Syntezator Korg M1 na Nintendo 3DS.

Syntezator Korg M1 na Nintendo 3DS.

28 kwietnia 2013, 00:00
Producent: KORG
Dystrybucja: Musikmesse Frankfurt

[img:1]

Korg M01D to muzyczna stacja robocza oparta na Korgu M1. Model M1 został wyprodukowany przez Korga w roku 1988. Nowy M01D kopiuje niezapomniane, cyfrowe brzmienia lat 80-tych, takie jak „M1 Piano”, które wciąż można usłyszeć w wielu współczesnych nagraniach.

Korg M01D pozwala na granie i tworzenie muzyki w niemal każdych warunkach. Dzięki 24-głosowej polifonii, ponad 300 brzmieniom oraz łatwemu w obsłudze sekwencerowi, jest to zaawansowany instrument, zapakowany w niewielkim opakowaniu.

Dodatkowo, Korg M01D maksymalizuje szereg możliwości muzycznej produkcji, dzięki doskonałej funkcjonalności z konsolą 3DS firmy Nintendo. Jest to jeden z „zabawowych” aspektów nowego instrumentu. Sam fakt, iż powstał on na typową konsolę typu handheld, jednego z najbardziej znanych światowych producentów gier i sprzętu growego – Nintendo, świadczy, że współczynnik zabawy jest silny w tym klawiszu.

[img:2]

Dane, takie jak: piosenki czy dane MIDI mogą być zapisywane na karcie SD, co czyni z nowego Korga świetny szkicownik muzyczny. Instrument daje możliwość łatwego i szybkiego zapisywania pomysłów muzycznych, które potem mogą być przekonwertowane do naszego DAW-a w postaci bardziej sprzyjającej profesjonalnej produkcji muzycznej. Dzięki wbudowanemu w Nintendo 3DS Wi-Fi, użytkownicy mogą się z łatwością wymieniać piosenkami lub tematami w internecie.

Korg M01D został zaprezentowany na tegorocznych targach Musikmesse we Frankfurcie.

Specyfikacja:
 

  • 8 warstwowy multi-timbral z 342 dźwiękami (maksymalnie 24-głosowa polifonia).
  • Syntezator zawiera wszystkie oryginalne brzmienia z Korga M1, wybrane dźwięki z Korga 01/W oraz kilka nowych barw, stworzonych specjalnie na model M01D.
  • Efekty master: reverb, delay.
  • 8-ścieżkowy, 64-krokowy sekwencer na 1 scenę (projekt). Do 99 scen.
  • Przeglądarka brzmień, mikser, klawiatura.
  • Tryb „KAOSS” dla wprowadzania nowych nut, akordów i ścieżek perkusji, przy użyciu ekranu dotykowego Nintendo 3DS.
  • Wymiana danych przez internet, dzięki wi-fi.
  • Obraz 3D.

Data wydania Korga M01D przewidziana jest na maj 2013 roku. Cena nie jest jeszcze znana.

Syntezatory Oprogramowanie i DAW Syntezatory

Studio

Test procesora dźwięku Bettermaker Stereo Passive Equalizer
Więcej wiadomości