Zdobywca nagrody Grammy, Jeff Coffin, wybiera Rico

Zdobywca nagrody Grammy, Jeff Coffin, wybiera Rico

6 lipca 2013, 00:00
Producent: D'Addario Woodwinds

[img:1]

Coffin jest rozpoznawalnym na skalę międzynarodową saksofonistą, liderem zespołu, kompozytorem i nauczycielem. Przez 13 lat grał z grupą jazzową Bela Fleck & the Flecktones, znaną z ciekawych aranżacji przesiąkniętych gęstym i pomysłowym wykorzystaniem banja elektronicznego.

Będąc w owym zespole, Coffin zdobył trzy nagrody Grammy za najlepszy, współczesny album jazzowy 2001 roku. Na wydarzeniu tym nominowana była również jego kompozycja "Zona Mona" w kategorii najlepszej kompozycji instrumentalnej muzyki pop. Saksofonista dostał również Grammy w roku 2007 w kategorii najlepszego albumu jazzu współczesnego ("The Hidden Land"), a w 2009 roku za album "Jingle All the Way" w tej samej kategorii.

Coffin gra na stroikach firmy Rico, w tym na La Voz Bb, PlastiCover, Rico Select Jazz. Korzysta też z ochraniaczy na ustnik i ligatury Rico.

[img:2]

W lipcu 2008 roku Coffin zaczął koncertować ze światowej klasy grupą Dave Matthews Band, dołączając do niej oficjalnie w roku 2009. Nie będąc w trasie z DMB, Coffin muzykuje ze swoim autorskim projektem - Jeff Coffin & the Mu'tet, w którym raz po raz zaskakuje publikę np. grą na dwóch saksofonach jednocześnie.

Istotnym elementem życia artysty jest również edukacja i to, co stara się przekazać młodszym, mniej doświadczonym saksofonistom. Coffin zaprezentował ponad 300 solówek i muzyki Mu'tet od Farmington, przez Maine, aż po Perth w Australii, studentom w każdym wieku. W 2012 roku Coffin wydał książkę "The Articulate Jazz Musician", opublikowaną nakładem Alfred Publishing.

Jak pomyślę o tym, jak cudownie pracuje się z Jeffem Coffinem to uświadamiam sobie to, co wszyscy tutaj w Zarządzie Sztuk czasem myślą: "nie wierzę, że mam taką pracę!". Jeff to świetny saksofonista, który kocha saksofon i dzieli się tą miłością ze światem. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że mamy go z nami na pokładzie.

Kristen McKeon, Rico

Więcej informacji na temat Jeffa Coffina: www.jeffcoffin.com

Na temat stroików Rico Reeds: www.ricoreeds.com

Akcesoria Stroiki Ustniki

Gdzie kupić?

D'Addario Woodwinds

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > D'Addario Woodwinds rozwiń listę sklepów

Next Fest w Poznaniu [Fotorelacja]
Więcej wiadomości