Technologia dźwięku 3D i system dźwiękowy firmy KV2 w klubie Aura w Zurychu

Technologia dźwięku 3D i system dźwiękowy firmy KV2 w klubie Aura w Zurychu

23 września 2013, 10:00
Producent: KV2 Audio

[img:1]

Niedawno tego roku zakończyła się instalacja pełnego systemu nagłaśniającego w renomowanym klubie Aura w najwiekszym mieście Szwajcarii.

Ten rozbudowany system, składający się z 54 głośników ESD10 firmy KV2 wykorzystuje technologię pełnego dźwięku 3D firmy Sonic Emotion, która ma uzupełniać obecną w klubie pełną, 360-stopniową instalację wizualną. W połączeniu, oba te systemy mają zapewnić najwyższej jakości przeżycie audiowizualne zarówno dla publiczności, jak i wykonawców.

 

[img:2]

 

System Sonic Emotion Absolute 3D to systemy oferujące pełne otoczenie dźwiękowe i absolutną słyszalność niezależnie od umiejscowienia słuchacza. Są to systemy zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających miejscach, jak teatry, kluby, muzea czy uniwersytety. ESD10 firmy KV2 to kompaktowe głośniki specjalnie zaprojektowane z myślą o instalacjach na ograniczonej przestrzeni, gdzie potrzebna jest najwyższa jakość.

 

[img:4]

 

Stefano Trevisan z firmy PLUSMUSIC AG, ekskluzywnego dystrubutora produktów KV2 w Szwajcarii, opisuje przebieg realizowania projektu:

 

Jeżeli chodzi o aspekt dźwiękowy intalacji, mieliśmy parę ważnych kwestii do wzięcia pod uwagę. Po pierwsze, odległość między ekranami i ścianą była bardzo ograniczona. W tej ograniczonej przestrzeni musieliśmy zainstalować głośnik oferujący wysokiej jakości dźwięk, klarowność i, oczywiście, moc. Drugi problem wiązał się z materiałem, z którego stworzony jest sam ekran - był bardzo wrażliwy na każdy ruch powietrza wygenerowany przez głośnik.

 

Po wielu dyskusjach i testach przeprowadzonych przez obsługę PLUSMUSIC AG we współpracy z naszym kierownikiem technicznym, odnaleziono rozwiązanie w postaci naszych głośników KV2 ESD10.

Stefano Trevisan

 

[img:3]

Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Głośniki

Gdzie kupić?

KV2 Audio KV2 Audio www.kv2audio.com

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Pro Audio

WR20 - nowy monitor z przetwornikiem pro-ribbon od Alconsa
Więcej wiadomości