Apple Logic Pro X już jest!

Apple Logic Pro X już jest!

26 lipca 2013, 08:53
Producent: Apple

[img:1]

Wiadomość, na którą czekaliśmy latami – Apple nareszcie wypuściło nową wersję swojego flagowego DAW-a – Logic Pro. Co więcej, dostępna jest również wersja na iPady.

Logic Pro X jest dostępny z szeregiem nowych funkcji, długo oczekiwanych usprawnień i 64-bitową architekturą.

Przeprojektowany został Interfejs graficzny użytkownika, pojawiły się nowe elementy: Track Stacks, Smart Controls. Pozwalają one na sterowanie więcej niż jednym parametrem ścieżki na raz. Pojawiła się również funkcja autozapisu oraz nowy edytor partytur.

Narzędzia produkcyjne również zostały ulepszone, dodano Flex Pitch do manipulowania wysokością dźwięku (również dla wokali), Flex Time do sterowania tempem oraz Quick Swipe Comping do organizowania ścieżek w foldery. Logic Pro X pozwala też na nagrywanie automatyzacji na każdym kanale lub parametrze danego modułu.

 

Logic Pro X jest napakowany różnymi instrumentami wirtualnymi. Do dyspozycji mamy Drummera, który oferuje 15 różnych zestawów perkusyjnych, Drum Kit Designera, pozwalającego na personalizowanie zestawów wedle gustu. Dostępny jest również UltraBeat, czyli groove box z elektronicznym sekwencerem perkusyjnym.

[lupa:1]

Gitarzyści i basiści będą również zadowoleni – w nowej odsłonie Logic Pro pojawiło się kilkanaście nowych pieców, wzmacniaczy lampowych i modeli mikrofonów (vintage i nowoczesnych­). Wszystko to dzięki nowej wtyczce Amp Desgner, za pomocą której gitarzyści będą mogli sami projektować swój panel pedałów i efektów, takich jak: delaye, distortion, modulation. Wtyczka wyposażona jest również w stroik.

Wirtualne instrumenty opiewają wreszcie w syntezatory i klawisze vintage, w tym 9 modułów MIDI, arpeggiator, Retro Synth, który przypomina brzmienia lat 70-tych i 80-tych, Vintage B3, Vintage Electric Piano, Vintage Clav, jak również sampler EXS24 i bogatą kolekcję syntezatorów (analogowych, FM, i inne).

Nowy DAW posiada teraz również osobną sekcję efektów, w której znajdziemy reverb Space Designer, delaye stereo, tape machine, efekty modulacji, EQ i korektory dynamiki.

[lupa:2]

Apple zapewnia, że użytkownik znajdzie ponad 1500 (sic!) efektów i brzmień instrumentów, 800 zsamplowanych instrumentów oraz 3600 loopów Apple Loops.

 Logic Pro X pozostaje kompatybilny z plug-inami firm trzecich w formacie Audio Unit (64-bit), jak również z plikami XML lub tymi z Final Cut Pro X, a swoje kompozycje użytkownik może eksportować bezpośrednio do SoundCloud.

Użytkownicy iPadów mogą sterować Logic Pro X darmową aplikacją Logic Remote, która pozwala na kontrolę nad instrumentami, arpeggiatorem i ogólnymi funkcjami DAW-a.

[lupa:3]

Logic Pro X jest dostępny na AppStore w cenie $199,99 USD/€179,99 EUR. Wymagany jest system Mac OS X 10.8.4 lub wyższy. Aplikacja Logic Remote, również dostępna na AppStore, jest darmowa.

IOS Oprogramowanie i DAW DAW Pluginy, instrumenty, sample Inne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Apple rozwiń listę sklepów

Studio

Słynna konsoleta Harrisona na Twoim biurku
Więcej wiadomości