Lite od Rolanda

Stylowy wzmacniacz gitarowy CUBE Lite od Rolanda

7 lutego 2013, 18:00
Producent: Roland

[img:1]

Firma Roland nie zapomina o gitarzystach. Podczas targów NAMM Show 2013 zaprezentowano nowy wzmacniacz gitarowy CUBE Lite, łączący brzmienie COSM, interfejs dla iOS i dobrej jakości system nagłośnieniowy 2.1.

Wzmacniacz CUBE Lite pozwala grać i nagrywać w domu wraz z iPhonem, iPadem lub iPodem Touch. Wystarczy podłączyć wybrane urządzenie iOS do gniazda i-CUBE LINK i uruchomić darmową aplikację CUBE JAM, by grać z podkładem lub nagrywać własne utwory.

Dzięki głośnikom stereo i zintegrowanemu subwooferowi można delektować się podczas grania bogatym brzmieniem gitary albo zwyczajnie posłuchać muzyki. Z atrakcyjnym wyglądem, który wtapia się w każde wnętrze domowe, wzmacniacz gitarowy CUBE Lite na stałe zajmie miejsce w codziennym otoczeniu użytkownika i będzie zawsze gotowy na wpięcie gitary i granie.

 

 

Cechy Roland CUBE Lite:

 
  • Stylowy i kompaktowy wzmacniacz gitarowy do domu
  • Brzmienia COSM JC CLEAN, CRUNCH oraz EXTREME. Dodatkowo efekty stereo chorus i pogłos
  • Świetnie brzmiące nagłośnienie 2.1 kanałowe z głośnikami stereo oraz wbudowanym subwooferem
  • Złącze i-CUBE LINK zapewnia proste połączenie z Apple iPhone, iPad oraz iPod Touch
  • Darmowa aplikacja CUBE JAM dla iOS odtwarza piosenki oraz podkłady minus-one. Pozwala też nagrywać dźwięk COSM z CUBE Lite wraz z odtwarzaną muzyką
  • W zestawie kabel do dwukierunkowej komunikacji (odtwarzanie i nagrywanie) z urządzeniami iOS
  • Dostępny w trzech kolorach: czarny, biały oraz czerwony

 

Zabójcze brzmienia gitarowe

Wzmacniacz gitarowy CUBE Lite dostarcza trzy znakomite brzmienia COSM - JC CLEAN, CRUNCH oraz EXTREME - które zapewnią szeroki wachlarz brzmień do każdego stylu muzyki. Oprócz tego znajdziemy wbudowane efekty pogłos oraz chorus, działający w prawdziwym stereo dla ekspansywnego i szerokiego brzmienia.

 

 [img:2]

 

2.1 kanałowy system audio dla imponującego dźwięku

Wyposażony w głośniki stereo z subwooferem, potężny system nagłośnieniowy 2.1 kanałowy w Cube Lite zapewni pełne, bogate brzmienie zaprzeczające kompaktowym rozmiarom wzmacniacza. Możliwe jest również podłączenie słuchawek, by wyciszyć głośniki.

 

[img:3]

 

Łatwa integracja urządzenia iOS z i-Cube LINK

Za pomocą całkowicie nowego interfejsu i-CUBE LINK , wzmacniacz gitarowy CUBE Lite pozwala połączyć iPhone'a, iPada oraz iPoda Touch z wiosłem w sposób znany i zadowalający - poprzez prawdziwy wzmacniacz ze świetnym brzmieniem.

 

[img:4]

 

Inne interfejsy wymagają specjalnych, nieporęcznych dodatków do podłączenia gitary bezpośrednio do urządzenia iOS, dając plątaninę kabli i niewygodę. Z i-CUBE LINK wystarczy podłączyć urządzenie z dostarczonym kablem, by we wzmacniaczu intuicyjnie i prosto zmieszać razem brzmienia COSM i dźwięk iOS. Wszechstronne gniazdo i-CUBE LINK można też używać jako proste wejście stereo do grania poprzez CUBE Lite, dla większości odtwarzaczy muzyki.

 

Aplikacja CUBE JAM

Darmowa aplikacja Roland CUBE JAM zmieni urządzenie iOS w rozrywkowe centrum dowodzenia grą, nagrywaniem lub nauką. Umożliwia odtwarzanie komerycjnych utworów i podkładów minus-one przez CUBE Lite za pomocą i-CUBE LINK lub grę ze znakomitymi brzmieniami COSM.

 

[img:7]

 

Nagrywanie dźwięku odbwya się poprzez łącze i-CUBE LINK dzięki aplikacji CUBE JAM. Po nagraniach możliwe jest niezależnie dopasowanie głośności gitary i utworu podkładowego, a potem eksportowanie mixu do pliku WAV 16-bit, 44.1 kHz. Aplikacja posiada też znakomite narzędzia do ćwiczeń, w tym kontrola tonacji i tempa odtwarzanego dźwięku, Center Cancel do usuwania solówek i tworzenia własnych podkładów, i wiele więcej.

 

Tryb bezpośredni

Normalne nagrywanie ze wzmacniacza gitarowego CUBE Lite do CUBE JAM lub innej aplikacji pozwala uchwycić dźwięk jaki się słyszy, czyli z brzmieniem COSM. Aktywacja Trybu Bezpośredniego w CUBE Lite umożliwia nagranie czystego dźwięku gitary, mimo że nadal słyszalny jest dźwięk z COSM.

 

[img:5]

 

Nagrywanie czystych ścieżek gitarowych daje opcję późniejszego eksperymentowania z "reampingiem" za pomocą dowolnej aplikacji. Tryb Bezpośredni umożliwia także przetwarzanie gitary w czasie rzeczywistym w dowolnej aplikacji, monitorując jej dźwięk na żywo przez CUBE Lite.

 

Stylowy design do nowoczesnych wnętrz

Z wyglądem, który bardziej przypomina system audio niż typowy surowy wzmacniacz gitarowy, CUBE Lite wtopi się w każde domowe wnętrze. Oprócz tego, że jest on znakomitym wzmacniaczem gitarowym, można zastosować go także jako wysokiej jakości system odtwarzający dla twojego cyfrowego katalogu muzycznego. Trzy różne wykończenia do wyboru zapewnią doskonałe dopasowanie do każdego wnętrza.

 

[img:6]

Wzmacniacze Oprogramowanie i DAW IOS

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Roland Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Sklepy muzyczne > Roland rozwiń listę sklepów

Gitara

NAMM'24: Valeton to świeży powiew w budżetowym segmencie
Więcej wiadomości