Kontrabasista Konrad Kubicki wybiera przystawki Fishman

Kontrabasista Konrad Kubicki wybiera przystawki Fishman

11 czerwca 2013, 14:00
Producent: Fishman

[img:1]

Konrad Kubicki, kontrabasista współpracujący z najlepszymi orkiestrami i muzykami w naszym kraju został endorserem niezastąpionej marki Fishman!

Przyczytajcie sami, co mówi o przystawkach kontrabasowych tej firmy:


[img:5:L]

"Przystawki piezoelektrycznej Fishman FullCircle używam już kilka lat. Na kontrabasie gram od 13 roku życia. Przez moje ręce przeszło około dwudziestu różnych systemów piezoelektrycznych, tych najtańszych jak i droższych od Fishmana kilkakrotnie.

Systemy te różniły się oczywiście sposobami montażu i rodzajem uzyskiwanego brzmienia. Muszę przyznać, że Fishman postawił na to co najważniejsze, czyli na miejsce mocowania pickupu. Jest ono praktycznie bezkonfliktowe podczas użytkowania, a co najważniejsze - doskonale dobrane pod kątem przechwycenia z podstawka najbardziej preferowanych kontrabasowych częstotliwości. Jego instalacja - w przypadku braku regulacji wysokości podstawka - wymaga lutniczej interwencji. Muszę zaznaczyć, że regulacja wysokości podstawka w instrumentach drewnianych - ze względu na klimat - jest przez lutników zalecana. Brzmienie z przystawki jest wyrównane z odpowiednią ilością dołu oraz wyczuwalnym, kontrabasowym niskim pasmem środkowym - tak trudnym do wydobycia przez kontrabasowe przetworniki piezo.

Pickup jest wystarczająco odporny na sprzężenia podczas pracy w głośnym środowisku scenicznym. Przystawki Fishman używam także w studio. Doskonale miksuje się podczas nagrania jako dodatkowe źródło dźwięku. Brzmi blisko, naturalnie, ciepło i nie traci przy tym na selektywności. Podczas gry smyczkiem nie razi efekt piasku tak charakterystyczny dla przystawek piezo, chociaż oczywiście jest obecny. Przystawki Fishman FullCircle mam zainstalowane we wszystkich swoich instrumentach. W zależności od sytuacji, używam ich z różnymi przedwzmacniaczami, ciągle z niezmienną satysfakcją."

Konrad Kubicki


[img:2]

 

Specyfikacja Fishman PRO-FCL-002:

 
  • Przetwornik w solidnej, aluminiowej obudowie
  • Typ przetwornika: 6 x 1 mm format
  • Czysty, klarowny dźwięk o świetnej dynamice
  • Dostrajanie fine-tuning umożliwia osiągnięcie pożądanego brzmienia instrumentu
  • Zalecane stosowanie aktywnego preampu
  • Rekomendowana profesjonalna instalacja


[img:3]


[img:4]

 

Smyczkowe Kontrabasy Akcesoria Inne

Gdzie kupić?

Fishman Fishman www.fishman.com

Dystrybucja w Polsce:

ADA MUSIC

adres:
ul. Kopernika 25a 43-502 Czechowice-Dziedzice

Sklepy muzyczne > Fishman rozwiń listę sklepów

Muzycy Dire Straits na jedynym koncercie w Polsce!
Więcej wiadomości