Wiosenna kolekcja Fendera na rok 2013

Wiosenna kolekcja Fendera na rok 2013

24 kwietnia 2013, 10:30
Producent: Fender

[img:1]

Fender z dumą prezentuje kilka nowych, ulepszonych modeli oraz serię nowych topów i "historycznie poprawnych" wykończeń swoich najbardziej popularnych gitar.

Do serii Cabronita dołączyły dwa nowe instrument, w tym Cabronita Telecaster Thinline i Cabronita Precision Bass. Cabronita Telecaster Thinline łączy w sobie niezwykłą stylistykę Cabronita z tradycyjnym lekkim designem Thinline.

Dzięki swojej konstrukcji semi-hollow z jesionu z otworem typu ”f” i dwoma humbuckerami Fideli’Tron, gitara ta stanowi mocne, charakterystyczne nawiązanie do pierwszych wioseł w historii marki.

 

[img:2]
Fender Cabronita Telecaster Thinline

 

 

Poza tym znaleźć tu można rozwiązania takie jak: klonowy gryf typu C z wykończeniem uretanowym, klonową podstrunnicę o promieniu 9,5" z nabitymi na nią 22 progami jumbo i czarnymi markerami, trójpozycyjny przełącznik pickupów, jednowarstwowy pickguard (czarny na wersji White Blonde i Two-color Sunburst, biały na wersji Shoreline Gold), jeden chromowany, karbowany potencjometr głośności i vintage’owy mostek "stratocasterowski" ze strunami przez korpus.

 

[img:3]
Fender Cabronita Precision Bass

 

Cabronita Precision Bass to wersja klasycznej gitary uznawanej za rewolucyjną w historii Fendera, tu ubrana w stylówkę Cabronita. Wyposażono ją w korpus z olchy z wcięciem na przedramię, gryf typu C z klonu, wykończony uretanem na połysk, klonową podstrunnicę o promieniu 9,5" z 20 progami medium jumbo i czarnymi markerami kropkowymi, jeden humbucker Fideli’Tron, jednowarstwowy pickguard (czarny w wersji 2-Color Sunburst, biały w wersji Black i Candy Apple Red), nowoczesny mostek High Mass, chromowane potencjometry (master volume, master tone), boczne gniazdo Jack i rewersyjne stroiki w stylu vintage.

 

[img:4]
Fender Stratocaster Plus Top

 

Popularna seria Standard rozszerzona została o nowe instrumenty Plus Top, ciesząc oczy elegancją klonu płomienistego na topie olchowych korpusów. Modele te to: Stratocaster Plus Top, Standard Stratocaster Plus Top w wersji dla leworęcznych, Standard Stratocaster HSS Plus Top oraz Standard Stratocaster HSS Plus Top z blokowanym tremolo.

 

[img:5]
Fender Standard Stratocaster HSS Plus Top

 

[img:6]
Fender Standard Stratocaster HSS Plus Top z blokowanym tremolo

 

Na koniec Fender obdarowuje swoich fanów sprawdzonymi modelami ze sprawdzonej serii Classic z"historycznie poprawnym" wykończeniem nitrocelulozowym. Mowa tu o: ‘50s Stratocaster, ‘50s Telecaster, ‘50s Precision Bass, ‘60s Stratocaster oraz ‘60s Jazz Bass.

 

[img:7]
Fender Classic Series '50s Stratocaster Lacquer

 

[img:8]
Fender Classic Series '50s Telecaster® Lacquer

 

[img:9]
Fender Classic Series '50s Precision Bass® Lacquer

 

[img:10]
Fender Classic Series '60s Stratocaster® Lacquer

 

[img:11]
Fender Classic Series '60s Jazz Bass® Lacquer

 

[img:12]

 

Gitary Elektryczne Basowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Fender rozwiń listę sklepów

Gitara

Wszechstronna bestia od PRS
Więcej wiadomości