TouchKeys wprowadza dotykowe klawisze multitouch

TouchKeys wprowadza dotykowe klawisze multitouch

9 sierpnia 2013, 10:00

[img:1]

Andrew McPherson uruchomił kampanię na Kickstarterze zbierającą fundusze na instrument TouchKeys - powierzchnia którego to klawisze multitouch.

Na chwilę obecną wiadomo, że instrument będzie pozwalał na zmianę klawiatury - akustycznej, elektronicznej, od 25 do 95 klawiszy w dotykową powierzchnię multitouch. System ten jest wyposażony w sensory wykrywające pozycję palca na klawiaturze oraz jego oderwanie od powierzchni. Klawiatura jest w stanie wygenerować informacje ekspresji, takie jak wibrato, pitch bend, zmiana barwy.

[img:2]

Nad poziomem dokładności pozycji palca na klawiaturze czuwa 1500 x 256 sensorów. Jakość próbkowania wynosi 200 Hz. System ten jest również w stanie zmierzyć poziom nacisku na klawisz. Wreszcie, rozwiązanie to pozwala na równoczesną grę trzech palców na tym samym klawiszu w celu uzyskania różnych, ciekawych efektów.

TouchKeys obsługuje protokół MIDI oraz OSC.

[img:3]

Autor projektu, Andrew McPherson, uruchomił Kickstartera, na którym można kupić pierwsze modele TouchKeys - od £330 za model 25-klawiszowy, aż po £1100 za 88-klawiszową wersję klawisza. Są to modele DIY, ich ceny ostateczne będą wyższe (kolejno £360 oraz £1200).

Warto też wspomnieć, że poza modelem DIY, możemy kupić też kilka modeli z już zainstalowanymi klawiszami TouchKeys, m.in. Novation Impulse i Doepfer LMK2+.

Akcesoria do instr. klawiszowych Inne akcesoria Pedały, kontrolery Kontrolery MIDI USB Klawiatury sterujące

Studio

Richard Devin - Pionier muzyki elektronicznej z L-ISA Studio
Więcej wiadomości