iRig Pro już dostępny w AudioFactory

iRig Pro już dostępny w AudioFactory

17 października 2013, 15:00
Producent: IK Multimedia

[img:1]

Informujemy, iż w sprzedaży w Audio Factory dostępny jest nowy produkt firmy IK Multimedia czyli iRig Pro - interfejs audio/MIDI przeznaczony na iPad, iPhone, iPod Touch oraz Mac.

Sugerowana cena detaliczna: 499 zł z VAT

Czy nie byłoby fajnie mieć jedno, kompaktowe, kieszonkowe urządzenie do Twojego iPhone’a, iPada lub Mac'a, do którego mógłbyś podłączyć swoje studyjne mikrofony, gitarę lub bas, keyboard albo kontroler MIDI i grać, ćwiczyć i nagrywać w marszu? Teraz jest to możliwe, dzięki iRig PRO.

iRig PRO jest pierwszym, w pełni wyposażonym kompaktowym interfejsem audio i MIDI, którego możesz używać z mikrofonami z wtykami XLR, gitarą, basem, keyboardem lub innym źródłem dźwięku oraz z kontrolerem MIDI. Wbudowane uniwersalne gniazdo XLR / ¼” (“duży jack”) umożliwia podłączanie mikrofonów i instrumentów (za pomocą kabli XLR oraz 1/4” TS), a oferowane opcje łączności MIDI są identyczne jak w naszym interfejsie iRig MIDI.
Teraz możesz nagrywać w marszu wokale, instrumenty akustyczne, elektryczne gitary lub basy, keyboardy i inne instrumenty bez konieczności zmiany interfejsu i bez przerywania swojego procesu twórczego. Przekonasz się, że iRig PRO jest najbardziej uniwersalnym akcesorium do Twojego iPhone’a lub iPada, jakie możesz zabrać ze sobą na występ. A kiedy wrócisz do swojego domowego Mac'a, wetknij iRig PRO do portu USB i graj dalej na swoim laptopie lub desktopie.

Niewielki

Zaskoczą Cię niewielkie rozmiary urządzenia i jego możliwości. iRig PRO jest wielkości podróżnej tubki z pastą do zębów i zmieści się w Twojej torbie, w bocznej kieszeni futerału lub do kieszeni Twoich bojówek. Tylko nie zapomnij wyjąć go przed praniem ;)

[img:3]

Wieloraka osobowość, uniwersalne możliwości łączenia

iRig PRO da sobie radę z całym Twoim sprzętem, począwszy od pojemnościowego mikrofonu XLR przez zbalansowane kable ¼” TRS od Twoich keyboardów na wejściu MIDI skończywszy. Cokolwiek chciałbyś podłączyć do swojego telefonu lub iPada, iRig PRO jest na to gotowy. iRig PRO sprzedawany jest w zestawie z trzema kablami: Lightning, 30-pinowy i USB, aby mieć pewność, że wszystko będzie pasować.

[img:4]

Kontrola wejścia

Dołączyliśmy fajną rzecz do iRiga PRO – pokrętło gain. Pozwala Ci na regulowanie poziomu wejścia, aby nadać Twoim dźwiękom i tonom odpowiednie poziomy głośności, itp.

 

Niskoszumowy przedwzmacniacz 

Jedną z rzeczy, które zauważysz korzystając z innych interfejsów, jest szum. Niektóre interfejsy wręcz dodają niepotrzebny szum i zakłócenia do Twojego sygnału zupełnie bez powodu… słaba sprawa. W iRig PRO praktycznie wyeliminowaliśmy jakikolwiek szum dzięki nowej konstrukcji wysokiej jakości przedwzmacniacza. Nie możemy zdradzić, jak nam się to udało, ale na pewno Ci się spodoba. Musisz to usłyszeć, żeby uwierzyć. I uwierz nam, nie usłyszysz. iRig PRO jest niesłyszalny, jak gdyby go w ogóle nie było.

 

Najwyższej jakości przetwarzanie analogowo-cyfrowe

Co to w ogóle jest przetwarzanie analogowo-cyfrowe i dlaczego ma mnie to obchodzić? To przetwarzanie ma miejsce, gdy analogowy sygnał z Twojego instrumentu, np. gitary, basu lub keyboarda, jest konwertowany na format, który cyfrowe urządzenia (jak Twój iPhone/iPad/komputer) mogą odczytać, zrozumieć i przetworzyć. To trochę tak, jakbyś miał translator obcego języka podłączony do swojego iPhone’a. Jak możesz się domyśleć, nie wszystkie translatory są takie same. Niektóre są lepsze, inne nie bardzo. W cyfrowym świecie jakość tego translatora określana jest liczbą bitów. 24-bitowa konwersja jest znakomita i pozwala na dokładne i kompletne przetworzenie całego zakresu sygnału, z zachowaniem wszelkich niuansów Twojego instrumentu. Prostymi słowy, uzyskujesz to samo ciepłe brzmienie ulubionego instrumentu w cyfrowym świecie swojego telefonu/iPada, jakie pamiętasz ze sklepu, gdy przekonało Cię do kupna instrumentu.

 

Zasilanie Phantom – użyj swoich mikrofonów studyjnych

Wysokiej jakości studyjne mikrofony pojemnościowe wymagają zasilania prądem o napięciu 48 V. Między innymi dlatego mają tak dobre, świeże i super dokładne brzmienie. Możesz podłączyć taki mikrofon do iRiga PRO, pstryknąć przełącznik zasilania Phantom i nagrywać do upojenia. Dzięki naszym magicznym elektronicznym sztuczkom, nie musisz kupować worka baterii, żeby mieć te 48 woltów. Zwykła bateria 9 V (dołączona w zestawie) w zupełności wystarczy. To czary. Naprawdę.

[img:5]

30 pinów, Lightning i USB 

Wszędzie tam, gdzie grasz, możesz użyć iRig PRO. Dostarczany jest z trzema kablami do podłączenia wszelkich urządzeń grających lub nagrywających: kabel Lightning to nowszych iPhone’ów, iPadów i iPad'a mini; 30-pinowe złącze dokujące do „starszych” urządzeń i kabel USB do podpięcia Twojego Mac'a – laptopa lub desktopa. Nie musisz nam dziękować… tacy po prostu jesteśmy. Zacznij grać w autobusie lub w pokoju hotelowym, doszlifuj w samolocie i dokończ w domu lub w studio. iRig PRO jest naprawdę jedynym interfejsem, jakiego potrzebujesz.

[img:6]

A do tego jeszcze MIDI 

Poza świetną funkcjonalnością audio, jaką zapewnia iRig PRO, działa on też jako interfejs MIDI. Użyj dołączonego kabla MIDI aby połączyć dowolny keyboard MIDI lub inny kontroler do swojego urządzenia iOS lub Mac'a, aby odtwarzać wirtualne instrumenty lub zmieniać parametry za pomocą aplikacji i oprogramowania kompatybilnego z Core-MIDI. Jeśli użyjesz iRiga PRO z aplikacją kompatybilną z IK MIDI, np. AmpliTube lub VocaLive, dodatkowa funkcjonalność MIDI tej aplikacji  — która w innych warunkach wymaga dodatkowego zakupu — jest dołączona za darmo.

 

Właściwości
 

 • Zbalansowane wejście mikrofonowe, liniowe lub wysokiej impedancji za pomocą uniwersalnego gniazda XLR / ¼” 
 • Regulacja gain przedwzmacniacza 
 • Wysokiej jakości przedwzmacniacz mikrofonowy i instrumentalny, niski szum, wysoka rozdzielczość 
 • Wysokiej jakości przetwarzanie analogowo-cyfrowe 
 • Wejście MIDI, kompatybilne z kablami iRig MIDI 
 • Zasilanie +48V Phantom dzięki dołączonej baterii 9-woltowej 
 • Solidna, wytrzymała budowa 
 • Zasilany przez urządzenie mobilne lub USB, kiedy podłączony jest do Mac'a
 • Kabel 30-pinowy, Lightning, USB oraz MIDI w zestawie 
 • Sprzedawany z kompletem oprogramowania muzycznego i aplikacjami: 
  • Dla Mac'a: AmpliTube Metal, T-RackS CS Classic Mastering Suite, SampleTank XT Sound Workstation 
  • Dla iOS: AmpliTube FREE for iOS (razem z Metal W amp, Metal 150 amp, Wharmonator stomp, X-Flanger stomp po zarejestrowaniu); SampleTank FREE, stacja robocza z dodatkowymi 48 dźwiękami (po zarejestrowaniu); iGrand Piano FREE (zawiera Grand Piano 1 z Upright Piano 1 i Rock Grand 1 dostępnymi po zarejestrowaniu aplikacji i sprzętu). 
  • A w darmowej aplikacji iGrand Piano zarejestrowanie Twojego iRig PRO natychmiast usuwa 4-oktawowe ograniczenie, dając Ci dostęp do wszystkich 88 nut, jak w pełnej wersji.

 

Modele ekskluzywne i darmowe oprogramowanie

iRig PRO oferowany jest z poważnymi narzędziami do tworzenia muzyki. Do iPhone’a, iPada i iPod'a dostajesz (z App Store) AmpliTube FREE łącznie z czterema dodatkowymi, ekskluzywnymi modelami (Metal W i Metal 150 amp, efekty Wharmonator i X-Flanger). AmpliTube to doskonałe studio efektów, wzmacniaczy i nagrywania do Twojej gitary lub basu, rozszerzalne o produkty firm takich jak Fender®, Ampeg®, & Soldano® i muzyków, takich jak  Slash i Jimi Hendrix. Dostajesz też darmowy  VocaLive FREE, profesjonalny procesor do ćwiczeń, prób i nagrań z dwoma efektami i jednościeżkowym rekorderem, rozszerzalny do 12 efektów i czterościeżkowego rekordera (lub ośmiościeżkowego w VocaLive FREE na iPada). Dołączony jest też SampleTank FREE, świetna stacja robocza wirtualnych instrumentów i dźwięków, posiadająca rozszerzalną kolekcję instrumentów i efektów. SampleTank FREE oferowany jest z dodatkowymi 48 dźwiękami, które uzupełniają dwadzieścia dźwięków w podstawowej wersji. Co jeszcze? iRig PRO zawiera też iGrand Piano FREE z trzema światowej klasy, stereofonicznymi fortepianami i pianinami z wielostopniową czułością szybkości nacisku klawisza (jeden dołączony, drugi po zarejestrowaniu iRig PRO, trzeci po zarejestrowaniu iGrand Piano FREE), rozszerzalne o 15 dodatkowych instrumentów jakości studyjnej.

[img:7]

Do Mac'a dostajesz pełne, rozszerzalne wersje AmpliTube Metal z Custom Shopem, profesjonalną stację dźwiękową SampleTank XT i narzędzie do miksowania i masterowania T-RackS z czterema klasycznymi procesorami efektów.

[img:8]

Co to jest SampleTank XT?

SampleTank XT to w pełni funkcjonalna, pełna wersja naszego nagradzanego system obróbki dźwięku SampleTank. Jedyną różnicą między SampleTank XT a pełną wersją SampleTank jest objętość biblioteki dźwięków... Gdy masz już SampleTank XT nie musisz reinstalować go, gdy zdecydujesz się dokupić dodatkowe biblioteki. Wystarczy, że po prostu wrzucisz nowe biblioteki do tego samego katalogu i wszystkie Twoje dźwięki będą od razu dostępne. Możesz poczytać na temat Sample Tank Engine tutaj (SampleTank Engine), natomiast teraz podamy najważniejsze cechy SampleTank XT:

 • Zawiera 1 GB dźwięków 
 • 16-krotny moduł multi-timbral działający w oparciu o warstwy 
 • 3 systemy syntezujące: nowo rozbudowany STRETCH™ oraz Pitch-Shift/Time-Stretch (PS/TS) i tradycyjne resamplowanie 
 • Potężna sekcja wielu efektów, zawierająca pięć efektów na głos, 5 efektów Send i 5 efektów Master 
 • 33 wbudowane efekty DSP 
 • Part i Master Loop Sync 
 • Niezależna kontrola Part i Master Volume/Pan 
 • Działa jako osobna aplikacja, jak też jako plug-in do Mac OS (Universal Binary) i Windows (XP/Vista) 
 • Wsparcie na formatów plug-inów: VST, RTAS i AU 
 • Importowanie plików WAV, AIFF, SDII, AKAI S-1000/3000 oraz SAMPLECELL bezpośrednio z plug-inu

iRig PRO oferowany jest z czterema ekskluzywnymi modelami do AmpliTube iOS I z darmową kolekcją AmpliTube Metal, SampleTank XT i T-RackS Classic dla użytkowników Mac'a do ściągnięcia.

 


Specyfikacja iRig PRO:
 

 • wejście dla instrumentu: niezbalansowane, wysokiej impedancji, złącze TS 1/4” „duży jack”, końcówka: sygnał/osłona: masa 
 • maksymalny poziom wejścia: od 30 mVpp do 6.9 Vpp 
 • impedancja wejścia dla instrumentu: 620 kilo Ohmów 
 • wejście mikrofonowe: zbalansowane, XLR. Pin 2: plus (sygnał) / Pin 3: minus / Pin 1: masa 
 • poziom wejścia mikrofonu: od 6 mVpp do 1.4 Vpp 
 • impedancja wejścia mikrofonowego: ok. 2 kilo Ohmów 
 • zakres kontroli gain: 47 dB 
 • zasilanie Phantom: 48V +/-10% 
 • poziom szumu na wejściu: -97 dB RMS, -105 dB(A) 
 • współczynnik zawartości harmonicznych (THD): 0.01% 
 • charakterystyka częstotliwościowa: 20Hz-20kHz +/- 0.5 dB 
 • konwersja: 24-bitowa, analogowo-cyfrowa 
 • częstotliwość próbkowania: 44.1 i 48 kHz 
 • bateria: 9 V (sugerujemy alkaliczną), potrzebna tylko do zasilania Phantom +48V
 
 

Opakowanie zawiera:
 

 • uniwersalny kontroler audio-MIDI iRig PRO 
 • kabel iOS Lightning 
 • 30-pinowy kabel iOS 
 • kabel USB 
 • kabel 2.5 mm jack – MIDI 
 • bateria 9 V   
 

Wymiary:
 

 • Wielkość: 32 mm/1.26" x 105 mm/4.14" x 21 mm/0.85" 
 • Waga: ok. 40g / 1.41 oz
Interfejsy audio USB Kontrolery MIDI USB

Gdzie kupić?

IK Multimedia IK Multimedia www.ikmultimedia.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

tel.: +48 (22) 122 53 00
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

 

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > IK Multimedia rozwiń listę sklepów

Studio

Słynna konsoleta Harrisona na Twoim biurku
Więcej wiadomości