Perkusista Dream Theater wystąpi w Polsce z kliniką perkusyjną!

Perkusista Dream Theater wystąpi w Polsce z kliniką perkusyjną!

25 października 2013, 11:29
Producent: Pearl

[img:2]

Mike Mangini, perkusista progresywnego Dream Theater, pojawi się ze swoim programem na 16 klinikach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Polsce, Belgii oraz Holandii.

Mike zawsze był rozpoznawalny ze swojej prędkości jaką osiąga za bębnami, ale pewnego dnia zaistniał w szerszej świadomości sympatyków muzyki progresywnej gdy w 2010 roku po castingu został zaproszony do współpracy z legendą takiego grania, zespołem Dream Theater. Wskoczył na miejsce Mike'a Portonoy'a, który zdecydował się opuścić zespół.

Teraz, w 2013 roku, nagrywa kolejny album ze swoim nowym zespołem, który rusza w trase promującą na początku 2014 roku. Zanim jednak się to stanie ruszy w trasę z pokazami oraz lekcjami perkusyjnymi zorganizowanymi we współpracy z producentem jego sprzętu, firmą Pearl.

Jeśli nigdy nie byłeś na klinice Mike'a, a zdecydujesz się teraz podczas najbliższej trasy, zostaniesz zarażony entuzjazmem tego sympatycznego perkusisty, a także zainspirowany jego przydatnymi patentami, wiedzą oraz nauką o praktycznym i efektywnym ćwiczeniu. Doświadczenie pedagogiczne zdobył w szkole, która jest marzeniem chyba każdego perkusisty na świecie, w słynnym Berklee College Of Music, w której był wykładowcą, więc wie co zrobić byś był jeszcze lepszym bębniarzem, ale najważniejsze jest to, że jest doskonałym instrumentalistą i warto to zobaczyć na własne oczy.

[img:1]

Zanim zaczął współpracę z Dream Theater, zdobywał doświadczenie mentorskie ucząc w Berklee, ale również koncertując z takimi tuzami jak Steve Vai, Annihilator, Extreme, Jame LaBire, Steve Perry, Godsmack, Steven Tyler, Dale Bozzio czy Skunk Baxter. W latach dziewięćdziesiątych ukazała się dwuczęściowa książka Rhytm Knowledge, która do dziś jest jednym z podstawowych źródeł wiedzy perkusyjnej.

Czuje się świetnie w roli motoru nowego zespołu, jego styl, jak sam stwierdził, w końcu rozwinął skrzydła. Teraz tworząc nowe partię poczuł, że jest w dobrym miejscu, nie mniej dorobek poprzedniego perkusisty również sprawia mu wiele radości. Na pierwszym nagranym albumie z Dream Theater, “A dramatic Turn of Events”, zachwycił swoimi partiami, z kolei na najnowszym zatytułowanym po prostu "Dream Theater" przechodzi samego siebie grając metra, które nie śniły się filozofom.

Ponieś się magii i daj się zainspirować. Oto miejsca, w których wystąpi Mike, a wśród nich aż trzy pokazy w Polsce!

 

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Silesia Music Center Sp. z o.o.

adres:
ul. Partyzantów 6 32-650 Kęty

Sklepy muzyczne > Pearl rozwiń listę sklepów

Perkusja

703X & MINI - Nowości od EFNOTE na NAMM'24
Więcej wiadomości