PLASA'13: DPA Microphones obecne na targach w Londynie

PLASA'13: DPA Microphones obecne na targach w Londynie

22 października 2013, 09:00
Producent: DPA Microphones

[img:1]

DPA to duński producent jakościowych, profesjonalnych mikrofonów o szerokim zastosowaniu. Firma ma swoje korzenie w spółce Brüel & Kjær zajmującej się konstrukcją sprzętu do pomiarów dźwięków i wibracji.

Mikrofony pomiarowe Brüel & Kjær były wręcz kunsztownie wykonane i posiadały bardzo płaską charakterystykę częstotliwościową, przez co szybko odnalazły zastosowanie w pracy z muzyką - realizatorzy dźwięku docenili ich jakość oraz użyteczność. Tak powstała firma DPA Microphones, wytwarzająca wiele modeli mikrofonów do prawie każdej aplikacji: od studia nagraniowego, przez estradę i teatr do produkcji medialnych.

 

[lupa:1]

 

Obecnie DPA cieszy się bardzo dobrą reputacją oraz zaufaniem klientów. Z dumną utrzymują, że wszystkie ich produkty wytwarzane są w jednej, dedykowanej fabryce w Danii, co daje im pełną kontrolę nad każdym etapem produkcji.

Pierwsze, co rzuca się w oczy to charakterystyczny elegancki sposób wykonania tych mikrofonów - posiadają smukłe kształty i często miniaturowy wręcz rozmiar. Poza szeroką ofertą mikrofonów (w katalogu firmy znajdzie się niemal każdy ich rodzaj), DPA oferuje również cały asortyment wszelkiego rodzaju akcesoriów, jak uchwyty, miniaturowe statywy, wymienne kapsuły, osłony oraz przejściówki / adaptery umożliwiające wykorzystanie mikrofonów z wieloma zestawami bezprzewodowymi innych firm.

 

[lupa:2]

 

Produkty DPA dzielą się na kilka głównych kategorii. Są to między innymi serie: d:vote - grupa mikrofonów instrumentalnych (o bardzo sprecyzowanych aplikacjach, jak mikrofony przeznaczone do saksofonu, gitary akustycznej, zestawy stereo do fortepianu, itd.); d:dicate - seria o niezwykle płaskiej reprodukcji częstotliwości oraz zasięgu dynamicznym, przeznaczona do rejestracji dźwięku; d:fine - będąca zbiorem mikrofonów bezprzewodowych przeznaczonych do noszenia na głowie; d:facto - zbiór ręcznych mikrofonów wokalnych; oraz DPA Miniature - miniaturowe mikrofony do przyczepiania do ubrań, noszenia na ciele, czy innych dyskretnych aplikacji.

 
[lupa:6]
 

Przybliżenie chociażby części oferty DPA zajęłoby zbyt dużo czasu i miejsca. Wspomnę natomiast o co nowszych dokonaniach firmy, prezentowanych na PLASA 2013. Pierwszym i najświeższym z nich jest mikrofon D:FACTO II, najnowszy model wokalnego mikrofonu. Tak jak znakomita większość produktów DPA, jest on w pełni kompatybilny z prawie wszystkimi systemami bezprzewodowymi, oraz jest w sprzedaży jako pełen mikrofon lub wymienna kapsuła.

Oferuję studyjną jakość reprodukcji na scenie - jest hiperkardioidalny, oferuje bardzo płaską reprodukcję częstotliwościową (również w ustawieniu pozaosiowym) z niewielkim podbiciem w okolicy 12 kHz (3 dB). Jest zasilany phantomowo oraz jest w stanie przyjąć dźwięk o głośności do 160 dB. Jest odporny na sprzężenia i potrafi działać na wysokim wzmocnieniu przed ich wystąpieniem. Jego producenci są niezwykle dumni z wprowadzenia tak wysokiej jakości na estradę.

 

[lupa:3]

 

Kolejnymi nowościami są mikrofony DPA Podium Microphones, przeznaczonych do użycia na pulpitach, mównicach, i tym podobnych. Są nowym rozwiązaniem, bazującym na poprzednich, uznanych kapsułach firmy, dostosowanym by idealnie wpasować się w rynek trwałych instalacji dźwiękowych.

Mowa o kapsułach serii d:dicate oraz d:vote 4099 i miniature 4060, oferujących krystaliczny, pozbawiony zniekształceń dźwięk, teraz połączonych z eleganckimi, elastycznymi statywami zaprojektowanymi specyficznie do tego typu aplikacji. Kapsuły te, cechujące się dużą kierunkowością i odrzuceniem dźwięku zewnętrznego, oraz dobrymi charakterystykami przy ustawieniach pozaosiowych, zdają się idealnie pasować do akustycznie wymagających warunków hal konferencyjnych i tym podobnych.

 

[lupa:7]
 

Pozostając przy serii d:dicate, niedawno została ona również uzupełniona o grupę modularnych, bardzo kierunkowych mikrofonów przeznaczonych do wyłapywania detalicznych brzmień z dużej odległości, np. w przypadku nagrywania dźwięku na potrzeby kina czy telewizji. Mowa tu o: podwieszanym, superkardioidalnym 4018ES; zestawie 4017C-R, zawierającym kompaktowy, kierunkowy mikrofon 4017 i osłonę przeciwwietrzną Rycote; trzecim jest zestaw 4018ES-T, zawierający superkardioidalną kapsułę 4018 oraz mały statyw do ustawienia na blacie oraz osłonkę do zawieszenia mikrofonu by przeciwdziałać drganiom.

 

[lupa:4]

 

Ostatnim z nowych, prezentowanych produktów firmy jest zestaw d:fine headset mic, bezprzewodowy miniaturowy mikrofon sceniczny wyposażony w wygodne i estetyczne mocowanie na uszy oraz głowę. Cechuje go bardzo dobra jakość wśród mikrofonów tej klasy, jest praktycznie niezauważalny i może być montowany na jedno bądź oboje uszu. Ponadto, jak reszta mikrofonów DPA, jest kompatybilny ze wszystkimi profesjonalnymi zestawami bezprzewodowymi.

Tyle o nowościach firmy DPA Microphones - zainteresowanych odsyłam do strony producenta, by zapoznać się z ich bogatą ofertą jakościowych mikrofonów.

 

[img:2]

 

Mikrofony Nagłowne Instrumentalne Systemy bezprzewodowe

Gdzie kupić?

DPA Microphones DPA Microphones www.dpamicrophones.com

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 21 05-092 Łomianki

Audiostacja

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > DPA Microphones rozwiń listę sklepów

Kolejny system JBL VTX A8 znów "nadaje" w Polsce
Więcej wiadomości