Instrumenty Cerveny zagrały w OSP Wilamowice

Instrumenty Cerveny zagrały w OSP Wilamowice

14 marca 2013, 00:00
Producent: V.F.Cerveny

[img:1]

Najlepsi muzycy wybierają najlepsze instrumenty. Po Orkiestrze Filharmonii Poznańskiej na zakup produktów firmy Cerveny zdecydowała się również Orkiestra Dęta OSP Wilamowice.

Orkiestra Dęta OSP Wilamowice jest laureatem, między innymi, XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych OSP 2007 w Krynicy-Zdrój oraz Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Mielcu. W ręce tamtejszych muzyków trafiło łącznie pięć instrumentów:

 

[img:2]
Tuba BBb
Cerveny CBB 693-4PRZX
Cena: 23177 zł
[img:3]
Tuba BBb
Cerveny CBB 601-4PRZX
Cena: 21386 zł
[img:4]
Tuba BBb
Cerveny CBB 686-4 PRX
Cena: 18830 zł
[img:5]
Tuba F
Cerveny CFB 651-4 PRX
Cena: 12999 zł
[img:6]
Tenorhorn Bb
Cerveny CTH521-3PRX
Cena: 6799 zł
 

 

Początki powstania Orkiestry sięgają XIX wieku. W roku 1890 Józef Foks - miejscowy organista, rozpoczyna nauczanie gry na instrumentach pierwszych uczniów. Powstaje Orkiestra Dęta, która służyła miejscowej ludności, uświetniała uroczystości państwowe i kościelne. Znana była szeroko nie tylko w Wilamowicach.

W roku 1935 z inicjatywy miejscowego fabrykanta Stanisława Krzyżanowskiego orkiestra przejmuje nazwę "Orkiestry Strzeleckiej", a nauczycielem i zarazem kapelmistrzem zostaje Stanisław Formas. Po zakończeniu II wojny światowej Orkiestra podlega zakładom lniarskim i nosi nazwę "Orkiestry Fabrycznej". W roku 1962 umiera kapelmistrz Stanisław Formas, ale Orkiestra dalej funkcjonuje na terenie Wilamowic.

 

[img:7]

 

W roku 1989 następuje odrodzenie orkiestry, która przechodzi pod skrzydła miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Naukę rozpoczyna młoda grupa osób, a orkiestrę prowadzi kapelmistrz Józef Mika. W krótkim czasie Orkiestra zaczyna odnosić sukcesy na różnych konkursach i przeglądach, kwalifikując się już w 1995 roku na XIII Ogólnopolski Festiwal Orkiestr OSP w Chodzieży. Od tego czasu uczestniczy we wszystkich Festiwalach. Po przejęciu dyrygentury przez Mariusza Płonkę orkiestra zaczęła odnosić największe sukcesy.

Poniżej można zobaczyć i posłuchać jak brzmią i prezentują się instrumenty marki Cerveny podczas koncertu, który odbył się 9 grudnia 2012 w Kościele Parafialnym w Wilamowicach.

 

 

 

Dęte blaszane Tuby

Gdzie kupić?

V.F.Cerveny

Dystrybucja w Polsce:

ADA MUSIC

adres:
ul. Kopernika 25a 43-502 Czechowice-Dziedzice

Sklepy muzyczne > V.F.Cerveny rozwiń listę sklepów

Adaptacyjne zestawy głośnikowe EAW AC6 na NAMM Show 2022
Więcej wiadomości